Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vigyem ki a macskát?

Hogy vigyem ki a macskát?

Figyelt kérdés
Nemrég hozunk el egy sziámi macskát, 6 hónapos. Ez előtt a régi gazdájánál még soha életében nem volt a kint világban csak a házban. Én is benti cicaként szeretném tartani, de tavasszal és nyáron jó lenne ha szaladgálhatna kint pár órát. Vettem neki hámot és pórázt, kivittem de retteg kint nem tudja mi az, nagyon fél. Minden nap ki viszem 10 percre (nem akarom hogy megfázzon ,rövid a szőre). Valaki volt már hasonló helyzetben? Köszönöm előre is.

#macska #udvar #cica #Sziámia
2022. márc. 2. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne erőltesd! A kutya nem macska. Ha van udvar, akkor legyen macskabiztos kerítés, vagy macska kifutó és akkor kedve szerint kint lehet. Vagy tartsd csak bent. A pórázt, hámot általában nem is bírják a macskák. Fél, retteg kint. Ezzel csak stresszeled. De ha mégis megkedveli majd a kint létet, akkor meg szökni fog.
2022. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Minek kell erőltetni? Világ életében benti volt szerencsétlen. Inkább hagytad volna a szapinál/tenyésztőnél, hogy valami értelmesebb ember vegye meg.
2022. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
világ életében ami kb 6 hónap.
2022. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem írtad, milyen helyre próbálod kivinni. Kertbe? Utcára? Fontos lenne, hogy nyugodt helyre vidd és csak fokozatosan, és csak akkor viszegesd ki, ha már megvannak az oltásai, amik megvédik. Ha kijárós lesz, még ha pórázon is, akkor a veszettség elleni oltás is ajánlott! Nem csak a szokásos macskabetegségek elleni.

Csak akkor szoktasd a sétára, ha ezt egész életében tartósan tudod vállalni. Kezdetben viheted ölben, épp csak kilépsz vele a lakásból, és vissza (hám és póráz akkor is legyen rajta, egy pillanat alatt megvan a baj, ha megijed és kiugrik a kezedből).

2022. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Rátettél valami fura izét, ami még vissza is fogja ha elindul, ráadásul egy zajos, színes-szagos új világba csökkent. Ez így túl sok új élmény, nagyon túlterheled vele szerencsétlen érzékeit.


Mintha egy nap téged elrabolnának a ufók, összekötöznének, és kihajítanának valami fura bolygón.


Plusz azt még előre megjegyzem, hogy olyan nincs, hogy nyáron meg amikor szép idő van, leviszed. Ha viszed, akkor rendszeresen vidd. A macskák is ugyanúgy fontosnak tartják a rutint, mint a kutyák.


Nna, ha tényleg sétálni szeretnél vele, akkor ne dobd be a mély vízbe. Először csak mutasd meg neki a hámot, tedd le a padlóra, hadd szagolgassa. Következő héten tedd fel rá egy pár percre, hadd szokja meg. Minden nap egy picit tovább hagyd rajta (kivéve, ha nagyon nem tetszik neki, akkor vedd le és kezdd elölről a bemutatást)


Kivinni is csak fokozatosan kezdd el, előtte jobb, ha csak nyitott ablaknál állsz vele, ahol bármikor vissza ud vonulni az otthon biztonságába.

2022. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Ha nincs macskabiztos keritesed, akkor inkabb jobb lenne, ha nem hagynad kint szaladgalni. Porazhoz szoktathatod, de nem igy. Egyreszt nem a legnagyobb hidegben kell, masreszt meg elso korben csak bent rakod ra a hamot, eloszor par percre, majd szepen lassan 1-2-3-4 orara, utana meg mindig bent elkezded porazhoz szoktatni, aztan ezek utan majd kezben kiviszed, utana majd lerakod es igy tovabb. Azt azert jobb, ha tudod, hogyha a macskanak tetszik majd kint, akkor allandoan az ajtonal fog allni es orditani, hogy vidd ki.


Illetve ha szelid es felugyelet nelkul maszkal kint, kijut az utcara, felkapjak es elviszik.

2022. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

"jó lenne ha szaladgálhatna kint pár órát"

De te is látod, hogy neki NEM lenne jó. Hagyd békén azt a szegény cicát, inkább a benti környezetet tedd izgalmasabbá számára sok különböző játékkal, mászási lehetőségekkel.

2022. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb megszokják, de én sem erőltettem soha. Mondjuk a mi macskáink közül kettő irtó bes*ari, max 10 méteres körben tudom őket pórázon vinni, akkor is a kertben, pedig már több évesek, tehát jó sokat próbálkoztam. A harmadik ugyanilyen volt, nem szeretett kinn lenni, inkább 20 percet ült egy bokor alatt, amíg be nem vittem. Manapság már magától is szívesen kimegy, de csak beül egy fa alá és ott marad.
2022. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerencsétlen macskát jobb lett volna ha el se viszed. Jobban járt volna.
2022. márc. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem szeret kint lenni, úgyse fog kint "szaladgálni". Nyáron sem. Az én cicám kinti-benti. Ha akar kimegy a kertbe, szaladgál, játszik aztán visszajön. Nem szabad erőltetni. Az enyém is magától szokott rá.
2022. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!