Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű cicádat...

Brit rövidszőrű cicádat milyen áron vásároltad? Milyen szinű? A táplálkozása, viselkedése milyen?

Figyelt kérdés
Brit röviszőrú cica gazdik irnátok kicsit a cicátokról?

2022. márc. 6. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fhuu, hát 10 éve vettem kb 150.000-ért


Színre kék


Táplálkozása: válogatós, nagyon..


Viselkedése: kicsit magának való, korából adódóan már csak 1 órát van fent naponta.


Az én macskámat úgy írnám le mint egy lakásdísz, aki uralkodik minden felett.


Amúgy így is imádom.


10 éves és ivartalan.

2022. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Én 3 éve vettem, 200.000 Ft-ért.

Az enyém is kék színű, kandúr 10kg-os cuki cica.

Tápból ugyanazt adjuk kiskora óta, Brit Premium, szereti szóval nem cserélgettük.

Az előző jól írta, mint egy lakás dísz. Leginkább alszik, eszik, néha odajön simiért, de igazán inaktív macska.

2022. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 harebell ***** válasza:
100%

2 éves ivartalan hím. Nem tudom pontosan, mennyi volt, nem én vettem.

Kék színű ő is :)


Nem válogatós, többféle tápot is próbáltunk már, mindegyiket megeszi.


A miénk kifejezetten aktív cica, játékos, tanulékony, sétálni is szokott hámon (nyilván nem úgy, mint egy kutya, de ki szoktuk vinni).

2022. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly vettük 180 ezerért, most 10 hónapos. Kék színű, hát a viselkedése nagyon a hangulatától függ. A nap nagyrészében mellettünk van, nézi ahogy főzök, felügyeli a takarítást, van saját helye a fürdőben, hogy akkor is ott legyen, ha fürdök stb. Ugyanakkor simogatni/hozzáérni csak akkor engedi, ha Ő akarja, de olyankor legalább kötelező. :) Sokszor fekszik rajtunk és kér kényesztetést, de ez inkább reggel vagy este alvás előtt jellemző, kb.20 percig tart nála, de olyankor 100%ig vele kell foglalkozni, mert másképp szószerint hisztizik.Naponta olyan 1,5 órát játszunk vele, de le tudja magát foglalni rosszalkodással is bármikor, aránylag keveset alszik. Imádja a hasát, ha tehetné mindig csak enne. A halas kajákat nem szereti, de azon kívül kb.mindent, nem különösebben válogatós. Velünk nagyon jól el van, de senkivel sem barátkozós, fújtat ha bárki más simogatni akarja vagy túl közel megy hozzá. Illetve nem szereti a magányt, a szomszédok szerint sokszor hallani, hogy keservesen nyávog mikor dolgozunk, erre sajnos még nem találtunk megoldást. Akartunk mellé egy másik cicát, de a macskákat is utálja.

Összeségében egy imádnivaló bucifejű rosszaság, soknak tűnhet az ára, de minden pénzt megér.

2022. márc. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt azt irják, hogy buták a brit rövidszoruek, szerintetek ez igaz?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__6458803-mil..

2022. márc. 7. 09:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, persze minden macska más, lehet egy kicsit szórakozottabb más macskája. De e legtöbb Britt-tel akivel találkoztam egyeltalán nem volt buta. Úgy járkálnak és viselkednek a házban mintha ők szarták volna a spanyol viaszt.

Ha simogatást akar?! Akkor simogatnod kell.

Ha azt akarja, hogy békén hagyd?! Akkor békén kell hagynod.


Amúgy , ha bejönnek az ilyen típusú cicák, akkor ne engedd, hogy elbizonytalanítsanak :)

2022. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem buták egyáltalán... nincsen buta állat, csak olyan, akivel nem foglalkoznak eleget és/vagy nem szocializálták rendesen. Utóbbit megfelelő tenyésztőtől való vásárlással tudod kiküszöbölni, előbbi pedig rajtad múlik.


Én is 180 ezerért vásároltam, kék színű, 6.5 kg-s (ex)kandúr, másfél éves most már. Purizon szárazat eszik Feringa nedves táppal, bár mindig próbál kunyerálni ha csirke van a menün, így néha csinálok neki is fűszer és só nélkül. A britek az ő korában kb még mindig "tinédzsernek" számítanak, ő is benne van minden rosszaságban. Ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, akkor hisztizik :D Pl. ha hajnali négykor inni óhajt, és nem találja elég frissnek a vizét, akkor nyávog egy ideig mellette, és ha erre senki nem kel fel akkor felborítja a vizet :D Nem túl bújós, akkor dörgölőzik leginkább, mikor este frissen kijövünk a fürdőből zuhanyzás után, valamiért tetszik neki a tusfürdő illat. A nap többi részében is követ mindenhova, de tartja a távolságot. Miután megette a reggelijét a nagy elégedettsége gyanánt néha bezsebelek egy "fejelést", ilyenkor odadugja a buksiját az én fejemhez, ez a cicáknál a szeretet jele :)


Nálunk ő a család szeme fénye, és tudja is magáról teljes mértékben. Egyáltalán nem bántuk meg, hogy ezt a fajtát választottuk, mondjuk én pici korom óta britet szerettem volna.

2022. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

180.000,és kék kandúr.Purizont eszik,5 éves jelenleg.Még mindig kifejezetten játékos,aktív cica,nagyon bújós is főleg ha éhes.:)

Nincs nagyon mit panaszkodni róla.Csendes,ápolt,nem rombol..kifogtam az aranyhalat (egy fizetésnyi pénzért cserébe :'D)

2022. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenkinek kék kandúr brit cicája van ?!

Nem mintha gond lenne :D

Az enyém vörös 9 kiló, 9 éves és az ördög fattya :D

Mai napig olyan, mint egy rossz gyerek, megrekedt a 3-10 hónapos korszakában :D

De nagyon imádom.

153.000- volt.

Táplálkozás terén a jutalomfalat az csúszik minden féle minden mennyiségben, Animonda carny konzerv szintén, száraz tápot váltogatni kell, mert megunja, a csirkét, a halat és a tejet(tipikus cicás kedvenc kaják) UTÁLJA😂

De én Őt imádom nagyon 😻

2022. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kék az egyik legszebb szín szerintem,azért is választottam azt.Na meg nem is volt emlékeim szerint más ami ne lett volna foglalt. :D
2022. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!