Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek sikerült már a...

Valakinek sikerült már a lakásban tartott macskáját leszoktatni a hajnali nyávogásról?

Figyelt kérdés
Sajnos eddig nem sok sikersztorit olvastam és már megőrülök attól, hogy szinte minden hajnalban nyávogás ébreszt. Kajája van, csak fel akar ébreszteni, ha kizárom a szobából, akkor is hallom a nyávogását. Ha felkelek, akkor elérte a célját. Mit csináljak, hogy csöndben legyen? Aludni akarok!!! Köszi előre is a válaszokat.

2015. nov. 30. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a kérdésedben.Ne kelj fel,ne menj ki hozzá,mintha ott sem lenne.Egy pár napba beletelik,fel fogsz ébredni,de ne menj ki semmiképp.Ha látja,hogy nincs eredménye a nyivákolásnak,akkor pár nap után abbahagyja.
2015. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy ideig én felkeltem, enni adtam neki, mert a száraztáp hiába volt ott, konzerv kellett. Aztán odakészítettem az ágy mellé a virágspricnit és mikor nekiáltt ordítozni, orvul jól képen nyomtam a vízzel. Egy idő után elég volt megrázni és végül (bár jó pár hét ráment) abbahagyta. Most már 7-ig nyugi van :)
2015. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont ezen a kérdés kiírásán gondolkodtam én is. :) Én ilyenkor meg se moccanok. Nem szabad felkelni,mert akkor eléri a célját és mindig ezt fogja csinálni. Előbb utóbb belátja, hogy nem kelek fel és abbahagyja a nyávogást a kis drágám,de a hajnali ébresztő szinte rendszeres sajnos:)
2015. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ha úgy csinálok, mintha aludnék, nem kelek fel, akkor rám ugrik, belenyávog a fülebe, elkezdi tépni a hajam, képembe dorombol, karmával óvatosan böködi az arcom..stb. Ha kizárom merő egyszerűséggel felugrik és kinyitja az ajtót.. :) De van, hogy 1/2 8-ig békén hagy:D
2015. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pár hónapja már ha lefekszem aludni akkor is nekiáll nyávogni az előszobában, de igyekszem rezzenéstelenül tűrni, hamar abbahagyja és bejön aludni. Persze volt, hogy megkergettem, de akkor örült, hogy eredményes volt. OK, reggel is ráállok arra, hogy "nem érdekel", bár elég nehéz kibírni, mert nagyon kitartó tud lenni, én meg nagyon utálom ha felébresztenek hajnalban. Spricnit én is próbáltam, de hiába és ahhoz fel kell kelnem, ő meg persze elszalad (és jól szórakozik). Szerencsés gazdikhoz csak odabújik dorombolni, nekünk meg koncertezik a drágaság.
2015. dec. 1. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor megfogtam és bezártam a fürdőszobába pár órára büntetésként,amit nagyon nem szeretett. Muszáj volt,mert a párom minden nap csak pár órákat aludhatott,de a cicától nem lehetett aludni ,mert nyávogott,zaklatott minket alvás közben.

Hatásos volt,mert pár "bünti" után leszokott róla.

2015. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor a Tietek tanulékony cica, mert rájött, hogy a büntit a nyávogásért kapta. Ez egy jó eredmény.
2015. dec. 2. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!