Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legolcsóbb, de...

Melyik a legolcsóbb, de hatásos spot-on, illetve lehet-e ez mellett féreghajtani (kinti macskák) ?

Figyelt kérdés

Van két teljesen kinti macskám. Nem állok úgy anyagilag, hogy több ezer forintot költsek rájuk havonta még a kaján felül. Amiket láttam, 1500 körül vannak, és kb 5 hetente lehet ismételni. Van olcsóbb de azt még gyakrabban kell, ugyan ott vagyok. Mit ajánlatok, ami max egy ezres, és kitart legalább 5 hétig?

A másik kérdésem, hogy lehet-e ezzel párhuzamosan féreghajtani is? Ha igen, milyen szert ajánlotok (szintén lényeg az ár) és milyen gyakran?

Még egy kérdés, valami tipp harciasabb cica rácsepegtetést hogyan lehet megoldani karmolás, harapás nélkül?


Bolha nyakörvet nem akarok, mivel kinti cicak, még felakasztják magukat, ha még önkioldós, elhagynák.


(Nem lényeg, de leírom, mert biztos lenne olyan, aki azt írná, minek tartok macskát, ha ennyi pénzem sincs rá. Mert tényleg nincs. De kb a haláltól mentettem meg őket. Nem akarom részletezni a kérdéshez nincs köze. Ivartalan, kb 4 éves nőstény mind a kettő.)



2022. jan. 25. 00:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Hát,pedig tényleg jó kérdés,hogy miért tartod így meg őket.Szép dolog volt az életüket megmenteni,de az hogy megmentetted nem jelenti,hogy meg is kell tartani minden áron..

Én is mentettem már egy rakás kis-és nagy macskát is,mégis egy állatom van,mert egyet tudok eltartani megfelelően.Pedig igazán édes a sok kismacska,és nagyon hozzád tud nőni mikor úgy 2-3 óránként kelsz hetekig hozzá,hogy cumisüvegből és kis fecskendőkből etesd.


3 dolog sem tiszta itt:

-A spotOn csak annyit takar,hogy bőrön alkalmazandó,nem pedig tabletta,paszta vagy injekció amit be kell adni.

-A féregtelenitő tablettát nem adjuk havonta,kivéve nyersel etetett állatnak.Feltételezem a tieid nem nyershúson élnek,hanem konzerven vagy tápon.3 havonta kell féregteleníteni.

-Nem mindegy,hogy neked megelőzésre kell vagy már meglévő férgességet akarsz kezelni.Megelőzésre mindet lehet kapni,kezelésre már csak inkább paszta,tabletta van.


Na most..kinek mi az olcsó.Átlagban olyan 1500ft a legolcsóbb megelőző készítmény,de az pl csak bolhára van,nagyon maximum még kullancs ellen.De neked feltételezem fonal-és egyéb férgekre is kellene (az akár lenni a féregtelenitő amire kitértél a spotOn mellett,gondolom),ami már ott kezdődik,hogy 3000.


Drontal,DronSpot,Advantage,Cestal,nagyjából ennyi az érdemleges választék.

Penny,Lidl,Aldi is szokott ilyen neve nincs márkájú állat cuccokat árulni,azok közt tavasszal szinte biztos hogy lesz spotOn csepp bolhára és kullancsra,kb 750-1500 között van az ára,3-5 ampulla van benne.De ne várj tőle sokat,valameddig és valamennyire biztos véd,de biztos hogy nem olyan sokáig mint a többi.

2022. jan. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de direkt kértem, ne menjünk rá erre a miért vonalra, nem a kérdés tárgya. Felnőtt macskák és falun lakom. Próbáltam nekik eleinte gazdit keresni, de a kutyának sem kellenek. De ha itt azt írnám ki, mit csináljak két macskával, akik a nyakamon maradtak, üssem agyon, akkor azért menne a hőbörgés. És akkor teljesen jogosan. Enni adok nekik, ivartalanítottam őket saját költségen, a másra félre tett pénzemből. És már megszoktam őket, sőt meg is szerettem. Inkább nem írom le, sokan, főleg falun hogy bánnak a macskákkal. Hát, nem úgy mint én. A lehetőségeimhez képest próbálok segíteni nekik.

Tudom, mi az a spot on, a működésével is tisztában vagyok. Nem nyershúson élnek, aldis, illetve néha dm-es száraz tapon. Nedveset nem adok nekik, tiszta víz mindig van, és kinti macskákhoz híven el is kapnak ezt-azt.


A fentiek közül nem ismerem mindet, de Advantage ha jól emlékszem csak a bolha ellen jó. Nekem olyan kellene ami minimum kullancs plusz bolha, de még jobb lenne ha tetű és rüh ellen is védenie. Úgy tudom a legtöbb megelőzésre és kezelése is jó.

A fereghajtast külön készítménnyel gondoltam, amire szintén várok esetleg javaslatot,mivel kellene, és tudom, hogy kb 3 havonta kell. Az is kérdés továbbra is, ez mehet-e egyszerre a bolha - kullancs spot-onnal.


