Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert nyavog a macskam, ha...

Miert nyavog a macskam, ha nem is ehes?

Figyelt kérdés
Eddig egy hangjat nem hallottunk, mostanaban a konyhaba ul es megallas nelkul nyavog, most is nyavog kint magaba, es nem tudjuk, mitol. Simogatni nem lehet, nem engedi magat, kaja van, viz van, de olyan keservesen es sokat nyavog, es allandoan, hogy sajnalom is es meg is orulok tole. Valaki tipp?
2022. jan. 28. 23:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ez egy mentett cica, es nagyon lassan baratkozik, azert nem tudtuk meg megsimogatni. Haladas van mar, egyre kozelebb engedd meg batrabb, szoval eles kulonbseg van az elso napok es a mostani helyzet kozott, csak simogatni nem engedi magat, neha meg fuj. Az ove a konyha es az eloter-folyoso, illetve bejar a furdobe is, de a szobaba nem engedem be, mert a vegen mindig az agyra pisil, szobatiszta, de ezt nagyon szereti.. szoktam vele jatszani, bar nem sokat, es lehet emiatt nyavog, de o napkozbe alszik, es este meg tele van energiaval. Arra is gondoltam, hogy mar vinni kene ivartalanittatni, lany cica es dorgolozik minden butorhoz, meg talan mar korban is ott tart. A pontos korat nem tudjuk, pont amiatt, mert mentett, de megfogni se tudjuk, hogy elvigyuk az orvoshoz, es ez a legnagyobb bajom. Legutobb, mikor megfogtuk es elvittuk, utana ugyanolyan tartozkodo volt, mint a legelso nap
2022. jan. 29. 09:00
 12/21 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás biztos,hogy ha nem is a mostani,egy későbbi problémát meg fog előzni.

Viszont kis helyen van a macska,ez neki nem egészséges.Emiatt is nyávoghat,a macska nem szeret sehonnan kizárva lenni.

A jelölgetést az ivartalanítás megszünteti,de ha az ágyra pisilt akár többször is érdemes teljesen átmosni mindent szagtalanítókkal és fertőtlenitőkkel.(Sanytol pl,a hipó szagától megint oda fog pisilni.)

Ameddig érzi a saját vizelet szagát valamin addig rá is fog vizelni,ha pedig kizárod és nem mehet be azért jelöli körbe a területet,hogy a sajátjának nyílvánítsa így már bemehet,legalábbis ő így hiszi..


Ha simogatni nem is engedi magát játszani vele tudsz.Húzogatsz egy cipőfűzőt és máris megvan a kapcsolat teremtés,nem is kell hozzá semmilyen drága játék.


Egyébiránt a hallás károsult macska szokott még sokat nyávogni.Nem hallja a saját hangját,és egyre hangosabban próbálkozik.

2022. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha kimész hozzá a konyhába és abbahagyja akkor csak nem akar egyedül lenni.

Az előtér és a konyha baromi kevés hely neki pláne ha egy kis panelban éltek. Másfelől nagyon ingerszegény. Képzeld el hogy mit csinálő ott? Raktatok ki neki játékot, vagy kaparót? Fel tud menni valahova hogy nézegessen lefelé? Lakásba nagyon jók ezek a polcos találmányok amikre felmászhat a macska.

[link]

2022. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok. Nem divatból szokták ezeket kirakni hanem azért mert a macskák szeretnék fentről lenézi. A miénk mindig a szekrény tetején pihent pl amikor még fel tudott mászni.
2022. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tüzel.
2022. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Most beengedtem a szobába, de itt is csak nyávog, kicsit morog és úgy nyávog, de nagyon hangos, játszottam vele ma. Ha egyedül van, akkor is nyávog, de miközben játszik, akkor is nyávog, az ablakból imád kifelé nézegetni, akkor is nyávog, de most kezdte el, kb egy hete
2022. jan. 29. 21:27
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha jó étvágya van akkor lelki eredetű a dolog. Nem lehet hogy eddig kinnt volt? Mielőtt hozzátok került? Akkor most nem bírja a bezartságot.
2022. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azt írtad, ivaros nőstény; lehet, hogy kandúrra vágyik. Azt írják, ebben az időszakban jelentkezhetnek szobatisztasági "gondok".


[link]

2022. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kint volt az utcan igen, mielott hozzank kerult, de mar fel eve nalunk van, meg kellett, hogy szokja. Az a baj, hogy nem tudom elkapni se, hogy elvigyem orvoshoz, es ha el is kapom, akkor minimum egy napot hordozoban kene lennie, mert idopontot kell kernem, es mar multkor is konyorgesre kaptam kb. De nagyon hangos, es ha folytatja, tuti szolnak a szomszedok, es en mar most nem tudok aludni tole, elmondani nem tudom, milyen hangos.. illetve ma beengedtem ugye a szobaba, jatszottam is vele, es megint idepisilt.. volt mar macskam, volt mar benti macskam, de ilyen, aki fuj es nem engedi magat simogatni.. volt benti nosteny, es mikor tuzelt, sose volt ilyen hangos , ha tehetnem, megmutatnam hogy kb uvolt
2022. jan. 30. 03:54
 20/21 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tényleg csak tüzel. Ivartalanítsátok.
2022. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!