Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legolcsóbb, de...

Melyik a legolcsóbb, de hatásos spot-on, illetve lehet-e ez mellett féreghajtani (kinti macskák) ?

Figyelt kérdés

Van két teljesen kinti macskám. Nem állok úgy anyagilag, hogy több ezer forintot költsek rájuk havonta még a kaján felül. Amiket láttam, 1500 körül vannak, és kb 5 hetente lehet ismételni. Van olcsóbb de azt még gyakrabban kell, ugyan ott vagyok. Mit ajánlatok, ami max egy ezres, és kitart legalább 5 hétig?

A másik kérdésem, hogy lehet-e ezzel párhuzamosan féreghajtani is? Ha igen, milyen szert ajánlotok (szintén lényeg az ár) és milyen gyakran?

Még egy kérdés, valami tipp harciasabb cica rácsepegtetést hogyan lehet megoldani karmolás, harapás nélkül?


Bolha nyakörvet nem akarok, mivel kinti cicak, még felakasztják magukat, ha még önkioldós, elhagynák.


(Nem lényeg, de leírom, mert biztos lenne olyan, aki azt írná, minek tartok macskát, ha ennyi pénzem sincs rá. Mert tényleg nincs. De kb a haláltól mentettem meg őket. Nem akarom részletezni a kérdéshez nincs köze. Ivartalan, kb 4 éves nőstény mind a kettő.)



2022. jan. 25. 00:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Egyébként engem is bánt hogy nem tudom a legjobbakat megadni nekik. De ez van, sokszor magunkra se jut, mind a ketten pedagógusok vagyunk a nejemmel. Van két gyerekem is, nyilván ők az elsők mindenben.

Az állatmenhely, amit felhívtam anno, azt mondta, ha enni tudok nekik adni, meg olyan helyen lakom, ahol nem üti el semmi, ha tudom, fogadjam be őket, mert ez is sokkal több, mint amit ők tudnak adni. "Meghirdethetjük" ugyan őket, de nem sok esélyt lát két félvad, ivartalan felnőtt nőstény befogadására.

Én ezt tudom nekik biztosítani. Ivartalanítás megvolt a félre tett pénzből, hogy legalább ne szaporodjanak. Egy zsakfaluban lakom, annak is a szélén, ide tényleg csak az jön, aki itt lakik, forgalom szinte nulla.

2022. jan. 25. 15:13
 12/18 A kérdező kommentje:

Ivartalanítatlan felnőtt nőstény örökbefogadására akart lenni.


A témát lezarom, aki akar írhat még. Kapnak fypromaxot vagy fypyrst hat hetente. Remélem hosszú távon is belefér. Ferghajtó egyelőre kimarad,de akit ez zavar, megadok egy bakszámlaszámot és adakozhat. *irónia*

2022. jan. 25. 15:21
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Csórókoporsó
2022. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Lehet. De legalább ember vagyok, nem úgy mint te. Ha ez a piti kis beszólás jót tett a kis lelkednek, akkor csak szánni tudlak. Kis faluban vagyok tanár, sok a roma gyerek is, hidd el, harcedzett vagyok mind a beszólásokban, mind az acsarkodásokban, amiket a szülők részéről láttam. Voltam tanár egy elitebb iskolában is. És tudod mit? A gazdag szülők kölykei általában sokkal élegképtelenebbek, másrészt lelketlenebbek is. Persze megint csak tisztelet a kivételnek.
2022. jan. 25. 16:08
 15/18 A kérdező kommentje:

Ja és nem vagyok csóró. Egyrészt saját tulajdonú tehermentes családi házam van, amit nem apa meg anya rakott alám, hanem hosszú év külföldi munkával, de magam teremtettem meg. Másrészt ha végre létezem a másod diplomám (vegyészmérnök, jelenleg biológia kémia szakos tanár vagyok) akkor tudok váltani, és hát tanítsa majd a kölyköket zsebpénzért aki akarja. Akkor már nem kell tandíjat sem fizetnem, és több jut a macskakra is.

Igen sosem álltam jól anyagilag, de sosem néztem le azokat, akik még alattam voltak. Könnyű más f*vak verni a csalánt, és nagyon nem mindegy, milyen a start. Engem szar helyre vitt a gólya anyagi szempontból, erzelmileg viszont mindenért hálás vagyok.


Nagyon elkanyarodtunk a témától. Több kérdést nem írok ki ide. "Nem kívánom senkitől,

hogy csodás dolgot tegyen,

de joggal elvárom mindenkitől,

hogy mindig ember legyen." En ezek mentén elem az életem. Itt(is) kevés igazán ember van.

2022. jan. 25. 16:16
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Azt azért remélem észre vetted,hogy senki nem ír szinte semmit,te meg egy regényt válaszolsz.

Mármint..én sem olvastam el,csak a válaszokat.

Akárhogy hőbörögsz ez azért..szánalmas.Eléggé.

2022. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Á, csak ma ráérek. Nem hőbörgök, kiírom magamból ami bennem van. Hogy olvassa e valaki, nem érdekel. Tudom, hogy a csórókoporsós se olvasott el semmit csak rúgott egyet, mert a pici lelke úgy boldog.
2022. jan. 25. 16:35
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Kedves 16-os, én végigolvastam. És szerintem nem csak én, sokan mások a kérdezőhöz hasonlóan felháborodtak volna a rosszindulatú, kioktató első válaszolón, és kiírták volna magukbók, amit gondolnak. Kérdező, nektek kitartást, és minden jót kívánok! Szörnyű ez a mérgező hozzáállás, ami mindenhol folyik...
2022. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!