Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van rá esély, hogy 4 nap után...

Van rá esély, hogy 4 nap után hazajöjjön a cicánk?

Figyelt kérdés

5. Napja nincs meg a 10 hónapos cicánk. Annyira szomorú vagyok. Tudom, lehet rá még esely, hogy visszajön de ez már elég hosszú idő. Egyszer eltünt 2 napra, mert a szomszés bezárta a sufnijába véletlenül. Amúgy ivartalan kandúr. Nagyon szép és barátságos állat, még az is megfordult a fejemben hogy felkapta valaki és elvitte.


3 hónapja viszont valaki a környeken meglőtte egy légpuskával. Az orvos szerint szerencse, hogy jó helyen kapta a lövést. Nem tudjuk ki lehetett az, de még az is lehet, hogy megint arra tévedt és most végzett vele. Hogy tudnak ilyen emberek létezni... :(


Én tudom, hogy a macskának jobb lenne a benti tartás, de egy kertes házban nagyon nehéz megoldani, hogy a cica ne akarjon kimenni, bár ha lesz saját otthonom, biztosan nem akarok kinti-bentit ilyenek miatt. A 4. Emeletről meg nem olyan szimpi a parkoló stb... de így hogy minden ablakból a nagy kertet látják, benne élettel, odamennek az ajtó elé és addig sírnak amíg kimehetnek. Meg amúgy is kilógnak, ha mi is jövünk-megyünk.


Csak sajnos ezzel a kővetkezménnyel ilyenkor szamolni kell. Nagyon szomorú vagyok.



2022. febr. 28. 11:18
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
*egyetemista vagyok
2022. febr. 28. 16:23
 22/30 ha5ctx ***** válasza:

3 cicánk van, ivartalanítottak.

Az egyik lány, schwarzfild,

3-6 napokra is eltűnik.

Valószínűleg lehet másik gazdája is néha, de mivel félig üdülőövezetben lakunk, nem mindíg lehetnek itt.

Jól van tartva nálunk is, és úgy tűnik hogy a pótgazdi is jól tartja, mert szép tiszta, nincs kiéhezve sem, amikor megjön.

Amúgy kb olyan a cica, mintha beszívott volna, halál laza. 😄

Ezek szerint szerencsésnek mondhatom magam hogy ilyen helyen lakom, ahol a szomszédok megtűrik, sőt szeretik az állatokat.

2022. márc. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
51%

Nekem van egy most 6 éves cicám. Többször is eltűnt már.. volt hogy 3 hétre.

De mindig visszajött.

Sajnos most nincs itthon tegnap óta. Nagyon aggódok miatta nert éppen beteg..

2022. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

23-as neked előkerült?


A mi cicánk sajnos nem. Attól tartok elengedem. Nagyon fog hiányozni. Tudom, lehet új cicánk, de ugyanaz a személyisége egyiknek sincs, és ő igazi bújos cica volt, 1 honapja koronás voltam és együtt éltük túl az ágyban fekve, állandóan dorombolt. És a mai napig elsírom magam, ha a legelső cicánk képét is meglátom valahol. Ő agydaganatban halt meg.


Sajnos albérletben nem tarthatok cicát, az én életvitelembe ez most nem fér bele. A szüleim helyében viszont inkább nem tartanék cicát, így hogy ez a környék nem biztonságos eléggé. :(

2022. márc. 3. 19:39
 25/30 anonim ***** válasza:
74%

Anyósoméké közel 3 hét után került elő. Nem volt nagy baja, csak lesoványodott. Viszont ez is elég volt nekik, hogy megmondják, na akkor innentől abbahagyják a felelőtlen állattartást, ivartalanítás és a macska bent fog lakni, a kertben pedig lesz egy zárt kifutója. Azóta is él és virul a cica.

Ne haragudj, de ha nektek egy lövés sem volt elég, hogy észhez térjetek, akkor nincs mit tenni.

Egyébként nekem nem lenne szívem bántani a cicákat, nekem is vannak, de a pofádból rohadtul nem ártana visszavenni, hogy itt még neked áll bármi is feljebb meg te osztod még az észt, hogy másnak kutyakötelessége valami random felelőtlen hülye dögjeit elviselni a saját kertjében. Hát qrvára nem. Téged ellenben pcsán lehet rúgatni, mert megszeged az állattartási törvényt. Az ugyanis előírja, hogy mindenki köteles az állatát a saját telkén belül tartani. Igen, a macskát is.

Na lehet bunkónak tartani. De ez a dumád eszméletlenül kinyitotta a bicskát a zsebemben.

2022. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Előkerült a cicank egy másik településről, Facebook hirdetés segítségével. Úgyhogy valószínűleg elvitték és visszaadták.


25: Nézd, én már 5 éve nem lakom a szüleim városában, úgyhogy semmit nem tudok tenni azért, hogy érdekelje őket a védelme, pedig próbáltam. Úgyhogy velem szemben ezt a hangnemet ne üsd meg, mert a másik személyt is jelentettem ezért a stílusért, hát kinek képzeled te is magad? És nem, nem a pofám nagy, csak mert elítélem, ha valaki szant szándékkal bántalmaz úgy egy állatot, hogy abba az adott állat belehalhat. Ennek más módja is van. És akár tetszik, akár nem, a kertes házas övezetekben mászkálnak macskák, ugatnak kutyák, kakasok is lehetnek, flexel a szomszéd. Aki a másiknak keresztbe tesz és nem képes normális szomszéd módjára viselkedni, azt nem kell védeni, maximum megérteni az ő álláspontja, csak ettől még lehet egy szánalmas alak.

2022. márc. 4. 14:04
 27/30 anonim válasza:
23as vagyok az enyém meg mindig nincs meg :( :(
2022. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
23-as probáltad online keresni? Remélem meglesz!!
2022. márc. 5. 14:48
 29/30 anonim válasza:
23as vagyok meglett a cica!!
2022. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Annyira örülök Neked! <3
2022. márc. 9. 19:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!