Másik megoldás, hogy jobbat veszek nekik, pl fypryst, fipromax, de nem négy hetente, hanem kb 6 cserélem. Minimum négy hetet ír amúgy is. Azt is láttam, hogy a legtöbb cucc kullancs ellen amugy is rövidebb ideig véd, mint a bolha ellen.

2022. jan. 25. 08:06
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

Az,hogy nem a kérdés tárgya vagy a kérdés tárgya-e lényegtelen.

Aki nem tud állatot eltartani,az ne tartson.Pont.

Amennyit tudtam segítettem a többit old meg.Tovább nem is olvastam,mert semmi a világon nincs ami ezen a tényen változtatna,ha a világ legjobb gazdája lennél se lennél alkalmas az állatok ellátására.Mert normális eledelt,és alapvető szükségleteket nem tudsz rendesen ellátni,ha netán orvoshoz kellene őket vinni végleg nem lenne rá kapacitásod.

Már pedig ez ütközik az állatvédelmi törvénnyel,hiszen jó gazda módjára képtelen vagy megadni azt amire amúgy szükségük lenne,ergo ha azok a macskák elpusztulnak,mert nem jutnak egyszer orvoshoz akkor máris gondatlanság,és állatkínzás a vádad..

2022. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szuper. Akkor kiteszem őket, aztán hadd szóljon. Bezsakolom, ahogy láttam pár embernél...jesszus.

Szerintem nem vagy eszednél, hogy ilyeneket írsz. Mit gondolsz hány macska kerülne menhelyre, ha csak akkor tartana állatot, ha mindenre is futná neki? Ott meg aztán pusztulna is meg az összes. Ne legyenek illúzióid, az állatmenhelyen pusztulnak csak igazán. Allatkinzas mert csak aldis kaját kap, nem pl animonda carny? Jó ég..

Pfff, komoly gondok vannak nálad..... Ilyeneket mint te.

Igazad van, ott kellett volna hagynom a nyavogó kukát tavaly nyáron,mert nem fér bele a macska. Sokkal jobb sorsuk lett volna. Ostoba!

2022. jan. 25. 11:05
 5/18 A kérdező kommentje:
Kutyát soha nem tartanék de javaslom egyszer nézz körül az alföldön, úgy igazán a tanyavilágnál hány kutya van ketrecbe zárva, sokszor túl kicsibe.. Stb.. Allatkinzas az. Disznó vágás böller késsel is ugyanúgy megy falun hiába allatkinzas. A macska sorsokról nem is írok. Meg sok gyerek sorsról.
2022. jan. 25. 11:09
 6/18 A kérdező kommentje:

Még egy és befejeztem. Én meg fizetemrendesen a tb-t. Feleségem is. Decemberben tetanusz injekció kellett neki. 5000 Forint volt! Már az sem tb támogatott. Semmi sem az lassan. Nekem hajlamos van belrakra, de amíg nincs tűntem, ergo amíg késő nem lesz, le se kaksizzák. 50től kezdődik magánban a szűrés, ha érzéstelenítés is akarsz. Jó az allatrendőrség és van is létjogosuktsága, de amig Magyarországon ez a színvonal, mindenben, ott tartunk ahol, akkor ne legyen megkövezve az a gazda, aki nem tudja megoldani a bármikor allatorvoshoz rohangalast,amig sokan az emberek maguk se jutnak el orvoshoz!!


Na ennyi. Aki képes túllépni a fotelhuszár csirkevin stíluson és tud érdemben válaszolni, kérem válaszoljon a kérdésre. Köszönöm.

2022. jan. 25. 11:15
 7/18 A kérdező kommentje:
*ha érzéstelenítést is akarsz akkor 70től ez lemaradt.
2022. jan. 25. 11:16
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Valaki össze foglalja a lényeget?


Nem értem minek neked állat,ha nem tudsz róla gondoskodni.Pár ezer forintos féregtelenítőről van szó,mit fogsz csinálni,ha megsérülnek? Ha műteni kell? Ha elüti valami? Sírsz felette és hagyod meghalni?

Így nem lehet sem állatért sem semmiért felelősséget vállalni.

2022. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ja összefoglalom, ha már kb 20 sort nem bírsz elolvasni.


Egy suttyó paraszt vagyok, amiért tavaly megmentettem két macskát, akikre amúgy a biztos halál várt volna. Ott kellett volna hagynom őket, mert ha bármi történne velük, nem biztos hogy lesz pénzem orvosra, akkor meg jön az allatrendőrség és benéz a hatsómba. Ami jó is lenne, mert a tb nem támogatja a vastagbél szűrést, úgyhogy valakinek az én hátsómról is gondoskodni kell.

Az aldis szaraztap meg nem normális kaja egy macskának.


Röviden ennyi, remélem, elég rövid, bár nem tudom, a mai tik tok generációnak lehet ez is hosszú. Tisztelet a kivételnek, az én generációm sem jobb, mindenki máshogy hülye.

Mar bánom, hogy feltettem itt a kerdest. Az ember segíteni akar, aztán leszedik a fejét.

2022. jan. 25. 11:39
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem értek hozzá. De szerettem volna leírni, hogy köszönöm neked, hogy segítesz rajtuk ahogy tudsz, és nem hagytad őket elpusztulni!
2022. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!