Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhásan hoztam el az állatorv...

Bolhásan hoztam el az állatorvostól a macskámat, mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés
Most volt a ivartalanítási műtétje , és gondolom még ha csak a horzók szintjén is érintkezett más állatokkal akik bolhásak és sajnos most ő is az lett.Előtte biztos hogy nem volt lakás cica és spotot is kapott kb 3 hónapja. Szerintetek mit tehetek most ami biztos hogy nem iritálja a műtét helyét de megszünteti az élősködőket? spotra vagy biokillre gondoltam (biokillet kutyákra hallottam hogy használja valaki , nekünk hangyák miatt van itthon ) és fiú a cica

2022. jan. 19. 09:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

A Biokill egy rovarirtó szer, nehogy ráfújd a macskára!! Hogy jut ez egyáltalán eszedbe?

Menj el a dokihoz vagy állatpatikába, adnak rá megfelelő szert. Plusz, az ivartalanítás helyét miért irritálná bármi? A közelében sincs...

2022. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyik kutyás ismerősöm mondta hogy valaki azzal szokta a kutyáit, hátha hallott róla valaki itt hogy cicákra szokták e :,D de nem akarnám így bizonytalanul öncélúan nyugi, hát nyalogatja magát és az ex heréit is és ha valamit teszek a szőrére nehogy oda kerüljön ilyen úton
2022. jan. 19. 09:41
 3/18 anonim ***** válasza:
21%

Megértem, ha vegyszert használsz, mert hatékonyak. Egyszer végigolvastam az összes bolha (kullancs) elleni csepp összetevőit. Ijesztő volt. Növényvédő szerekből állnak. Minimum permitrin mindegyikben van. Nekem kutyám van. Visszatérve a konkrét problémára, a Neostomosan koncecentrátum hatásos volt, de miután "kiműveltem" magam a témában, már nem vagyok hajlandó mérgeket használni. Inkább többször fürdetem természetes anyagú adalékkal, ami lassabban hoz eredményt, de nem akarom kitenni a jószágot daganatos betegségek kockázatának. Almaecet - víz 1:2 arányban.

A műtött részt próbáld meg védeni a víztől (esetleg erős ragtapasszal (Leukoplasttal) rögzített nylon darabbal fedd le a fürdetés idejére).


[link]

2022. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Fürdetéssel semmire nem fog menni, az nem öli meg a petéket, szenvedhet vele hónapokig, plusz ivartalanítás után nem fürdetjük a macskát! Semmi baja nem lesz a spot-ontól, ha egyszer rárakod, a tarkó részre kell, ott nem tudja lenyalni. Ha benti cica, nem is kell rendszeresen, elég, ha most kiírtod, nem fog visszajönni.
2022. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

3-as vagyok. Javítás: koncentrátum.

Az állatorvos és az állatpatika árulja a vegyszereket, 1-es idealista, nem gondolja, hogy így van. A Biokill-t nem ismerem, de az összes "megelőző" szer, Advantix, Killtix (ez a legdurvább!) növényvédő szereket (mérgeket) tartalmaz. Az állatorvos megerősítette, hogy a Neostomosan fürdető dettó. Hatóanyaga tetrametrin, emberre bizonyítottan rákkeltő. Macskára, kutyára miért ne lenne az? De az összes ilyen szer - akár megelőzésre, akár parazitairtásra árulják -, mérgező szemét.


Ld.: tetrametrin

[link]


A "gyógyszer"gyár vegyszereket is gyárt, nézz csak meg néhány terméket pl. a Bayer (Magyarországon Bayer Hungária) mamutvállalat gyárt egy halom növényvédő szert és állatoknak készített "patikaszert" is (majdnem patikasz@rt írtam, ez freudi volt).

2022. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
3-as (és 5-ös) vagyok: Nem a vita a célom akár 4-essel, akár mással. Más felfogást képviselek. Nagyon sok állat hal meg daganatos betegségben. A "semmi baja nem lesz tőle" felfogás létezik, de nem bizonyított, mert a vegyszerek hatása nem egy-két éven belül jelentkezik. Mindenki az egyszerű és gyors megoldást szereti, vagyunk néhányan, akik a biztonságosat (persze, mi is szeretnénk, ha gyorsan ható lenne). A döntés lehetősége a gazdáé, az állat nem dönthet...
2022. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha állítasz valamit, neked kéne bizonyítani, nem? Te állítod, hogy mérgező, rákkeltő, miért én bizonyítsam, hogy NEM az??

Mellesleg az az érv nevetséges, hogy az emberre rákkeltő, macskákra miért ne lenne az. A taurin tartalmú energiaitalokat egyenesen betiltották, macskák meg meghalnak tőle, ha nem fogyasztanak taurint. Ha érvelünk valami mellett, tegyük már értelmesen...

2022. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 3-mas, azt elárulnád, mivel eteted a kutyádat? Érdekelne ezek után.


Egyébként félig igazad van, a vegyszerek használatát jobb elkerülni, azonban a kockázat és a nyereség figyelembe vételével kérlek ne ajánlj frissen műtött állatnak fürdetést, mert ha elfertőződik a sebe, akkor sokkal hamarabb meghalhat, mintha rákot kapna (már ha tényleg attól az egy-kétszeri "vegyszeres" kezeléstől kapna rákot, és nem mondjuk attól, amit eszik, vagy egyéb környezeti ártalmaktól).


Az is érdekelne, hogy mivel a kutyádat nyilván nem táppal eteted, biztosan magad sem vásárolsz a boltban kész élelmiszert, felvágottat, sajtokat, kész kenyeret? Nem vásárolsz semmilyen nem bio kozmetikumot, és a lakásodat is vegyszermentesen takarítod? Meg lehet csinálni mindezeket, azért kérdezem, hogy te így teszel akkor, igaz?

2022. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Kedves, 8-as, ahogy mondtam, nem vitatkozni "jöttem", azzal kezdtem, hogy megértem, ha a kérdező vegyszert használ (az ún. "spot" vegyszer). Nyilván vannak "vészhelyzetek". Én leszoktam ezekről és inkább kínlódok.

Eltaláltad, bio kozmetikumot használok, az Yves Rocher és a Lavera teljességgel megfizethető, szoktam venni ún. natúr szappanokat is. 20 %-os ecettel takarítok, a kenyérsütés otthon egyszerű, magához a sütéshez nem kell semmiféle gép, elég a tepsi és a sütő. (De alig eszem kenyeret. :))Nem rendelek nagyüzemi ételt stb. (tőkehúsokat veszek, sütök-főzök) nem ragozom. A kutyámat nem "táppal" etetem. Brit mono protein termékeket kap (ld. összetevők) szárazeledelt - gabonamentes -Acanát (utóbbi rozmaringolajjal tartósított). Ezek nem "tápok".


utyatap.arukereso.hu/brit/mono-protein-beef-400g-p436352895/?gclid=EAIaIQobChMI_7ac6c299QIVFed3Ch3g2gRcEAAYASAAEgIJOfD_BwE#termek-leiras


[link]


Igen, meg lehet csinálni ezeket. :)

2022. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Na, mégegyszer a link:


[link]

2022. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!