Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a tapasztalatok ivartalaní...

Mik a tapasztalatok ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
A macska az egész házat jelölgeti, már elmúlt 1 éves is, költözés előtt állok. Attól félek, hogy a macska megyzokta hogy nem a naponta többször takarított, és kb az összes létező módszert kipróbált macskaalomba pisiljen, és mi van ha ivartalnítás után is ezt csinálja majd. Valaki, tapasztalat? Miben változik ivartalanítás után a hím véreb? Nem feltétlen akartam ehhez ragaszkodni, úgy értem az ivartalanításhoz, de olvastam hogy hosszú távon neki sem lesz jó ha csak szenved. Köszi előre is a tapasztalatokat, illetve ha van valami tippetek akkor megköszönném ha megosztanátok :)

2022. febr. 8. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Két évesen lett ivartalanítva a kandúr macskánk, pontosan azért, mert kezdett nagyon jelölgetni. Jelölgetés utána megszűnt. A cica jelenleg 13 éves.
2022. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem értem, ha állítólag ennyire egészséges az ivartalanítás az állatoknak, akkor az embereknek is az lenne, nem...? Miért nem alkalmazzák embereken is...?

Biztos egészséges, ha egy élőlénynek eltávolítják az ivarszerveit...

Az én macskám nem volt ivartalanítva, kinti - benti macska volt, sosem volt beteg! Mégis igen hosszú életet élt!

2022. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es, az allat nem ember, kar is osszehasonlitani a kettot.

Hozzam 3 evesen kerult az ivaros nosteny macskam, volt mar idopontunk a mutetre, de elotte par nappal gennyes mehgyulladasa lett, rohantunk az ugyeletre, ejszaka lett rosszul. Majdnem belehalt, pedig ezt meg lehetett volna elozni, de az elozo gazdai szartak az ivartalanitasra. Valakinek vagy szerencseje van ebbol a szempontbol, vagy nem. En inkabb nem kockaztatok, az osszes allatom ivartalan.


Egyebkent lehet ivarosan is hosszu eletet elni, senki nem mondta, hogy nem, de ha masert nem is, akkor azert kene ivartalanitani legalabb a kijaros macskakat, hogy ne jaruljunk hozza felesleges szaporulathoz. Rengeteg a kobor allat, nem kell meg tobb.

2022. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert a macska mar kepes 8 honaposan elleni, es egyszerre 4-5 kolykei lennenek. Ki lenne kepes ennyi macskat elpasszolni?
2022. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás nem feltétlen egyenlő az egészséges definícióval, de tény hogy pl egy benti kandúr illetve nőstény macska esetében egy megoldás bizonyos dolgok ellen. Értem itt a jelölgetést is pl, de látom szerencsétlen állaton hogy folyamatosan a plüssállatait erőszakolja. Ha lenne egy nőstény ivaros macskám, akkor legalább elszórakoznának együtt, de valóban annyi macskát hova lehetne passzolni. Illetve más az is hogy sima házimacskáról beszélünk, vagy egy fajtiszta macskáról. Mert a fajtisztát még el lehet könnyen adni vagy ajándékozni, egy sima házimacska esetében nem igazán, max családon/barátokon belül. Nem venném a lelkemre egy gazdátlan macska sorsát sem.
2022. febr. 8. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!