Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem eszik meg...

A macskám nem eszik meg semmilyen macskakaját, csak a házi kosztot szereti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kóbor cica volt és mégis válogat. Nem értem.

Főtt kajából bármit megeszik, ma pl a bolognai spagettit két pofára zabálta, a tésztát is(pedig a cicák nem szeretik), tegnap babgulyás levest kapott, abból is mindent megevett, bab, husi, zöldségek, tészta, levét is, de evett már rizses lecsót, rántott karfiolt, krumplis tésztát is.

Pedig rendes minőségi tápokat, színhús konzerveket próbáltam adni, de mind a kukában végezte, ha bekeverem házi kosztba, akkor se nyúl hozzá. Egyszerűen 2-3 napig nem eszik semmit, ha csak macskakaját teszek elé.

Mégis mit tegyek?


2022. márc. 15. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nem kell erőltetni a konzervet. Egye amit ti, ennek örülni kéne, nem pedig ekkora problémát csinálni.
2022. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Legalább akkor mindig só és fűszerek nélkül add neki. A só tönkreteszi a veséit pár éven belül.
2022. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az enyém épp fordítva működik. Konzervből kétszer is kér, de ha sonkát, sajtot teszek a táljába, hozzá sem nyúl. Mondtam neki, b@sszus, nekem minden nap ez a reggelim és tízóraim, te meg csak fanyalogsz:(
2022. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

A miénk nem válogat semmibe. Akár az üres kenyeret is megeszi, így lett nevelve.

Ritka az ilyen, de rá lett nevelve pici korától mindenre, de nem a konzervre. Azt soha nem kap. De te úgy rontod el, vagyis rontanád el ahogy akarod. A te dolgod.

2022. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Új Tag válasza:

Amikor még félkész, alig fűszeres az étel (pl leves), akkor rakj neki belőle félre egy kicsit, hogy ne olyan fűszeresen egye, mint ti. És megpróbálhatod a levesébe beleáztatni egy kevés tápot, és ha megeszi, akkor legközelebb kicsit többet és így tovább.


Vagy, maradsz annál, hogy vagy nyersen adsz neki még a húsból pl, vagy a félkész, alig fűszeres ételből félre teszel neki, és azt eszi.

2022. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!