Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van rá esély, hogy 4 nap után...

Van rá esély, hogy 4 nap után hazajöjjön a cicánk?

Figyelt kérdés

5. Napja nincs meg a 10 hónapos cicánk. Annyira szomorú vagyok. Tudom, lehet rá még esely, hogy visszajön de ez már elég hosszú idő. Egyszer eltünt 2 napra, mert a szomszés bezárta a sufnijába véletlenül. Amúgy ivartalan kandúr. Nagyon szép és barátságos állat, még az is megfordult a fejemben hogy felkapta valaki és elvitte.


3 hónapja viszont valaki a környeken meglőtte egy légpuskával. Az orvos szerint szerencse, hogy jó helyen kapta a lövést. Nem tudjuk ki lehetett az, de még az is lehet, hogy megint arra tévedt és most végzett vele. Hogy tudnak ilyen emberek létezni... :(


Én tudom, hogy a macskának jobb lenne a benti tartás, de egy kertes házban nagyon nehéz megoldani, hogy a cica ne akarjon kimenni, bár ha lesz saját otthonom, biztosan nem akarok kinti-bentit ilyenek miatt. A 4. Emeletről meg nem olyan szimpi a parkoló stb... de így hogy minden ablakból a nagy kertet látják, benne élettel, odamennek az ajtó elé és addig sírnak amíg kimehetnek. Meg amúgy is kilógnak, ha mi is jövünk-megyünk.


Csak sajnos ezzel a kővetkezménnyel ilyenkor szamolni kell. Nagyon szomorú vagyok.



2022. febr. 28. 11:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
20%

A benti macska rengeteg nyűg, gond... Mindent leborítanak, összekarmolnak, tönkretesznek...

Persze, ezekről valamiért a macskabolondok mindig hallgatnak...!

Legyen kinti - benti! Ez így helyes! A macskának kínzás, ha örökké a négy fal közé van bezárva!

Sajnos, hogy történik vele valami benne van! Mikor az ember macska mellett dönt, sajnos ennek tudatában van, hogy a macskával bármikor történhet valami!

2022. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
52%

Haza fog jönni! A mi macskánk is gyakran eltűnt 2 hétig is, mikor párzási időszak volt tavasszal!

Aztán, mindig hazajött!

2022. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

11-es, roppantul nem értek egyet Veled: ha az ember egy állatot tart, akkor FELELŐS ÉRTE!

Ha egy állat kint van az erdőben, szabadon, vadmacskaként, akkor igen, bármi érheti, de abban a pillanatban, ahogy "megszelídítetted", azaz Te vagy a gazdája, felelős vagy a biztonságáért! - még akkor is, ha "csak" haszonállatnak tartod (egerészés, stb.)

2022. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

“ A benti macska rengeteg nyűg, gond... Mindent leborítanak, összekarmolnak, tönkretesznek...

Persze, ezekről valamiért a macskabolondok mindig hallgatnak...!”


Nem volt nyűg, nem karmolt össze semmit. És macskabolond sem vagyok, inkább kutyabolond. Addig nem is akartam macskát amíg a feleség miatt bele nem mentem. Aztán megváltoztatta a véleményem, mert megmutatta, hogy nem olyan ahogy te írod. Akkor lesz ilyen, ha nem foglalkoznak vele és mindent szabad.

2022. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
60%

"Hogy tudnak ilyen emberek létezni."

Ne haragúdj, de senki nem azért vesz tizen milliókért házat, hogy egy vadidegen macskája 0-24 tele sz4rja a kertjét, kihemperegje a növényeit, kihorhássza a kerti tavából a halait stb.

A gazda köteles telkén belül tartani az állatait. Ha nem képes erre, számoljon a következményekkel.

Senki se köteles eltűrni más állatait a saját telkén.


Kertes házban is lehet bent tartani. Én falun lakok, 2 macskám van és bent vannak. Anyám 3 macskát tart bent. Meg se próbálnak kiszökni. Jó nekik bent.


Amúgy meg ha nem ölték meg, még vissza mehet.

Hallottam már olyanról hogy 1 hónap után ment haza a macska. 6 macskája volt az illetőnek, egyszerre tűntek el, végül egy ment haza. Valószínű elkapták őket és megverték vagy valami. Kidobhatták őket valahol talán.. Az az egy csont soványan, de haza ment.

2022. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Azt ugye tudod, hogy bizonyított állatkínzásért/bántalmazásért büntetés jár?


És akkor arról ne is beszéljünk, hogy aki kertes házban akar lakni, az számoljon azokkal a következményekkel, amivel egy ilyen szomszédság jár. Mert olyan hely nem lesz, ahol nem fog macskákat látni a kertjében.Az erdő mellett még rókák, szarvasok, nyulak stb. állatok is megfordulnak.


Szóval aki ilyet csinál, az az én szememben emberileg elítélendő és ezzel úgy vélem sokan egyetértünk.

2022. febr. 28. 15:07
 17/30 A kérdező kommentje:
Köszi, jelentettelek. :)
2022. febr. 28. 15:17
 18/30 anonim ***** válasza:
Van rá esély. Tedd ki Faceook-ra meg ilyenek.
2022. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Azt ugye tudod, hogy bizonyított állatkínzásért/bántalmazásért büntetés jár?"


Kérdező, azért Te sem vagy semmi. Már egyszer meglőtték a macskádat, ebből nem tanultál, hagyod tovább kószálni és még te "vádaskodsz"?


"Azt ugye tudod, hogy bizonyított állatkínzásért/bántalmazásért büntetés jár?"


Nos, akkor elmondom Neked, hogy azzal is el lehet riasztani a macskát, ha egy vízipisztollyal ráspriccelek, amikor átjön. Ebben semmi állatkínzás nincs - a macskák viszont nagyon tanulékonyak - pár alkalom után megtanulja, hogy arra ne menjen :-)

2022. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

19-es: ez nem vízipisztoly volt hanem egy légpuska, és a sörét benne maradt a nyaka melletti lágyrészben. Pár centivel arrébb ütőeret ért volna, úgyhogy nem egy tapasztalatlan valakiről van szó, aki vaktában bosszankodott a macska miatt. Kiáltással mi is kergettünk el más macskákat stb.


Én 200 km-re lakom a szüleim házától mert egyetemista. Őket nem lehet meggyőzni arról, hogy a macskáról jobban kéne gondoskodni, sajnos.


Amúgy meg hirdettük Facebookon, a hétvégen körbekérdeztük a szomszédokat is.

2022. febr. 28. 16:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!