Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cicánk nem jött haza...

Kinti cicánk nem jött haza péntek óta. Mit tehetnénk még?

Figyelt kérdés
2 éve találtunk egy cicát, akit csak kintiként volt lehetőségünk tartani, bentre akartuk ajándékozni, de senkinek sem kellett. 1 éve hozzácsapódott egy kiscica is, így ketten laknak nálunk, zsákutcában, vidéken. A kicsi szokott olyat, hogy 1-1 nap nem jön haza, de a nagyobb, akit péntek reggel láttunk utoljára, ő mindig jön reggelizni és vacsorázni. Már mindenhol kerestük, kérdezősködtünk, a plakátok ma kerülnek ki. Nagyon rosszul érzem magam, úgy érzem nem voltunk elég felelős gazdik. Van esély, hogy hazajöjjön? Mit tehetnénk még?

2022. jan. 24. 08:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Facebookos hirdetésünkre írt egy hölgy, hogy egy hasonló cica összekapott tegnap az övével (700méterre). Rögtön mentünk keresni arra, de késő volt, egy lelket sem találtunk. Hogy érdemes keresni ilyen esetben? Vajon ha arra lazul mostanság, akkor hazajön?
2022. jan. 24. 08:48
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeverekedtek, akkor meg is sérülhetett.

Este, mikor már nincs mozgás a környéken, akkor menj ki hívogatni és/vagy kajás zacskót csörgetni, hátha reagál a hangodra.


Érdemes lenne elgondolkodni a benti tartáson hosszabb távon, ha van rá lehetőség.

2022. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Idővel hazajön, de szerintem bagzókörűton van.


Ha nem volt ivartalanítva, akkor azt meg kéne csináltatni, bár fiatalabb korában jobban jártatok volna, akkor nem járkálna el.


Ha kandúr, és nem ivartalanítjátok akkor az lesz a veszte, egyrészt a csatározások miatt, másrészt meg a kandúrmacskák meghülyülnek a szaggyűjtés miatti felerősödő kiváncsiságuk miatt. Nekem régen amikor még gyerek voltam kettő is a kútba esett, pedig le volt fedve a kút, és ráccsal is be volt körbe kerítve de addig szórakoztak (nem tudom mit éreztek), hogy sikerült belezuhannuk.

2022. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon fontosnak tartjuk az ivartalanítást, a kisebb (lány) már túl is esett rajta. A kandúrt is akartuk minél hamarabb, csak szegény sokat betegeskedett eleinte (nagyon nyüzügén és betegen találtuk), így az állatorvos azt javasolta, kicsit erősödjön meg előbb. Mostanság lenne itt az ideje, remélem lesz még rá lehetőség :(((
2022. jan. 24. 09:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura, hogy ilyenkor járnak bagzani?
2022. jan. 24. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

"Nekem az a fura, hogy ilyenkor járnak bagzani?"


Hát meg van csúszva a természet, elég enyhe tél van, a 10-15 fokos vasárnapi verőfényes napsütésekkel és ezt az állatok is érzik.

2022. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha senki bolond nem bántotta őt, akkor benne bízom, szívós kis teremtés. Adtatok egy kis bizakodást, köszönöm nektek
2022. jan. 24. 09:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha előkerül, akkor vigyétek dokihoz, és vizsgáltassátok ki macska aids-re, meg ezekre a macskavírusokra, mert ilyenkor amikor verekednek elkaphatják egymástól.
2022. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!