Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vigyem ki a macskát?

Hogy vigyem ki a macskát?

Figyelt kérdés
Nemrég hozunk el egy sziámi macskát, 6 hónapos. Ez előtt a régi gazdájánál még soha életében nem volt a kint világban csak a házban. Én is benti cicaként szeretném tartani, de tavasszal és nyáron jó lenne ha szaladgálhatna kint pár órát. Vettem neki hámot és pórázt, kivittem de retteg kint nem tudja mi az, nagyon fél. Minden nap ki viszem 10 percre (nem akarom hogy megfázzon ,rövid a szőre). Valaki volt már hasonló helyzetben? Köszönöm előre is.

#macska #udvar #cica #Sziámia
2022. márc. 2. 09:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%
Ki az a mazochista, aki ide még kérdést ír ki? XD Kérdésenként 10 le*szás garantált.
2022. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
A macska nem kutya, hogy pórázzal szaladgálj vele. Most még hideg van, felesleges erőltetni, a cicák többsége a meleget szereti, de ha jó idő lesz, egyszerűen menj ki a kertbe, és hagyd nyitva az ajtót neki. A cicák kíváncsi lények, idővel csatlakozni fog hozzád. Az enyém kezdetben rémülten rohant vissza a házba, hacsak megmoccant egy fűszál, most meg már imád kint lenni. Ha jó idő van, többet van kint, mint bent. A lényeg, hogy az ajtó nyitva legyen, hogy amíg nem érzi teljesen biztonságban magát odakint, vissza tudjon menni a házba. Mondjuk hosszabb távra meg praktikus egy macskaajtó neki.
2022. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ti teljesen betegek vagytok? Már 2 hónapja nálunk van most akartam kivinni ez nem egy börtön. Amúgy falun lakunk nem mennek autók. Köszi a segítő hozza szólásokat, ti vagytok az állat kínzók akik bezárják.
2022. márc. 2. 13:23
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
És kutyák sincsenek? Meg róka/aranysakál sem?? Meg gonosz ember sem??? Csinálj neki macskakifutót vagy macskabiztos kerítést, azok tényleg megoldások lehetnek, és jobban is fogja élvezni mint a pórázt.
2022. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fszér macskát vettél és nem kutyát, ha pórázon akarod vonszolni, te szerencsétlen?

Persze tudom, itt a gyíkon mindenkinek is mintaszerűen sétál pórázon a macskája és igényli is. A valóság meg mint látod, kicsit más.

Egy rövidszőrű, kényes fajtamacska meg pláne nem kintre való téli időjárásban. Zárt kertbe ki lehet engedni, ha érdekli, egyébként igen, képzeld, normális gazda BENT tartja, rendes, ingerekben gazdag környezetben (rengeteg játék, mászási, karomélezési lehetőség, lehetőleg cicatárs is) és foglalkozik is vele, ami nem azt jelenti, hogy pórázon cibálja!

Ha még egy sokáig kint élt macskát akarnál így cipelni, az egy dolog, vannak, akiket tényleg nem lehet beszoktatni, de egy bentinél maximálisan csak te cseszed el és leszel a hibás, ha egyszer majd nem jön haza. Képzeld, nem csak autók vannak (mellesleg olyan nem létezik, hogy “nincs” autó, mindenhol van és pont elég, ha csak egyetlen egy jön rosszkor - ráadásul ha kevés jár, nem is fogja tudni a cica, hogy az rá mekkora veszélyt jelent), hanem kutyák, más, agresszív macskák, erdőben akár vadállatok is, na meg jóindulatú emberek, akik pl megmérgezhetik. Vagy egyszerűen ellopják.

2022. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

13# Állatkínzó vagyok, mert bent tartom? A macskánk most lesz 14 éves. A szomszéd kijárós macskájának szanaszét tört a hátulja, műtét, fél év lábadozás, és még hosszú ideig sántikálás. Ő legalább felépült. Egy barátunk gyakorlatilag a szántóföld szélén lakik, kijárósak a cicái, az egyik patkánymérget evett, nem tudták megmenteni. Munkahelyen bejött egy csóri macska tök betegen, etettük, adtunk neki menedéket, de aztán egyszer eltűnt, és nem tudni mi lett vele. Nem egyszer, nem kétszer láttam kutyasétáltatás közben az út szélén elütött cica tetemét.

A cicánk befogadott cica egyébként, ha olyan nagyon vágyott volna ki, ennyi idő alatt már meg tudta volna oldani, hogy kiszökik. A te macskád sem úgy viselkedik a leírásod alapján, mintha vágyna kifelé. Szóval akkor én vagyok az állatkínzó, amiért bent tartom. Aha. Oké.

2022. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!