Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért harap a macskám ha...

Miért harap a macskám ha közben meg dorombol és folyton körülöttem legyeskedik?

Figyelt kérdés
Dorombol, ha nyújtom a kezem akkor megszagolja majd bele akar harapni. Néha a lábamba is. Nem csinálok semmit csak ülök, ez a kis buta meg megharapna. Nem teljesen értem miért csinálja és hogyan szoktassam le.
2021. okt. 7. 07:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak finoman harap ilyenkir vagy durván?
2021. okt. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert így játszik vele az anyja is. Ha fájdalmat okoz éles hanggal jelezni kell, illetve abbahagyni a játékot. Le fog szokni róla idővel.
2021. okt. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Érzem a harapást, kellemetlen, de nem sérti fel a bőrömet. Fel szoktam ilyenkor kiáltani hogy "Hejj" és elhesegetem egy időre, nem tudom ez megoldja-e a gondot.
2021. okt. 7. 08:04
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem egy kandúrom van, aki most már felnőtt. Elég harcias jellem, de közben meg ő tud lenni a világ legkedvesebb macsekja, ha olyan kedve van. De ő is olyan, hogy elkezded simogatni tök élvezi de egyik pillanatról a másikra örömében bekattan, és az első mozgó dolog amit talál abba beleharap, legyen az a kezem, vagy az ember bokája, vagy egy ártatlan macska és nem finomkodik ám, múltkor kicsit vérzett is a kezem, és mehettem tetanuszra. De most már rácsapok ha nagyon bedurvul, de ő így szeret úgy néz ki xD
2021. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni. Nekem két cicám van, egy alomból, mentett cicák, pár hetes koruk óta nálam vannak. Már három évesek. Az egyik nagyon kezes, imád bújni, sosem harap vagy karmol, a másik elviseli, ha simogatják, de elvan nélküle is, és ő bizony sajnos ugyanígy oda oda kap, harap is.. Nem durván, de nem szeretem, mert azért megérzem. Nem morog, nem fúj, csak hirtelen kap egyet. Mivel mind a két cica ugyanolyan bánásmódot kapott mindig, illetve, hogy a hátterük is azonos, nem tudok mást elképzelni, hogy ők - mármint a te macskád és az én harapósom - sajnos ilyen személyiségek.
2021. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Nem írtad a nemét, gondolom lány macska. Mindig csinálja, vagy csak akkor, amikor "szerelmes"? Mert akkor hízelegne is, de valamiért nem tetszik neki valami, ezért harapdál is. Én macskám is csinálja néha


"De most már rácsapok ha nagyon bedurvul, de ő így szeret úgy néz ki xD"

Ez nem jó taktika, mert akkor ezzel azt jelzed neki, hogy lehet még jobban durvulni. A legjobb módszer: ha kezd durvulni, akkor látványosan vonulj el, vagy adj ki sziszegősebb hangokat a nemtetszésed jelzéseként. Amíg én is a hangosabb rászólást vagy seggreverést alkalmaztam, addig nekem is ez volt. Egyre durvábban játszott.

2021. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. Kihagytam, h mindkettő ivartalanított nőstény. Én sosem csaptam rá a cicámra, egyszerűen megszoktam, hogy ő ilyen. De ha valaki tud ötletet kezessé tételre, én is szívesen fogadom. :)
2021. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, nőstény, és ivaros, de nem egy macskánk volt már és soha egy sem harapott, leszámítva 2db 4 éves mentett nőstényt akik szintén ivarosak voltak és meg volt ez a harapós szokásuk. Nekem nem tűnik úgy hogy játszana. Még szoktatom kézhez, van hogy csak ülök a földön, akkor jön és hízeleg, körbetáncol és próbál itt ott megharapni.


Azért aggaszt jobban. Adolog mert van nálunk kicsi gyerek aki lehet traumának élné meg ha beleharapna a macska, persze vigyázunk, nincsenek felügyelet nélkül, de elég sunyi ez a macska, még én sem veszem mindig észre mikor készül harapni.

2021. okt. 7. 09:36
 9/14 anonim válasza:
100%

"Nekem nem tűnik úgy hogy játszana. Még szoktatom kézhez, van hogy csak ülök a földön, akkor jön és hízeleg, körbetáncol és próbál itt ott megharapni."

HA finom harapdálás lenne, akkor az a mély szeretet jele

2021. okt. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Talán a legkevésbé egyértelmű szeretetjel a cicától a harapás: pedig ha a cica finoman megharapja a gazdit, az egy, a barátságot, a szeretetet kifejező dolog."

[link]

2021. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!