Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik azok a kellékek, ami...

Mik azok a kellékek, ami alap, amit be kell szereznie egy kezdő cicatartónak? Melyikből milyet érdemes? Lehet e valahol kedvezményesen csomagban?

Figyelt kérdés

Gondolom, wc, alvóhely, etető, itató hordozo, kaparófa?

Kérlek irjatok egy minimum listát- ami szerintetek mindenképp szükséges és érdemes beszerezni, esetleg jó tanácsot, hogy milyet, vagy hogy milyet NE!

Előre is köszönök minden tanácsot!



2022. márc. 7. 18:02
 1/6 Bellatrix:3 ***** válasza:
93%

Alom kell nekünk fedetlen van sokkal könnyebb takarítani plusz használok bele való zsacsit is így ha a zacskót szét kaparja is sokkal egyszerűbb a takarítás, a szilikátos alom vált be nekünk a legjobban. Alvóhelye is van de nem használja teljesen feleslegesen vettem, mert velem alszik. Etető meg itató fontos. Neves kaja meg száraz kaja. Nekem az állatorvos javasolta, hogy csak reggelente adjak nedves kaját kb felet, amúgy szárazat, de kinek mi. Hordozó fontos amikor elhozod meg amikor dokihoz viszed. A kaparófa hasznos, azt nem vettem annó szét is karmolta a kanapét 😬🙄

Jó tanácsnak meg annyit, hogy friss vize mindig legyen, és jót tesz neki a száraz táp fő kajának nem fog elhízni és a fogai meg az ínye is rendben lesz. Orvoshoz én is csak az éves oltásra viszem 😁amúgy teljesen egészséges.

Majd elfelejtettem Whiskast NE! Minden kajánál fontos az összetevő ne legyen benne sok gabona meg felesleges szar, az orvost is érdemes megkérdezni, hogy mit ajánl.

Sok sikert, nehéz lesz az elején de minden kellemetlenséget pótol majd, a sok dorombolás és kötődés.

2022. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Tál (ha teheted akkor itatókút a víznek),almostálca,kaparófa,és eledel.Kb ennyi.:D
2022. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Kaparófa

Álom

Etető tál 2X

Itató tál

Macska hordozó

Nyakörv

Pár macska játék (ha benti le kell fárasztani valahogy)

Oldások

Féregtelenites

Macska kaja (kutya rossz)

Fésű (ha hosszú szőrű)

2022. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Golyóálló mellény, nyugati valuta, jó bakancs, meleg ruha!
2022. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Nekunk fedett macskawc van, megvaltas volt! Elotte az egesz lakas tele volt alommal, mert azzal szorakozott, hogy majdnem az egeszet kikaparta belole es aztan ugye szethordta. Meg a kakit is kivette, azzal jatszott. Rettenetes allapotokra mentem haza minden egyes nap, de amiota fedett alom van, azota nincs ilyen gond.

Szoval kinek mi valik be. Egyebkent ezt is tok konnyu takaritani, mert az alja kihuzhatos, siman kihuzom es kiszedem belole a cuccot, illetve a teteje le is veheto, tehat konnyeden el tudom mosni is, amikor kell. Nekunk sima aldis csomosodo alom valt be, csak ebbe hajlando belemenni. Szoval kiserletezni kell tenyleg :)

2022. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Honnan jön a cica?

Csak mert pl ha tudod, érdemes megkérdezni, milyen almot használ most, milyen kaját eszik. Épp elég neki a környezetváltozás, nem terhelném még azzal is, hogy most akkor nosza bele a szilikonos alomba (sok macska utálja alapból is) a hagyományosból, nyitott tálcából a zártba (utóbbit vehetsz nyugodtan, csak ha a macska nincs hozzászokva, lehet, le kell venni a tetejét eleinte), ilyen kajáról az olyanra. Igen, ha rossz minőségűt kap, akkor is először abból vegyél neki és csak fokozatosan, a régihez az újat keverve szoktasd át, mert a cicák gyomra nagyon érzékeny.

Fekhelyre nem áldoznék sokat, jó eséllyel úgyis mindenhol fog aludni.

Tálakból is kapsz a legegyszerűbbtől a kacsalábon forgóig mindent is, de azt érdemes tudni, hogy a macska ugyanolyan jókat fog enni-inni egy műanyag dobozból is, mint egy herendi porcelán edényből. Ez inkább neked fontos, hogy mondjuk mutatós legyen a lakásban.

2022. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!