Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskái is ilyen eszméletl...

Más macskái is ilyen eszméletlen válogatósak?

Figyelt kérdés

Két cicám van, egy nemsokára 8 éves kandúr és egy 8 hónapos nőstény. Kinyírnak az étkezési szokásaikkal, főleg a kandúr, ő a rosszabb. Elképesztő válogatós, bármilyen kaját veszek neki, vagy bele se szagol, vagy épphogy megpiszkálja. Nem szarokkal próbálkozom: cosma nature, applaws, wild freedom, hills stb. kategóriában vásárolok neki. Ha egyszer-egyszer meg is eszi, legközelebb már biztos nem, de gyakoribb, hogy csak lenyalogatja a szaftot és otthagyja. Szárazból is próbáltam ezerfélét, van egy, ami úgy ahogy megy, meg most persze a kicsinek a kölyök josera tápja csúszik, ami ugye nem is neki való... Száraz folyamatosan van előttük, de alig fogy, nedveset napi 2x kapna, de mivel nem eszi meg, csak dobálom ki a baromi drága kaját.

A kis nőstény alig eszi a száraz tápot, képes egész nap max 3 falatot enni belőle, akkor is, ha nem adok nedveset, ez kezdettől így van nála. A nedvessel meg úgy van, hogy fényesre nyalja a tányért mindegyik után az első pár alkalommal, aztán ugyanazt a kaját már csak piszkálja, éppenhogy beleeszeget, majd otthagyja, nem kell neki. Szintén jó minőségű, magas hústartalmú kaják.

Biztos nem a túletetés a gond, mert tényleg alig fogy el bármi, rájuk is férne amúgy, hogy normálisan egyenek, főleg a nőstény elég vézna, a kandúr azért kinéz valahogy.

Én csinálok rosszul valamit? Hogy érjem el, hogy rendesen egyenek? Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy semmi sem ízlik, vagy ami igen, az is csak pár napig.


2022. márc. 14. 14:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%
Hiába mondod, hogy szerinted nem a túletetés a gond, a napi kétszeri nedves az egész napos száraz mellé rohadt sok. Felesleges ennyi kajával tömni őket.
2022. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Enyémek mindig ugyanazt kapják és semmi gondjuk vele.
2022. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

Enyémnek van 6 különböző tápja. Egyszerre 2 félét adok, két külön kistálba, ha elfogy minden szem, akkor másik kettő jön, ha az is elfogy, akkor az utolsó kettő, aztán kezdődik elölről.

Heti egyszer főzök magamnak, ilyenkor neki is adok belőle, pl húslevesből csirkehús, máj, szív, répa, borsó, zeller vagy főzelék, sült hús, virsli, rántotthús stb bármi.

Úgy vagyok vele, hogy ha heti 1x jóllakik ilyesmi emberi kajával, attól baja nem lesz, máskor úgyis Carnilove, Visán, Purizon, Real Nature Wilderness tápokat eszik, mindegyik 70+% hússal és csomó vitaminnal, rengeteg értékes összetevővel rendelkezik.

Nekem nyugodt a lelkem, a cica egészséges, boldog.

2022. márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%

#13-as vagyok, hozzátenném, 8 éve élünk így, soha nem volt ebből semmi gond, eleinte fújolt a tápra, mert megunta, akkor kezdtem el váltogatva adni és így már tökéletes.

A lényeg a változatosság, nem baj az, ha nem adsz konzervet vagy semmit, hanem csak száraz eledellel eteted őket, de akkor abból legyen többféle és mindig másikat adj.

2022. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat (kivéve a moslékot meg az egeret, azzal nem sokra megyek, én szeretem normálisan tartani az állataimat).

Szóval, nem írtam valóban, sima házimacskák. Érzésem szerint egyszerűen baromi elkényeztetett dögök :D Egészségesek egyébként, rendszeresen látja őket állatorvos. De amúgy energikusak is, sokat játszanak, főleg a fiatalabb, rengeteget pattog.

Nem azóta van ez, mióta együtt vannak, a nősténynél kb 1-2 hónapja kezdődött, fél éve van itt. A kandúrnál mindig is hullámzó volt a fogyasztás, vannak időszakok, amikor a hajat is leeszi a fejemről, máskor alig eszik, de a mostanit eléggé mélypontnak érzem, nagyjából 2 hónapja csinálja. A leányzó meg mintha egyszerűen megunna mindent pár nap után, ilyenkor ha új ízt kap, azt megeszi, de aztán 3 nap múlva azt sem.

A Feliwayt kipróbálom, bár egyik se tűnik stresszesnek, többnyire szétdobált végtagokkal alszanak, de ki tudja :D Illetve lehet, ritkábban rakom eléjük a nedves tápot, hátha akkor lelkesebben megeszik.

2022. márc. 14. 15:53
 16/28 A kérdező kommentje:
11: ez magyarázná a dolgot, ha el is fogyna a kaja, amit kirakok, de hát nem fogy, alig tűnik el belőle valamennyi.
2022. márc. 14. 15:54
 17/28 anonim ***** válasza:
55%
Egy így tökéletes ahogy eteted. Reggel este nedves és száraz folyamatosan van előtte. Ezt így kell scinalni ha válogat az azt jelenti jól eteted nem éhes majd ha éhes megeszi.
2022. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
54%
Egy napig ne adj neki semmit, utána majdnem bármit megeszik.
2022. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%
Enyém is válogatós,csak leszarom.Mindennap leteszem elé a kaját.1 alus+száraz mindíg utántöltve.Minden reggel.Megeszi akkor megeszi,ha nem akkor nem.Ő tudja...fa..szom se töri magát rajta hogy mit szeretne őfelsége.Ezeken felül szoktam adni félix juralomfalatot meg nyers csirkehúst.Heti 2-3 alkalommal.Van mikor a csirkemellett is csak megszagolja.Igazi macskalány az enyém,elkényeztetett picsa😀😀De azért szeretem..
2022. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk 2 cica van, egy 1 éves és egy 5 hónapos. Mostanában kezdték, hogy kicsit válogatósabbak lettek.. tök jó száraz és nedves kaját kapnak, néha husit, párizsit, laktózmentes tejet, tojást, stb. Sokszor csak beleszagolnak, aztán elmennek.. de hallod, kint az udvaron a madár tollát azt megeszik!! Én ezt nem értem, normális? Egy darab kisebb toll volt lehullva, és fogta megette..
2022. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!