Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancsot találtunk ma a...

Kullancsot találtunk ma a cicánk nyakában. Vigyem el orvoshoz?

Figyelt kérdés

Macskám napok óta nem eszik és egész nap csak alszik. Ma reggel egy kullancsot találtunk a nyakánál valószínűnek tartom hogy attól volt rosszul. Ma már evett de elég gyengécske szegényke... Vigyem el állatorvoshoz? Kell neki ilyenkor valami féle oltás??? Kérlek segítsetek kétségbe van esve az egész család...

Egy cicusgazdi...


2008. dec. 16. 18:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah és elfelejtettem megkérdezni hogy elkaphatunk így tőle valami betegséget???
2008. dec. 16. 18:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vidd el állatorvoshoz. az a legbiztosabb.
2008. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a kullancstól betegedett-e meg, azt mi nem tudhatjuk, de bármi baja is van szegénynek, mindenképpen orvosnál van a helye, ez nem is kérdés. Ha az én cicám csak egyet-kettőt hány, már szaladok vele az orvoshoz.
2008. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el orvoshoz, bár ha a kullancs miatt lett rosszul, az nem azzonnal jelentkezik, szerintem más oka van, kivettétek a kullancsot ? Ha belemegy annak több idö kell mig rosszul lesz itt nem napok, hetek kérdése, de ha mégis kullancs, tud irni fel neki gyogyszert, embereknél pl, kullncscsipés után ha 4 héttel adnak gyogyszert akkor még a lyme kor elkerülhetö, szerintem vidd el mindenképp, nekem 1x elment a kani cicám, 4 nap után hazajött 12 kullanccsal :D és nem lett baja.
2008. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet babéziás, kullancstól. TI nem kaphatjátok el. Ez elég hamar végez az állattal, napok kérdése... vidd el orvoshoz, van rá oltás! Nem megelőző oltás, de ha megfertőződött akkor is lehet rajta segíteni!
2008. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia, önmagában a kullancs csak kivételes esetben okozhat bágyadtságot a cicánál, valószínű más okból kifolyólag van rosszul. A babesiosis macskára nem veszélyes! Bármi is a baja, az emberre nem fog átterjedni. Ha nem szedi össze magát reggelig, mindenképpen vidd állatorvoshoz!
2008. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jelenlegi ismereteink szerint a macskák semmilyen súlyos betegséget nem tudnak összeszedni kullancsoktól. A babézia csak kutyákat fertőz.
2008. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem nagy baja nem tud lenni a kullancstol de az a legbiztosabb haallatorvostol is magkerdezed.

Mamám szomszédjaban, falun a bacsi a kutyájábol csak kicsippenti a kullancsot s kutya megis el es virul

De ezt KI NE PROBALD!


Annamari

2008. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Én másra kérdezek rá:nem nőstény cicus véletlenül?A miénk,amikor tüzelni készül,akkor előtte pár napig nem eszik,csak alszik,le is fogy szegénykém,majd nyugtalan lesz,és jön a kürrögés...esetleg ez nem lehet(csak jelzem,hogy nekem volt,hogy KArácsnykor kaptuk Jézuska által a tüzelést)?

Különben ha engem kérdezel,akkor egy kullancsot csak állatorvossal szedetnék ki,minél hamarabb.Ha pedig ti szedtétek ki,mindenképp megmutatnám ettől függetlenül dokinak.


Boldog Ünnepeket!!

2008. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!