Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem eszik meg...

A macskám nem eszik meg semmilyen macskakaját, csak a házi kosztot szereti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kóbor cica volt és mégis válogat. Nem értem.

Főtt kajából bármit megeszik, ma pl a bolognai spagettit két pofára zabálta, a tésztát is(pedig a cicák nem szeretik), tegnap babgulyás levest kapott, abból is mindent megevett, bab, husi, zöldségek, tészta, levét is, de evett már rizses lecsót, rántott karfiolt, krumplis tésztát is.

Pedig rendes minőségi tápokat, színhús konzerveket próbáltam adni, de mind a kukában végezte, ha bekeverem házi kosztba, akkor se nyúl hozzá. Egyszerűen 2-3 napig nem eszik semmit, ha csak macskakaját teszek elé.

Mégis mit tegyek?


2022. márc. 15. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Amikor még félkész, alig fűszeres az étel (pl leves), akkor rakj neki belőle félre egy kicsit, hogy ne olyan fűszeresen egye, mint ti. És megpróbálhatod a levesébe beleáztatni egy kevés tápot, és ha megeszi, akkor legközelebb kicsit többet és így tovább.

Vagy, maradsz annál, hogy vagy nyersen adsz neki még a húsból pl, vagy a félkész, alig fűszeres ételből félre teszel neki, és azt eszi.

2022. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van veled?
2022. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz ügy, mert a kutyával ellentétben a macskáról az a hír járja hogy képes inkább éhen halni ha csak olyan kaja van ami nem kell neki. A kutya ráfanyalodik 1-2 nap éhezés után.

Esetleg próbáld meg a nyers etetést. Mert a házikoszt ami zsíros és fűszeres, és teli van gabonával, szénhidrátokkal, az nagyon nem tesz jót neki.

2022. márc. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Semmi baja nem lesz. A miénk is eszi a házi kosztot, és szereti is, a tésztát is.

Örülj neki hogy így van, mert lehetne fordítva is, hogy a konzerven kívül semmit nem enne.

2022. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Csinálj neki jó kis pacal pörköltet. Adjál hozzá kenyeret is tunkolni. Egy kis házi pálinkával leöblítheti.


Komolyra véve, nem minden macska szereti a minőségi, színhús tápokat, konzerveket. Vegyél valami egészségesebb középkategóriásat. Pl Feringa, Concept for life, Sanabelle, Catessy stb

A te kajádból meg ne nagyon adj. Ne a macska diktáljon már. Elsicceged, leszeded az asztalról. Erősen rászólsz, intesz neki. Lespricceled.

Jól bírja amúgy hogy minden sz4rt összezabál de nincs semmi baja, nem f0ssa össze magát.

Húsokból adhatsz, a legtöbb zöldségből is mértékkel. Inkább pároltat vagy nyerset, ne rántottat. Tésztát, fűszeres ételeket nem kéne.


[link]

2022. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Miénk nem szereti a színhús konzerveket. Vettünk drága minőségi macskakonzervet, 3félét is, de egyik sem jött be neki. Viszont a minőségi száraztáp tökéletes, szereti és eszi szépen (semmi baja attól, hogy csak tápot eszik - iszik elég vizet is hozzá, napi 1x kakil, plusz szép a bundája, egészséges.). Szerintem ne erőltesd a konzervet, hanem tápot próbálj.
2022. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Másfél éve fogadtam be utcáról.

Ezidő alatt egyetlen falat macskakaja sem csúszott le a torkán.

Egyszerűen nem nyúl hozzá.

De nem is hisztizik, követelőzik! Annyi, hogy ha a konyhába megyek jön velem, leül az ajtóban és vár. Ha a tányérját előveszem és teszek bele valamit, aztán leteszem a földre neki, csak akkor jön be. Ha nem házi kaja, akkor felé szagol és kimegy, leül. Ha házi akkor eszik és utána le sem lehet vakarni, úgy hizeleg, ha jóllakott.

Nyugis, hálás cica.

2022. márc. 15. 22:02
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Keverd el a macskakaját a házi kosztal. Kevéssel kezd, aztán fokozatosan emeld az adagot. Meg fogja szokni az ízét. Mert éppen ez a baja. A macskakaják nem olyan ízbombák. Se nem fűszeresek, se nem sósak, persze hogy kisírja a bolognait a tányérodból, mert az finomabb :)
2022. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Só/fűszer nélküli kaját is adtam már neki, azt is ugyanúgy ette, mint a miénket.

Mondtam, hogy próbáltam már keverve, nem kell neki.

2022. márc. 16. 10:56
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor így jartál...
2022. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!