Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek egy ilyen macskáv...

Mit tennétek egy ilyen macskával? Visszavinnétek?

Figyelt kérdés

Írtam már ki kérdést erről a macskáról, több, mint fél éve nálam van, de nem szelíd, nem lehet simogatni, fúj rám és mindig valami alatt van, ágy, asztal, szekrények, ahol elbújhat. Ha előjön, elvan, leül/fekszik a mellettem lévő székre, ha eszek, odaül mellém a padlóra és figyel, de nem tudok hozzáérni. Nemrég vittem el orvoshoz, ott is borzalmasan vad volt, altatót adtak neki, de elfutott, szóval megvárták, míg hat, és a legeldugottabb sarokból számítógép meg asztal meg minden közül szedték ki. Kiengedtem a hordozóból, és brutálisan szétharapott, hülyén hangzik, de teljesen belém nyomta a fogát, szétkarmolt, ki akartam venni, mert kapott ruhát ivartalanítás után, és kényelmetlenül mozog, segíteni akartam neki.

Az asszisztens azt mondta, hogy vannak macskák, akik természetüknél fogva ilyenek, és mondtam neki, mióta van nálunk és ugyanezeket a dolgokat, azt mondta, talán vissza kéne vinni oda, ahonnan elhoztuk, mert hogy nem akar benti macska lenni, és ha ennyi idő után nem szelidült meg, lehet hogy esélytelen is. A cica valahonnan Pesterzsébetről van az utcáról.

Fájna érte a szívem picit, de másrészről meg is könnyebbülnék, mert pl azt se tudom, hogy fogom meg újra, hogy visszavigyem az állatorvoshoz leszedetni a ruhát, a füle állandóan atkás, de én nem tudom kezelni neki, mert a közelébe se tudok menni, egyáltalán nem haladunk előre vele, minden játék, figyelmesség, stb minden hasztalan és kevés. Nem akarom visszavinni, mert nem ezért hoztam el, de hamarosan költözök is, nem tudom, akkor hogy fogom meg, a környezetváltozás mit okoz nála, teljesen tanácstalan vagyok, pedig gyönyörű cicus, mikor kábult volt, én voltam a világ legboldogabb embere, hogy megsimogathattam, tegnap már teljesen magánál volt, akkor is simogattam a hordozóba, de nem dorombolt, szerintem még életébe nem dorombolt..



2022. márc. 8. 09:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Tedd át a kérdést a macska rovatba!
2022. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként kellemes nőnapot ! Már aki nőnek érzi magát ..
2022. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lenne ilyen? Vannak vadabb macskák.
2022. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Most látom, rossz helyre tettem, elnézést, ezt utólag lehet korrigálni?

Egyébként ez nem kitalált sztori, örülnék, ha az lenne

2022. márc. 8. 09:47
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
3 én inkább Zoltánnak érzem magam mint nőnek. 🤡
2022. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Márpedig igenis vannak ilyen macskák. Barátnőm macskája is ilyen. Pedig nagy becsben van tartva. Mindent megtesznek, hogy a macska a legnagyobb kényelemben, szeretetben részesüljön.Az állatorvosi rendelőben sem rajonganak már érte.Barátnőmet és a párját elfogadja, de ha éppen olyan kedve van, akkor őket is megkarmoja, megharapja. A látogatók, családtagok félnek tőle. Fújtat, stb. Ők sem egyformák, mind külön egyéniség.
2022. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem pontosan,mégis hova akarod vissza vinni? az utcára? miért nem keresel neki egy másik gazdát? képes lennél kirakni az utcára? lehet érzi rajtad és azért ilyen veled.
2022. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
7 hetes korig tart a macskák szocializációja, ezt követően alig lehet ezen javítani. Az utcára azért ne tedd ki, de ha találnál neki egy olyan helyet, ahol kerti macska lehetne valószínűleg boldogabb élete lenne. Csak előtte a fülatkát rendezni kellene, ha egyszer füvet ér a talpa fogod tudni többé megfogni.
2022. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki esetleg másik gazdit, vagy ha van kerted engedd ki.
2022. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Amíg az asszisztens ezt nem mondta, addig nem is gondoltam rá. Ezekre a párologtatókra gondoltam, hátha megnyugszik, de azt mondta az asszisztens, hogy az nem ilyen macskákra van kitalálva, ez más fajta idegesség, ami benne van, és ha gondolom, vegyem meg, de szerinte nem fog hatni. Nem akarom vissza vinni az utcára, de menhelyre sem akarom beadni. Kertem nincs sajnos. Az a baj, hogy nem hiszem, hogy másnak oda tudnám adni, mert nem hiszem, hogy bárkinek kéne ilyen mérges cicus. Bevallom, ha tudtam volna, hogy ilyen, el se hozom. Barátsagos FIÚ cicaként hoztam el, kiderült, hogy köze nincs a barátságoshoz és lány. Az atkára azt mondták, azt rendszeresen kell kezelni, ők az első alkalomnál kipucolták, és most is, most durvább volt, és ha tudnám, pucolnám én és vennék ilyen cseppentőt meg mindent, de nem érdemes megvennem, mert a füle közelébe se jutok el. Elvileg nagyon durva volt már a helyzet, tele volt a füle, és mondta az asszisztens, hogy ez kényelmetlen a macskának, és valószínű az is zavarja, de nem tudok mit tenni. Az meg, hogy vigyem nem tudom kéthetente oda, hogy kipucolják, azért nem opció, mert el nem tudom mondani, milyen nehéz megfogni, utoljára októberben tudtam. Megtanulja, hogy ezelőtt hogy vertem át és csaltam be pl a Wc-be és kaptam el, és kerüli azokat a helyeket, ahol csapdába lett szorítva. Most is a szekrény alatt van, vasárnap óta nem evett és nem ivott, de lopva se, szóval nem tudom, mi legyen, nyílván hagyok neki időt és nem sürgetem az evéssel, de se kakilni nem megy, se pisilni, a szekrény alatt fekszik. Amiatt gondoltam, hogy jobb lenne elengedni kertvárosba, mert hátha ott eléldegél, ez tegnap fogalmazódott meg bennem, de azért az se fix, hogy tud majd enni, meg sok a kutya, szóval ez csak egy ötlet volt, meg a tanácsra reagáltam, de nem érzem, hogy megfognám és elengedném bárhol
2022. márc. 8. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!