Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a nyávogá...

Hogyan szoktassam le a nyávogásról?

Figyelt kérdés
Kb féléves benti kandúr cicáról van szó. 0-24 nyávog..Nem,nem is nyávog hanem inkább üvölt. Ha éhes, ha jól lakott, ha játszik, ha fekszik, tényleg folyamatosan nyávog. Kicsi korában is beszédes volt, de ahogy nő, egyre idegesítőbb és hangosabb is. Figyelmen kívül nem tudom hagyni, hangosabb, mint egy gyereksírás, a szomszédok is kezdik unni már. Megválni nem szeretnék tőle. Kérlek, adjatok valami jól bevált tanácsot, extramegagiga idegesítő macska elhallgattatására.

2022. jan. 27. 01:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz videót linkelni?


Nehéz így megítélni, hogy mennyire lehet rendkívüli a helyzet

2022. jan. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy megoldja a problémát, de ha még nincs ivartalanítva, akkor itt az ideje. Esetleg egy alapos orvosi kivizsgálás, hogy nincs-e szervi baja, betegsége, bár a macskák nem hanggal szokták kifejezni, ha fájdalmuk van. Az ivaros nőstények vernyognak állandóan, de csak amikor tüzelnek. A nyávogást a macskák többnyire az emberrel való interakcióra használják.

Foglalkozol vele eleget? Odaengeded magadhoz, megengeded, hogy veled, vagy családtagoddal aludjon? Nincs másik állatod? Nem érzi fenyegetve magát szomszéd állattól, annak szagától? Ablak előtt elmászkáló felnőtt kandúrtól? Nem hagyod sokáig magára otthon?

Millió oka lehet. A macskáknak is van egyénisége, sőt agyilag defektesen is születhetnek és akkor nehéz megoldást találni.

2022. jan. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivaros, már elég idős hozzá, hogy a hormonjai miatt szenvedjen.
2022. jan. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ivartalanítás.

Több játék.

Cicapajti társnak.


Amúgy milyen fajta cica??

2022. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A miénk akkor nyávog, ha nincs vele eleget foglalkozva. Te eleget törődsz vele?
2022. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Home office, nagyon ritkán van egyedül, akkor is csak 2-3 óráról van szó, olyankor szundizik. De játék közben is kiabál. Nincs más állatom, és társasház.


Sima házicica, ismerőstől került hozzám kiskorától fogva. Elvileg a cicamama is hangos. Örökölhette, de én szeretném ha csendesebb lenne, mert kezd tönkremenni az idegrendszerem.

Baja nincs. Egészséges. Ivartalanított, oltott, orvos szerint semmi baja.

2022. jan. 27. 14:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Ide van engedve, szokott rajtam dorombolni, bújik is. Ágynál saját kis kuckója van, ott szokott aludni, ha rámunna
2022. jan. 27. 14:29
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Én imádom ha egy macska beszédes.


Szerintem orulj a szerencsédnek hogy ilyen kommunikativ a macsadék

2022. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván úgy van ahogy mondod, akkor viszont nincs könnyű dolgod. Próbáld meg a következőt: a macska valószínüleg figyelmet kér. Ne reagálj a hangoskodására semmilyen módon. Ne adj neki enni, ne vedd magadhoz, ne simogasd, de ne is kiabálj vele, semmilyen módon ne reagáld le a nyávogását. Amikor viszont abbahagyja, egy kicsit várj, teljen el annyi idő, hogy ne kösse a reakciódat a nyávogásához, majd dícsérd meg, halmozd el a szereteteddel, de mindig a csendes időszakában. Hogy a nyávogáskor 0 reakció, csendben maradáskor meg csupa jó reakció legyen. Vigyázz, a rendreutasítás is reakció, tehát eredmény az állatnak! A macska ráadásul nem kutya, ezért sokkal nehezebb dolgod van, sok meló és nem biztos, hogy végig lesz türelmed, de más ötletem nincs. Esetleg egy másik cicát hozni mellé társnak, de hát az is lutri és ki tudja, hogy eredményt hozna-e.

Ha van valami kedvenc csemegéje, akkor azt is be lehet vetni jutalomfalatként. Pl. a Zooplusban lehet kapni Cosma márkájú fagyasztva szárított kis húskockákat (sajnos jó drága), a mi macskáink a csirkemellért megőrülnek, de hogy a tied pont mire indul be, azt csak te tudod kitalálni.

2022. febr. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Add oda valakinek, aki nem bánja, hogy ilyen beszédes.
máj. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!