Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap találtunk a kutyusomban...

Tegnap találtunk a kutyusomban egy kullancsot. El is lett távolítva. Utána mennyire dagadhat fel a helye? Van-e valami jele az esetleges komplikációk felmerülésének?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2009. ápr. 5. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Olva van a kutya Lyme-kór ellen? Ha nem, akkor figyelni kéne a bőrét is, bár az kutyánál nagyon nehéz. Piros, nagy kiterjedésű foltokat keressetek.


Nagyon fontos, hogyha a kutya kevesebbet eszik, megváltozik a viselkedése, levert, lázas, akkor perc késedelen nélkül rohanjatok vele orvoshoz/ügyeletre, hívjátok ki az orvos, megmondva neki, hogy kullancsról van szó. A babesia pár óra alatt elviheti a kutyát.

2009. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kutyusomnak semmi ilyen baja nincs, hiszen, szinte megállás nélkül csak enne (mint mindig), ugrál, játszik, szaladgál. A szemét is figyeltem, de a fehérje is szép tiszta, nem sárga. Sajnos dokihoz nem tudnám elvinni, mert külföldön vagyunk, nem tudom hol van doki. :( Remélem nem lesz semmi baja.Köszönöm a választ
2009. ápr. 5. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha külföldre utazol, az első dolgodnak annak kéne lennie, hogy még itthon megnézed a neten hol van a közelben állatorvos! De ezt még ott is megteheted. Amúgy a babézia 8 napig lappang, tehát még 1 hét múlva is kijöhet a kutyán. A Lyme-kór meg több hónapig. Gondolom nincs oltva ellene....
2009. ápr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak a szüleimhez jöttünk haza hétvégére és sajnos ebben a kis faluban hétvégi ügyelet nincs az állatorvosoknál. Nem kell rögtön lefikázni. Segítségért "jöttem" nem pedig okoskodásért. Csak érdekelne, hogy a kullancs helye bedagad e és ha igen, akkor ez normális dolog, vagy gáz van!? Amint visszaérünk Pestre azonnal viszem a kutyust dokihoz, csak szerettem volna tudni, hogy mégis mire számítsak.
2009. ápr. 5. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!