Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassuk le a macskát...

Hogy szoktassuk le a macskát arról hogy támadja a 7 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Nem bántja a gyerek a macskát. Random rá ugrik harapja. 3 napja van nálunk a cica 3,5 hónapos.

Az előző gazdája azért akándékozta el mert ott a gyerek volt féltékeny a macskára.

Nálunk meg támadja a gyereket. Szegény nem csinál semmit,ül az ágyon tvzik és egyszer csak ráugrik karját lábát harapja bele csimpaszkodik. Gyerek visongat mert fáj azért neki macska annál jobban támadná.


Lehet hogy nem jön ki a gyerekekkel a cica? Meddig várjunk h leszoktassik erről? Sajnos ha a helyzet nem változik akkor nem maradhat itt a cica új gazdit kell keresni neki


2022. márc. 7. 20:17
1 2 3
 11/23 vantel ***** válasza:
23%
Ráugrás pillanatát csípd el, fúj az arcába .
2022. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is volt tamados macskam, szinten kolyok volt akkor meg, igazabol az van, hogy ez ezzel jar. A kolyok macska nagyon sok hulyeseget csinal, ha nem a harapas, akkor epp par het mulva mas lesz, ami kiverheti a biztositekot. Atgondoltatok ezt amugy?


En egyebkent azt csinaltam, amikor harapott, hogy nem elhuztam a karom tole, hanem pont, hogy elkezdtem befele tolni a macska szaja fele. Ez neki kenyelmetlen, igy elenged.

Le is szokott a harapasrol egyebkent, de ido is kellett hozza.

2022. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Persze azért várunk még hátha változik a helyzet.


Nem dobnánk ki az utcára ha nem változik a helyzet keresünk neki gazdit végső esetben

2022. márc. 7. 20:49
 14/23 A kérdező kommentje:

Régota szerettük volna cicát a családba,és egy ismerős kérdezte nem e fogadjuk be mert náluk a gyerek féltékeny volt a macskára mondtuk persze.


Nálunk nagyon örült a gyerek h lesz cica szereti is de az se állapot h tiszta karnolás szegény.


Ugyh elsősorban megoldást keresek a problémára

2022. márc. 7. 20:51
 15/23 anonim ***** válasza:
8%

Gyanítom, szobamacskarol van szó... Azok szoktak így meghülyulni a négy fal között...

"Kölyök macska"... Attól nem támadhat a gyerekre ok nélkül! Ha ennyire kontrollálatlan a viselkedése, akkor nagyobb baj is lehet belőle! Simán előfordulhat, hogy a gyerek arcába ugrik és kikaparja a szemét! Vagy fekszik az ágyon a hátán, ez a vadállat meg az arcának ront...

Nem érdekel, ki mit gondol, de, ha egy macska ilyet csinál, bizony oda kell csapni neki! Nem jutalomfalat kell neki, meg tutujgatás, ha ilyen agresszív, mert akkor csak még rosszabb lesz a helyzet...

Én a helyetekben inkább mégis odaadnám valakinek vagy akárhova elpasszolnám! Inkább, minthogy akár maradandó sérülést okozzon a gyereknek! Vagy a fenyitessel próbálkozzon a gyerek vagy szabaduljatok meg tőle! Inkább az utóbbi!

2022. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk 8 éve van macska, és a mai napig karmol és harap, ha van egy olyan gondolata. Pl a konnektorba dugdossa a mancsát, és arrébb tesszük, hogy ne legyen baja, vagy nem engedjük ki, ha odakint vihar van stb. Beletörődtem, hogy ilyenek a macskák. (Soha abszolút semmi rossz nem érte az életében.)
2022. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

Kölyök cica, játszik. Meg kell tanulniuk, hogy ne játsszanak durván. Ha azzal akarod elintézni, hogy van játéka meg minden, akkor szerintem már most keressetek neki jobb gazdit, mert ez nem így működik. A macskának is igénye van a törődésre és szüksége van nevelésre! A nevelés nem bántást és fenyítést jelent, mielőtt valaki rábólintana, hogy bele kell rúgni vagy mittudomén.

Ja, és ez nem fog magától változni, ha nem törődtök vele!

A macskát ilyenkor, mikor belelendül az erőszakos játékba, ki kell zökkenteni. Erre egyedfüggő, hogy mi válik be. Vagy valami, ami zajt kelt (pl papír vagy alufólia zörgetés) vagy pl nálunk az vált be, hogy ha elkezdett harapni, ráfújtam az arcára a levegőt. Ahogy elenged (mert elfog, ha megtalálod a megfelelő kizökkentési technikát), akkor pedig ignorálni kell. Elvonulni egy szobába, ahova nem mehet utánad. Ez az ignorálás elég, ha 10 percig tart. Egy idő után megtanulja, hogy ne játsszon durván, különben nem lesz kivel játszani.

Fontos, hogy sosem szabad erőszakkal reagálni az erőszakos játékra, mert azt megerősítésként értelmezi, és sokkal nehezebb lesz leszoktatni róla (meg nem is értelmes ember az, aki bántja az állatot a saját tehetetlensége miatt).

Viszont bennem azért felmerült, hogy minek nektek macska, ha ennyivel rendeztek le egy kölyök cicát, hogy ott vannak a játékai, játsszon? Egy macska sem kisebb felelősségvállalás, mint egy kutya! Ugyanúgy meg kell nekik tanítani, mit szabad és mit nem. És sok cica a szociális érintkezést is igényli, nem egy szobanövény a legtöbb, ami elvan és alszik egész nap.

2022. márc. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
89%

Jézusom, emberek, nem láttatok még kismacskát? Ők így játszanak! "Birkózni" próbál a gyerekkel, pusztán játékból, az más kérdés, hogy ez nem feltétlenül kellemes érzés. Nálunk most van egy 8 hónapos cica, még ő is csinálja, bár már nem annyira, mint ilyen 3-4 hónaposan. Az én 6,5 éves lányom is ki van tőle akadva ilyenkor, csomószor nem mer elmenni mellette, mikor látja, hogy épp játékos kedvében van a cica, a 3 éves fiam meg nevetve rágatja vele a kezét, őt nem zavarja 😅

Van egy lassan 8 éves kandúrunk, ő nagyon durván ilyen játékos volt úgy kb 8-10 hónapos koráig, aztán lehiggadt szépen, de addig nyúzott minket rendesen. Szóval ez a kölyökkor velejárója a cicáknál, teljesen normális, nem "támadja" a gyereket, hanem játszana vele.

Ha emiatt elpasszoljátok, akkor légyszi, ne legyen a jövőben se kutyátok, se macskátok, legalábbis kölyök semmiképp, mert úgy a 90%-uk ilyen, míg nagyobb nem lesz.

2022. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17es nem ennyivel van elrendezve h van játék meg kaparófa. Csak irtam h az is van neki.
2022. márc. 8. 06:13
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

15ös, de egy ökör vagy.

A macska a vadászatot gyakorolja, amikor játszuk, az itteni ráadásul kölyök, még nem tudja felmérni, hogy mi, milyen intenzitású.

A gyerektől is azt várod el, hogy felnőtt módjára viselkedjen???

2022. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!