Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicánál milyen rendszere...

Benti cicánál milyen rendszeres egészségügyi teendők vannak?

Figyelt kérdés
Az éves oltás+kontoroll, és a negyedévenkénti féreghajtáson kívül van még hasonló dolog, amire szüksége van?

2022. jan. 26. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Bolhairtásra is szükség van, akkor is, ha nem vakarózik.
2022. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! De hogyan lehet bolhás, ha nem megy ki az utcára? És milyen rendszeresen?
2022. jan. 27. 01:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi 2 havonta cseppentjük őket külső-belső parazita elleni szerrel (ők nem járnak ki, de mi bevihetünk bármit a ruhánkon, cipőnkön). Fél évesen ivartalanítás, évente oltás és természetesen megcsináltattuk a FIV/FeLV tesztjeiket is, ami hála Istennek negatív lett, így arra is kapnak oltást évente.


A lazacolaj nagyon jót tesz nekik, illetve lehet kapni vitaminokat, a téli időszakban én szoktam nekik adni ilyesmit is, nem fűtjük halálra a házat, szoktak fázni, nyugodtabb vagyok így. Szintén fontos a szőroldó paszta, ha nem akarsz folyamatos hányásba botlani. Illetve eü. dolog a jó minőségű, magas hústartalmú, gabona- és cukormentes táp is. Mi Purizon szárazat és Cosma nedveset adunk nekik, ezeket nagyon szeretik és a minőségük is megfelelő.

2022. jan. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3-as írta, cipőn, ruhákon be lehet hozni a lakásba a bolhákat. Az egyik cicámat vonaton szállította a tenyésztő fel Budapestre és egy héttel azután, hogy megkaptuk a kiscicát, hihetetlenül bolhás lett, nyilván a vonaton szedte össze. (1)
2022. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen a válaszokat!:)

Fiv/felv tesztje volt, ivartalanított, mert mentett cica, 1 év körüli. A táp minőségére is odafigyelünk nagyon, van benne szőroldó is. Csak a parazitamentesítéssel nem voltam teljesen tisztában, de akkor mindenképp beszerzünk ilyen cseppet neki. Meg lazacolajat is:))

2022. jan. 27. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!