Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cicát kell ivartalanit...

Nőstény cicát kell ivartalanittatnom, eddig még nem volt ilyen cicám. Az ivartalanitás után mekkora sebe lesz a hasán, és hány napig kap gallért, és hány nap múlva szedik ki neki a varratokat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a doki majd megmondja, de aki már csinált ilyet a cicájával, irja meg légyszi. El kell kéredzkednem a munkából, mert a doki csak napközben végez ilyet.

2022. febr. 8. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz neki nagy a sebe. Kb 10-12 nap és utána varratszedés.
2022. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kislány kiscicám 5 hónapos és 1,6kg volt az ivartalanításkor.

Kb 2 cm hosszú volt a vágás a pocakján, 13 nap múlva mentünk varratszedésre és nem kapott gallért.

Műtét után 4-5 órát mondtak az ébredésig, 2 óra volt, azután még kb 8 órán át volt kába, addig jobb bent tartani a hordozóban vagy felügyelni, az enyém nem akart bent lenni, hanem az ölemben aludni. Ha már stabilan jár, azután kaphat enni, inni. Varratszedésig ajánlatos puha ételt (konzervhusit) adni, hogy könnyen tudjon kakilni, mert az erőlködéstől felszakadhat a seb, akár belül, amit nem látsz.

Az ugrándozást is célszerű emiatt megakadályozni.

Műtéttől számítva kb 1 hónapig volt érzékeny a pocija, nem fájt neki, csak nem szerette, ha simizem, 1 hónap után már ismét mutogatta, lehetett simizni.

2022. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden jol megy nem lesz túlzottan nagy a sebe pláne ha nem voltak kis cicái sem elotte. Varrat szedés kb 2 hét, gallért nem szoktak adni, ilyen DIY cica ruhat szoktak ajanlani hogy kapjon és ne nyalogassa ki a sebet/ szedje ki idő elott a varratot. Műtét után mint elottem is mondtak felügyelni kell, nagyon kába lehet majd, az enyém még másnap sem volt 100%os bár ő ezt nem így gondolta (próbált felmászni mindenhova, radiator, kanapé hat támla aztan csodalkozott mikor le szédült (tudom nem szabad neki hagyni hogy maszkaljon meg ugraljon es figyeltem is de nekem is ki kell menni wc-re neha))
2022. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen eljárással végzik a műtétet. Vannak helyek, ahol laparoszkópos eljárást alkalmaznak, akkor egészen pici a vágás. A hagyományosnál kétféle van, vagy csak elkötik, vagy teljesen kipakolják. Az én cicáimnál az utóbbi kettő volt, jól viselték, nagyon hamar felépültek. Előző két válaszoló minden mást részletesen leírt. Ne aggódj, minden rendben lesz, drukkolok nektek.

N

2022. febr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gallért nálam nem kapott, de a macska nem is olyan, hogy egyhamar megszokja ezt. Csak jobban mozogna tőle. Maga az ivartalanítás 30-60 perc volt és altatásban zajlik, kiszednek mindene a hasa aljától egészen a közepéig felvágják (3-5 cm) a hasát kiveszik a petefészkét és a méhét is. Ez után összevarják. Amikor felébed lesz egy kis fájdalma, de inkább csak fáradt lesz és azért nem mozog mint, hogy sem fájna neki valamije. A műtétet követően 2 hétig nem szabad kiengedni a kertbe illetve utánna és elötte 1 napig nem ehet. Az ára azt hiszem 10 000-18 000-ig változhat.
2022. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Délben megtörtént, már itthon vagyunk, felébredt, ivott egykét nyalásnyi vizet, és most nyugisan alszik a hordozódobozában. Felszivódó varratot kapott, nem kell visszavinni, eltűnik a cérna 3-4 héten belül. Le van neki ragasztva a vágás, és az a ragasztás majd valahány nap mulva meggyöngül és le lehet szedni. Igy nem kell neki gallér se, ruha se, a ragasztás védi. Ittbenn kell tartani, pár napig mindenképp, fontos hogy meleg helye legyen. 15 ezret fizettem. Nagyon elégedett vagyok a doktorral. Azt mondták a váróban, hogy Ausztriából veszi a mindenféléket a műtétekhez. Zalában vagyunk, innen könnyen át tud járni, és az osztrák kutya-cica-pácienseket is hozzák neki, most is voltak nála osztrákok egy cicával.
2022. febr. 8. 16:36
 7/9 anonim válasza:
100%
Ki ez az állatorvos? Elvinném én is.
2022. febr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es: Zalaegerszeg - ha közelben vagy, akkor megirom
2022. febr. 13. 16:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Végülis nem titok: Dr. Fendrik Péter - interneten megtalálod
2022. febr. 13. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!