Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor(nak tűnő) macskát a...

Kóbor(nak tűnő) macskát a saját telkemen befoghatok pl. csapdával?

Figyelt kérdés

Egy vadidegen macska rendszeresen a mi kertünkbe jár, öli a madarakat, és a padlásunkra is felmegy ahol szétkarmolja a dolgokat, nagyon hangos (dübörög, karmolászik egész este) és macskahúgyszag terjeng a padlásunkon.

Nagyon szeretem a cicákat, de őszintén szólva ezt egyre nehezebben viseljük.


Törvényesen van jogom élvefogó csapdával befogni, és pl. egy menhelyre elvinni?


(Ha van is gazdája, semmiképpen nem szeretném hogy visszakapja a fenti okokból, és mert egy forgalmas út mellett lakunk - épp elég idegen macskát kellett már eltemetnünk eddig, nem akarnám hogy baja essen ennek is.)


Szívesen be is fogadnánk akár, de nem lehet benti cicánk súlyos allergia miatt. :(

Természetesen próbáltuk már különböző szerekkel távol tartani, de azok nem, vagy csak rövid ideig hatnak.


Lehet jogilag bajunk, ha befogjuk és "leadjuk" valahol?



2022. febr. 23. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet belőle semmi bajotok,sőtt.Ez a legjobb megoldás amit jelenleg tehettek.

Macskát távol tartani nagyon nehéz kerttől ha már oda szokott és humánus megoldás nem is mindig van ezt leszámítva.

Azthiszem szervezet segítségét is lehet kérni ilyen ügyekben,de..hát figyelj én egyszer próbáltam akkor se volt senkinek se ideje se kapacitása,magam kellett intézkedjek.Jó masszív kesztyű nem árt,a csapda nem mindig tartja távol a karmokat. :'D

2022. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet bajotok belőle jogi értelemben, ugyanis a te indoklásod kimeríti a szükségeseket: többször visszatérő macska simán kóbornak titulálható. A gazdájának kötelessége lenne a portáján belül tartani. Mondanám, hogy chippet nézessetek benne (a menhelyen ezt meg fogják tenni kérés nélkül is), de nagy eséllyel ha valaki szélnek ereszti, akkor chippezni sem fogja.

Szóval jól teszitek szerintem, én is ezt tenném. A macskának is ez lesz a legjobb.

És jól írja az egyes, hogy szervezetek is szívesen segítenek ilyenkor, ha kapacitásuk nincs is kimenni, lehet, hogy odaadják az élvefogó csapdákat erre a célra. A környékünkön csinálták már ezt.

2022. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van ismerősünk egy közeli menhelyen, szóval velük szerintem el lehetne intézni hogy fogadják.

Csak nem akarnám megütni a bokámat más felelőtlensége miatt..

2022. febr. 23. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen jól cselekszel, így legalább lesz esélye egy normális gazdához kerülni, aki vigyáz rá rendesen és nem hagyja azt sem, hogy másnak kárt okozzon.

Ivartalaníttatni károkozás szempontjából teljesen felesleges, a karmolászás, madarak elkapkodása nem ezen múlik és igen, ahogy írod, attól még ki lesz téve pl az autók okozta veszélyeknek.


Ahhoz meg qrvára senkinek semmi köze, hogy a kérdező “miért nem vevő” a befogadására, bár egyébként leírta az okát. Ő megpróbál segíteni egy felelőtlenül tartott állaton hasznos módon. Az állatvédők sem azért műttetik a kóbor macskákat, majd engedik vissza, mert ez szuper megoldás, hanem azért, mert nincs kapacitásuk befogadni.

2022. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#8

Mire felmegyünk a padlásra, elmenekül a zajoktól, személyesen nem tudjuk befogni.

2022. febr. 23. 14:15
 6/11 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, nem lehet érte büntetést adni. A megoldásod nagyon humánus.
2022. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint köteles a gazda a saját telkén tartani az állatait. Tehát gazdi szempontjából már itt megbukott a történet.

Elvitetheted.

Én is vitettem már el nem egyszer. Később a menhelyek telítettsége miatt pedig ivartalanítattam őket (a költséget vállalta a menhely). Legalább nem fialtak a padlásomra.

2022. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Többen is írjátok a szelídítést, pedig többször is írtam, hogy NEM tűnik vadnak. Gyanítom van valami tulajdonosa.

Nem értem...



A többieknek köszönöm a válaszokat.

2022. febr. 23. 17:08
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Ő még humánus megoldást is választ.Örülj neki,velem sz*rabbul járna a macska.Nekünk is rongáltak itt a környéken én hamar meguntam,hogy mindig keresni kellett valakit az ügyben.Hol gazdinak szólni,hol szervezeteknek írni a beteg macskák miatt,hol gazdát kellett keresni a kóbor oda fialt macskáknak..


Most már nem nagyon van macska a környéken,kezdik megérteni,hogy bent kellene tartani,ha akarnak macskát. :)

2022. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nyest, nem görény :D .
2022. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!