Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska csak nekem dorombol,...

Nandi1988 kérdése:

Macska csak nekem dorombol, csak rám fekszik. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval 6 hója felhozott feleségem 1 kóbor fiú kis cicánk, akit az anyja vmiért magára hagyott úgy 6 hetesen. Én akkoriban reggeltől estig dolgoztam, tehát jó formán alig láttam, viszont a feleségem elég sokat, mivel itthonról dolgozik. Aztán jött 1 éles váltás 3,5 4 hós korában, aminek következtében én is napjaim nagyobbik részét itthon töltöttem, aminek köszönhetően csak nekem kezdett el dorombolni. Ezt főleg éjszak 5 6 órától kb 30p 2 óránként mikor, hogy megteszi, vagy reggel. Van amikor, ha oda megyek és megsimogatom, akkor is elkezdi.


Ezt nem értjük, mivel eleinte belőlem semmilyen kötödést nem váltott ki. Hozzáteszem ez az első háziállatom. Ez nem jelenti azt, hogy állatellenes vagyok csak tipikusan abba kategóriába sorolnám magam, aki inkább el van az állatokkal ideig óráig és annyi. Páromnak volt más, de az teknős volt.


Párom eleinte többet is tett érte szerintem, mint én. (Már csak az idő hiányom miatt is.) Gondoltunk arra, hogy a hosszú hajam vagy a borostám teszi ezt, amivel nincs gond. Csak páromnak nem dorombol, ritkán fekszik rá.


Köszi a válaszokat.



2022. febr. 22. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Te vagy a szimpatikusabb a cicus számára. :)
2022. febr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk meg a családi macska csak engem követ és tőlem nem fél. Kiszemelt magának kedvencének.
2022. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
A macskák a kutyákkal ellentétben sokkal különcebbek. Gyakran választanak maguknak "kedvenc" személyt, de az is lehet hogy azért bújik hozzád jobban, mert veled kevesebbet találkozik és hiányzol neki nap közben. Ez nem jelenti azt, hogy a párodat kevésbé szeretné, emiatt ne aggódj. :)
2022. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van pár cicánk (utcai kóbor cicák ideszoktak), én etetem őket meg minden, van egy kandúr, aki nem igazán emberközeli, ritka, hogy meg lehet simogatni is, de nem támad, meg ilyenek.

Anyu nem szereti az állatokat (kiskorában megtámadta egy kutya, azóta fél az állatoktól, ritka, hogy megsimogatja a cicákat, és csak akkor, ha én fogom őket, hogy biztos ne karmolják meg, vagy ilyesmi) - de ez a kandúr mindig odamegy hozzá, körbedörgölőzik a lábánál, meg ilyenek.

Szerintem megjelöli, hogy ő az övé, más macska nehogy bántani merje.

Nálatok is ez lehet.


Illetve a macskák megérzik, ha nyomaszt valami, fáradt vagy, meg ilyenek. Amikor elvesztettem a nagyszüleimet, a macskák szinte el sem mentek mellőlem, befeküdtek az ölembe és ott doromboltak. Nagyon jó érzés volt akkor.

2022. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi több, együtt tartott cica között is előfordul. Két macska úgy összehaverkodik, hogy utána a többit, meg a gazdájukat is kb leszarják. Se kép se hang, csak egymással barátkoznak. Embert is kiválaszthatnak így maguknak. Ilyenkor az se számít, ha más eteti őket rendszeresen, vagy többet van velük. Egy adott személyt nagyon megkülönböztetnek, ragaszkodnak hozzá, szeretik.
2022. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Cica... Nem kell belőle ügyet csinálni. A cicák nem kutyák. Nem lehet tudni, hogy mi alapján választanak "kedvelt személyt". Nálunk úgy van, hogy nappal ha valamit akar hozzám jön. És nekem jelez, hogy "ki akarok menni" "éhes vagyok" "szomjas vagyok" "simogassál még" éjszaka meg a páromhoz. Ha meg nagyon akar valamit éjszaka akkor a gyereket ébreszti fel (bele lép a szájába, lever valamit az asztalról ami jó hangos, bevágja a szoba ajtót(!) ) ilyenkor a gyerek felébred, megpróbálja kitalálni, hogy mit akar pl. kimenni, enni stb. és utána békesség van. Nappal meg a család többi tagját levegőnek nézi... Hogy ilyenkor mi jár a fejükben nem lehet tudni. Volt egy időben két cicánk, ott is megvolt. Ez (aki most is megvan még) napközben ugyanígy hozzám, éjszaka a páromhoz ment. A másik meg fordítva volt. De ha az egyik pl. az ölembe ült, hogy simogassam a másik egyből megjelent (amúgy soha nem jött oda) és ő is oda akart feküdni. Nem kell ebből semmi lelki ügyet csinálni, ilyen a működésük.
2022. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
te vagy a kivalasztott celszemelye a szeretetenek. Orulj neki legyel vele kedves.
2022. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!