Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Insecticide 2000 kinti macska...

Insecticide 2000 kinti macska alvohelyere?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a Freshnapfban. Van két teljesen kint tartott macskám. Házilag tákolt kis dobozuk van, ebben hungarocell meg szalma. Valami olyan szert akartam, ami alaposan kifertőtleníti az almukat. Használok rájuk spot ont,de azért néha az almot is jó lenne. Az eladó ezt az Insecticide 2000et ajánlotta.Most akartam befújni az almukat, hát látom, h rá van írva hogy macskákra veszélyes. Az eladó azt mondta, ha befújtam, kb fél óráig ne menjenek bele a macskák utána oké. Ott nem olvastam el a leírást. Fel hívtam őket, csak blokkal veszik vissza az meg már nincs. Nem volt olcsó. Mit tegyek, fújhatom így az alomra? Nem szívesen tenném, hacsak tényleg nem lesz bajuk. Bánom, hogy nem a panzi petes srpayt vettem meg, az fel annyiba is került volna.

2022. febr. 10. 11:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt nem értem, hogyan alkalmazhatnak a Freshnapfban olyan eladót, aki ezt ajánlja cica fekhelyre is.* Simán lehet, hogy legközelebb más nem olvassa el az útmutatót. Én is csak megszokásból. Honnan gondolná az ember józan ésszel, hogy az eladó kvázi mérget ajánl?

Veszel majd panzi pet macska sprayt, az legalább nem árt neki. Mondjuk gerániol a hatóanyag, nem tudom ér - e valamit.

Frontline spot on-t szoktam rájuk csepegtetni kb. 5 hetente,hatásos.


(*Gondolom, hogyan alkalmaznak, örülnek ha valaki egyáltalán dolgozik ott. Nem feltétlen a freshnapfra értem ezt, hanem nagyon sok helyre. Megelégedjen kevés fizetéssel, meg ne mondjon fel két hét alatt. Az, hogy az illető értsen is hozzá, még jobb helyeken is csak ez után jön. Na de ez zárójel.)

2022. febr. 10. 14:01
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

A gerániumot használják rovarűzésre. Én pl a kutyámat fújom vele tavasztól őszig.

Arra lehet számítani, elég erős illata van. Lehet, a macsekok nem díjazzák majd. Inkább a szalma alatti területet fújd be, ne a szalmát.

2022. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Közben átvagtam a gordiuszi csomót. Kidobtam az előző dobozt. Tavaly költöztünk, van még pár doboz elfekvőben. Kaptak újat. Hungarocell nincs több, de ezt az új dobozt jó alaposan kibéleltem új szalmával. Mivel a teraszon vannak, szélvedett helyen, és úgyis van egy szivacs a doboz alatt így annyira nem letszükseglet a hungarocell. Márciusban kapnak megint egy újat, áprilistól meg már úgysem kell. Jövőre majd cserélem a szalmát, meg olyan dobozt szerzek be, aminek levehető a teteje, úgy még könnyebb is lesz.


Úgyhogy nem fújom be így semmivel. Ezt a cuccot azért megtartom, nem rossz ha van egy kéznél a háznál, csak ne a cicák közelében.

Rosszul írtam felül, frontline combot szoktak kapni, ez többet tud mint a sima frontline. Sokan írják, hogy csak a marketingje jó, de amióta ezt használom, bolha nincs, kullancs meg csak a szezonban, de ez természetes, nincs olyan szer ami 100 százazlék védene. Meg amúgy is, megharapja, aztán fordul is ki belőle. Ritkán találok bennük alaposan megszívott kullancsot. Azelőtt rendszeres volt.

2022. febr. 10. 16:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!