Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám egyik szeme kisebb és...

Cicám egyik szeme kisebb és könnyes, tegnap még semmi baja nem volt, most vettem észre reggel rajta. Ahogy rám nézett, először csak kisebb volt a szeme, most kicsit könnyes, 10-től van állatorvos, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
7 éves, ivartalanított, bent tartott nőstény cica, egyedül tartott, jövő héten mentünk volna az éves oltásra. Nem szokott beteg lenni.
2022. febr. 12. 08:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem találkozott másik macskával biztos?


Soha nem is engedtétek szabad levegőre?


Mert ha nem találkozott más macskával, akkor nem macska herpesz.


Szimplán kötőhártya gyulladás is lehet vagy symblepharon- kötöhártya összenövése, letapadása.

2022. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia,4.emeleten lakik, biztos, nem találkozott másik cicàval, szabad levegő, ami az ablakon bejön :),ill. tavasztól a hàlós erkèlyen.

Köszi.

2022. febr. 12. 09:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sanszos, hogy vagy kötőhártya gyulladás, vagy macskanátha, bár annak vannak egyéb tünetei is, és nem írtál más tünetet, se szörcsögést, se lázat és stb., vagy idegen test, pl. porallergia vagy belement valami a szemébe.


A symblepharon ritkább, de ha rendszeresen volt kötőhártya gyulladása a macskádnak az is előjele.

2022. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megnèztem nem piros a szeme egyàltalàn, olyan, mint a másik. Mintha picit duzzadtabb lenne, de csak kicsit, könnyezés (nem folyik csak a szeménèl) meg kisebbre nyitja azt a szemét.
2022. febr. 12. 09:21
 5/14 A kérdező kommentje:

Orra hideg, vizes, nem tűnik betegnek,most rajtam fekszik szokás szerint, nem köhög, nem tüsszög, orra nem folyik.


7 èves, 3 èvesen volt utoljára beteg, akkor is 1 napot, konyhàban voltam ment a lègkondi és befeküdt alà, egy 20 perc múlva észrevettem,annyi volt,hogy folyt az orra, piros volt a torka, làza nem volt, kapott egy szurit meg antibio-t szedett 1 hétig, de már 1 nap utàn jól volt.

2022. febr. 12. 09:25
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ezt a válaszom is le lehet pontozni üzenem az unatkozóknak.

1-es vagyok.


Lényeg, hogy viszed majd állatorvoshoz, és az állatorvos majd megmondja.


De majd írd meg mi volt a probléma.


A symblepharonnál műteni szokták, de ne ijedj meg, csak jelzem,hogy ne érjen váratlanul, ha esetleg az. De az többnyire kölyökkorban előjön. Te nem írtad, hogy kölyök-e a macskád, de tippem szerint nem, és azt sem írtad, hogy volt-e hosszabban fennálló kötőhártya gyulladása, mert ez a kiváltó oka.


Kevés infó.

2022. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
(Nappaliban ment a lègkondi)
2022. febr. 12. 09:26
 8/14 A kérdező kommentje:
7 èves írtam a kérdésnèl :)
2022. febr. 12. 09:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam amiket írtál 6-os vagyok. Lehet hogy csak valamilyen allergia. Vagy idegen test, kötőhártya gyulladás. A macskanáthának egyéb tünetei is vannak.


Az is lehet hogy huzat érte a szemét, mikor ablakot nyitottatok.

2022. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es sanszos, hogy a légkondi lesz a probléma. Nem értek hozzá, de télen gondolom nem hideg levegőt fúj be, hanem meleg levegőt. De a légmozgás következtében a port is viszi magyarán lehet a portól de a macskák érzékelése jóval fejlettebb, mint az emberé, magyarán érzékeny a légkondira a szeme, szerintem.
2022. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!