Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nyakát vakarja, és egyre...

A nyakát vakarja, és egyre nagyobb foltban kopaszodik?

Figyelt kérdés

A macskám a nyakát vakarja elől, és egyre nagyobb foltban kopaszodik ott.

Állatorvosi felügyelet alatt áll, de egyelőre semmi javulás, sőt, rosszabbodik a helyzet. Már nem csak jobboldalt, de baloldalt is kialakult egy nagy, szőrmentes folt.


Jártatok már így a macskátokkal? Sikerült kikezelni? Mi volt az ok?


2010. szept. 13. 07:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mert a neten azt olvasom, hogy a hypoallergén kúra 8 hét, és azidő alatt totál kopasznyakú lesz, ha mégsem az a probléma...
2010. szept. 13. 11:23
 12/22 Norczy ***** válasza:

allergia vizsgálat, a kutyámnak legalábbis, 14ezer Ft volt 3 éve. ebben 32 dologra vizsgálták hogy mire allergiás. de előtte nekünk 1 hónapos hipoallergéntáp kúrával kizárták a táplálék allergiát. Először mindenképp érdemes a tápkúrát kipróbálni és csak utána a tesztet, nálunk is így volt a sorrend. Én tudom milyen rossz így látni az állatot, hogy kopaszodik+ vakarja magát, de sajnos ez egy hosszú procedúra mire túlesel rajta és megvan mi a baj okozója.

Maga a vizsgálat egyébként meg csak annyi hogy vért vesznek az állattól elküldik laborba(hacsak az orvos maga nem rendelkezik ilyen kütyükkel) és ott megvizsgálják a vért és az eredmény küldik vissza a dokinak hogy mire is allergiás az állat.

2010. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Norczy ***** válasza:
de a hipoallergén táp etetésénél nem ehet mást csak a tápot! ez szigorú szabály! Amúgy elég 4 hét hipoallergéntáp etetés is arra hogy kiderüljön hogy kajaproblémája van vagy más környezeti dologra allergiás.
2010. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

08:29-es vagyok.

Ha váltottál már étrendet akkor próbáld meg a fagyasztott halat(filé)Tengeri hal,ton heck, mindegy a miénk megőrül érte.

Ahogy írod ,egyre inkább a fehérjetúltengés lesz de ez az én véleményem:-((

2010. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Hát igen, némelyik macska bukik a szagára és eszi is a halat. Ezért keverik bele az illatanyagot a tápok nagy részébe. Az enyém viszont nem eszi.

Szerintem eddig ez volt nála a "választóvíz": amelyik kommersz táp halszagú (tekintet nélkül arra, hogy csirke, nyúl, vagy akármi ízűnek ízűnek hazudták a gyárban) azt nem ette meg.


Egyébként halon csak akkor élhet a macska, ha az E vitamin pótlásról külön gondoskodnak. A halban kevés az E vitamin, sőt némelyik hal termék (pl. a lazacolaj) még azt a keveset is leköti. Ez E vitamin hiányt, végsősoron steatitist okoz, ami éppen allergiás gyulladásokban nyilvánul meg.

Forrás: [link]

2010. szept. 13. 14:04
 16/22 A kérdező kommentje:

Hoppá: a macsek hozza az E vitamin hiány 3 tünetét:


"Symptoms include

- loss of appetite, (hónapokon át olyan keveset evett a kommersz tápból, hogy a napi átlagos ételadagja egy alutasakos volt három részre osztva (hogy ne romoljon a tányérjába, mert még ezt se mindig ette meg),

- fever (nagyon ritkán nedves az orra, általában inkább kifejezetten száraz és meleg tapintású)

- and hypersensitivity to touch, (csak napi kb. 5 percet engedte magát simogatni, különben elhúzódott)


due to inflammation and necrosis of fat under the skin."


Lehet, hogy valami E vitaminban szegény táptól E vitamin hiány alakult ki, ami étvágytalanságot okozott, ami miatt még kevesebb E vitaminhoz jutott?


Ez megmagyarázná, hogy miért változott meg a viselkedése, miért lett bújós, amióta nyershúst eszik. De azt nem, hogy miért nem gyógyul a bőre...

2010. szept. 13. 14:38
 17/22 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, hogy ha sok nyers húst esznek a háziállatok, lebontódnak bizonyos vitaminkészleteik. Sajnos már nem tudom a forrást, de mi akkor abba hagytuk a macseknál a nyershúst.
2010. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem lebontódik, hanem a nyershús önmagában nem tartalmaz minden vitamint és ásványi anyagot (taurin, kalcium, stb.).


Ezért kell belsőséget, és darált csontot is etetni, a megfelelő arányban. És még ezen túl is "utánvitaminozom" E és B vitaminnal, továbbá immunerősítővel (vmi immunoplex ha jól emlékszem) a mostani nyershúsos menüjét.

2010. szept. 13. 16:28
 19/22 A kérdező kommentje:
Ja, az E és a B vitaminok zsírban oldódó vitaminok, felhalmozódnak a szervezetben, ezért a túladagolásuk ugyanolyan káros, mint a hiányuk. Csak megbízható recept alapján szabad őket adni, és csak az ott közölt megfelelő mennyiségben.
2010. szept. 13. 16:32
 20/22 A kérdező kommentje:

A kommersz tápos időkben olyan keveset evett, és olyan sovány volt a cica, hogy még állatorvoshoz is vittem miatta.

Aztán alaposan utánaolvastam a nyershús etetés fortélyainak, mielőtt belevágtam. Csak úgy látszik, elég későn...

2010. szept. 13. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!