Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nyakát vakarja, és egyre...

A nyakát vakarja, és egyre nagyobb foltban kopaszodik?

Figyelt kérdés

A macskám a nyakát vakarja elől, és egyre nagyobb foltban kopaszodik ott.

Állatorvosi felügyelet alatt áll, de egyelőre semmi javulás, sőt, rosszabbodik a helyzet. Már nem csak jobboldalt, de baloldalt is kialakult egy nagy, szőrmentes folt.


Jártatok már így a macskátokkal? Sikerült kikezelni? Mi volt az ok?


2010. szept. 13. 07:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem rühes???
2010. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha nem rühes, lehet az is, hogy allergiás. Az nem könnyű ügy, lehet bolhacsípésre, növényekre stb.
2010. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha táppal eteted lehet fehérje túltengés! Válts étrendet.
2010. szept. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én nekem a kuytámon volt iylen, eél sem tudtuk képzelni, hogy mi volt az oka... Így felhívtuk azt a személyt aki kutyatenyésztéssel foglalkozoztt. Tényéeg már egy tenyérnyi helyen a nyakánál nem volt szőr, csak ilyen gennyes nagyon piros, szinte látni lehetett a húsát...

na ez a pasas az azt kérdezte először, hogy mivel etetjük... mi tésztát adunk neki meg husit, csirke nyakaat, vagy farhátat... mondta hogy nagyon egyszerű a dolog... Valami fehérjetúltengésről van szó. már kezeltükmindennel, nem segített, annyit tanácsolt ne adjunk neki enni, csak pici tápot, twehát erős diéta. egy hét után meggyógyuélt. azóta nem is jött elő, pedig adunk neki azóta a hagyománoyos tésztás kajából... Nem tudom macskáknál lehetséges -e, csak leírtam hátha segítettem vele valakinek, avgy épp Neked! :)

2010. szept. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Az eddigiekre reagálva:

a) A rüh és a bolha kizárva, az állatorvos többször is megvizsgálta már, nem látta ilyesminek a nyomát.

b) Étrendváltás 1 hónapja gyökeresen megvolt, a kommersz tápról nyers marhahús+csirke farhát, csirke belsőségre tértítettem át. Közben megvolt a koplalás is, mert nehezen ment az áttérés. Mégsem javul, sőt, mintha még rosszabb lenne.


Lehet, csirkehús allergia? De akkor meg azt nem értem, miért vakarózott már a kommersz tápos időkben, holott abban nyoma sincs csirkének...

Aztán meg: legelőször a hátsó lábán indult ugyanilyen kopaszodás, meg mindkét fülén jelent meg valami gyulladás, még a tápos időkben, de ezek minden nyom nélkül meggyógyultak 1 antibiotikum injekció, meg 1 heti betadines kenegetés után.

2010. szept. 13. 10:25
 6/22 anonim ***** válasza:
ja, a csirkét iktasd ki és vegyél neki valami prémium allergiásoknak való tápot és konzervet
2010. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A tápra csak a legvégső esetben állítanám vissza.


Ha meg a csirkét kiiktatom a nyershús menüjéből, akkor csak a marhahús marad, a csirkecsont, és a belsőség kilőve. Nem tudom, milyen kalcium- és vitamin forrásokkal tudnám ezeket pótolni.

Ráadásul, mint írtam, az egész akkor kezdődött, amikor még csirkét (meg egyáltalán semmilyen nyershúst) nem is evett...

2010. szept. 13. 10:45
 8/22 anonim ***** válasza:
csirke volt a tápban valószínűleg, vegyél speciális antiallergén tápot, 2 hét után már látszania kell az eredménynek, ha nincs, akkor más a gond és visszatérhetsz a mostani menüre
2010. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Még abban reménykedem, hogy csak a majd' egy hónapi gyenge evés miatt gyengült csak le az immunrendszere. Viszont 3 napja megtört, és rendesen eszik, talán az helyrehozza.


Mindenesetre, sok idő már nincs, ha az orvos a hypoallergén tápot javasolja, azonnal áttérítem rá.


De hogy is megy folyamatában ez az allergia vizsgálat? A végén kiderül, hogy mire allergiás, és csak azt az étket kell kerülni?

2010. szept. 13. 10:49
 10/22 A kérdező kommentje:

Jobban végiggondolva, élelmiszertől függetlenül eddig 4 helyen volt rajta ilyen gyulladásos jelenség:

- az hátsó láb hátsó éle,

- a két fül belső része,

- a nyak elülső, felső része.


A 4 helyből 4 olyan, ahol a legkevésbé tudja a nyálával tisztogatni, és ahol simogatva sem volt, hogy a kézzel a nyála oda is elkerüljön.


Piszkosul próbálja is a nyelvét olyan hosszúra kiölteni, hogy elérje a gyulladt részt a nyakán, illetve amit eddig sima vakarózásnak véltem, arról jobban megnézve kiderült, hogy kezelgeti magának a sebet: benyálazza a hátsó lábát, mielőtt megvakarná vele.

Lehet, hogy mégis inkább valami fertőzés?


Mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat?

2010. szept. 13. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!