Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a cicák nyakörvére...

Miért kell a cicák nyakörvére csengő?

Figyelt kérdés

Kinti cicára értem, hogy ne tudjon vadászni.

Na de benti cicánál? Az összes nyakörv csengettyűs, amit csak láttam. Szobacicát nem idegesíti a csilingelés? Le kéne róla szerelnünk, mielőtt ráadjuk?



2018. márc. 10. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nekem kijárós cicám van de soha nem adnék rá, egyrészt nehogy fennakadjon valahol, másrészt szerintem halálra idegesítené szegényt, illetve szerintem az embert is nagyon idegesíti a folyamatos csilingelés. Benti cicának pláne felesleges, vegyétek le róla.
2018. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a kinti cicák nyakörvére is feleslegesen teszik rá, mert egy idő után megtanulnak úgy mozogni, hogy ne csilingeljen a csengő, és ugyanúgy vadásznak tovább. :)

Le lehet szedni nyugodtan.

2018. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem tudom, hogy a ciccet mennyire idegesíti, de hogy én megvesznék tőle, ha még csilingelne is egyfolytában, az tutti.


Egy játéka volt az enyémnek, egy apró párna, amit imádott hurcolászni, abban volt valami ami csilingelt. Őszintén örültünk, amikor egyszer kivitte az udvarra, és valahol elveszítette.

2018. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyan a csengő akkor megtanulhatnak úgy mozogni, hogy ne csilingeljen, de a legtöbb esetben szerintem nem kivitelezhető. Ha magas fűben megy például akkor nem tud tenni ellene, és így a vadászat is lehetetlen. Ez lehet egy funckió, hogy ne tudja megfogni a madarakat esetleg. De neki nem túl jó, zavarhatja eléggé. Lakásban tényleg feleslegesnek tartom.
2018. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondoltam, akkor a csengő lekerül. :)

Egyébként első, a normálisabb cicanyakörveket úgy gyártják, biztonsági kapoccsal, hogyha rossz irányba megfeszül, akkor kikapcsolódik, ergo nem fog fennakadni sehol a cica. :) Ettől nem tartok.

Mindazonáltal szerintem jobb, ha van, ha valaha is elveszne, gyorsabban beazonosítható. Cicáknál nem sokan nézetnek chipet, hiába van, még nem olyan elterjedt, mint kutyánál - sajnos.

2018. márc. 10. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mamám nagyon-nagyon rosszul lát, a macskának meg aztán lehet ciciccelni,kizárólag a kajás zacskó zörgésére hajlandó oda jönni ...a kis csengő miatt hallja ,hogy éppen merre ólálkodik a macsek. Amúgy alapba ha csak szépen sétálgat a macska nagyon halk az a csengő
2018. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont, ha a biztonsági kapocsnál akad fent az isten le nem tépi onnan, én már kiprobáltam mármint cica nélkül. De erre kicsi az esély, hogy épp ott akad be, csak gondoltam megjegyzem. Nem az 1#vagyok.
2018. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
A macskát tényleg idegesíti a csengő, mégpedig azért, mert nagyon éles a hallása. El lehet képzelni, nem tudja levenni, hallgathatja állandóan. Mondjuk engem is idegesítene.
2018. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Azért, hogy ne tudja elkapni a madarakat.
2018. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem speciel van csilingelős nyakláncom, már nem is hallom, megszoktam. :D De nyilván a cicánál más, ezért is kérdeztem.
2018. márc. 10. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!