Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám öklendezik, de nem...

A macskám öklendezik, de nem hány. Miért van ez?

Figyelt kérdés

A macskám, már több ideje, sőt rengeteg ideje csinálja ezt. Mindig azt hittem hogy normális, hogy a szőrlabda miatt van, de nem nagyon szokott hányni, nagyon ritka. A nap folyamán többször is előfordul, hogy elkezdi ezt az öklendezést, de se nyál, se hányás, se semmi nem jön ki. Öklendezik egy ideig, és vége. Szőrcsomó oldó tápja van, és naponta adok neki szőrcsomó oldó jutifalatot is, fésülöm is a szőrét, szóval nem tudom hogy a szőrlabda miatt lehet e baj, amúgy rövid szőrű házi macska.

Kezdek kicsit félni mivel egészen gyakori, és már arra is gondoltam hogy mi van ha ez macska aszthma, de őszintén nem tudom.



2022. márc. 17. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Mit mondott az állatorvos? Mert ugye az az első, hogy elvitted, ahogy egyèbként is rendszeresen? …
2022. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Tuti nem köhög? Nekem is csinált ilyet a macskám és kiderult hogy beteg.
2022. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez nyilván nem a szőrtől van, pláne, ha folyamatosan, hosszú ideje fennáll. Állatorvossal kell kivizsgáltatni.
2022. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Én a kinti macskáknak is vetek "macskafüvet" amit előszeretettel rágcsálnak, és tudnak hányni a segítségével. A tied tud rágcsáltatni ilyen hánytató füvet?

[link]

[link]

2022. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Már réges rég elvittem volna orvoshoz. Jesszus, szegény macska. Szenvedés a mindennapja, te meg ide irkálsz.
2022. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Simán lehet szőrcsomó, a mieink se hányják ki, csak felköhögik aztán visszanyelik. Macskafüggő, hogy kipakolja-e a szőnyegre.

A jutifali mellé érdemes lenne neki malátapasztát is adni, illetve ilyenkor a kezdődő tavaszi időszakban gyakrabban fésülni, hogy minél kevesebbet nyeljen be.

Ha elfogadja a macska, akkor a cserépben nevelt cicafű is hasznos lehet.

2022. márc. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Pedig valószínűleg szőr lesz, csak nem tudja kihányni.
2022. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek köhögni szoktak így, és olyankor felköhögnek valami egészen kevés szőrt, gondolom a légcsőből. Ilyenkor végül jellegzetesen nyalják a szájukat és valószínűleg lenyelik a szőrt.

De a köhögésnek más, komolyabb oka is lehet, pl. szívférgesség.

2022. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokáig (hónapokig) meg voltam győződve, hogy a szórcsomót próbálja felöklendezni. Végül elvittem orvoshoz és kiderült, hogy ez köhögés, a nyaki nyirokcsomói is meg voltak kicsit duzzadva. Kapott gyógyszert, azóta nem köhög.
2022. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!