Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Annál jobb egy táp minél...

Annál jobb egy táp minél magasabb a hústartalam?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos Maine Coon kölyökcicám és én minden este kirakok neki 1 napra elegendő vizet meg kaját (Royal Canin Maine Coon Kittent) de azt javasolták hogy szaftos kaját is adjak neki. Nézegettem és arra lennék kiváncsi hogy anál jobb a konzerv minél magasabb a frisshús tartalma? Mennyi a legmagasabb és azt milyen fajtájú,
2010. szept. 13. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, de ezek a konzervek nem a legolcsóbbak. Én amiket javaslok: Gimpet - shiny cat, Almo Nature, a Miamornak is van magas hústartalmú konzervje, de azt csak netről tudod beszerezni!
2010. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, és hány százaléktól számít magas hústartalmúnak? Mármint rá van írva hogy minimum 4%ez meg az, tudjátok.
2010. szept. 13. 19:06
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen. 70-80% hústartalmú is létezik. Hogy nálunk árulják-e, nem tudom.


De mindez csak elvileg, mert attól, hogy azt írják rá, hogy hús, még lehet, hogy az a hús vegyes biohulladék.


Valami nemzetközi (vagy USA nemzeti?) szabályzat előírja viszont a gyártóknak, hogy ha azt írják rá, hogy "nyúlhús", "bárányhús", stb., akkor annak tényleg nyúl-, bárány-, stb. húsnak kell lennie.

Ez nagyobb garancia arra, hogy tényleg hús van benne, mint ha azt írják rá: "emberi fogyasztásra alkalmas húsból".

2010. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nah, a 4 % az sz@r, ilyenek a whiskas és társai. Amiket írtam: almo nature-70%, miamor-90%, gimpet-35-40%. Ez az utolsó is jó, kevesebb elvileg a hústartalma, de ha kibontod láthatod, hogy ugyanolyan az állaga mint a másik kettőnek, tehát nem konzerv, hanem apró húsdarabok alkotják!
2010. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél 1 kg csirkemellett, darabold fel nagyon pici darabokra, zacskozz be kis adagokat, és amikor enni adsz neki, mindig vegyél ki egy zacskoval, susd meg neki és add oda neki. Olcsobban ki jossz, mintha megvennéd a drága konzerveket,igy tudod is h mit adsz neki, és 100% hust eszik.
2010. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Az utolsó az jó ötletnek hangzik :)

Amúgy csak azért kérdfeztem mert az aldiban van olyan hogy minimum 60% frisshús tartalom és több ízben is van :) Arra gondoltam hogy olyat vennék :)

2010. szept. 14. 16:15
 7/14 anonim ***** válasza:

Zseniális módon kajálod a hülyeségeket.


A sült csirkemelles ötlet kb. olyan, mintha Kolumbuszéknak azt javasolták volna anno, hogy ne vigyenek káposztát magukkal az útra Indiába, hanem egyenek csak kenyeret, mert abban van a tápanyag.

2010. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amit nagyon nem tudsz: a macska tápok kb. ugyanolyan mértékben sterilizált, azaz tápanyagokból tökéletesen megtisztított húsokból készülnek, mint a sült csirkemell.


Csak a táp gyártóknak van annyi eszük, hogy a kiölt tápanyagokat, vitaminokat utólag hozzáadják. Neked lesz a sült csirke etetéskor? Ne legyen! Mert ha elvéted egy zsírban oldódó vitamin adagolását, akár felfelé, akár lefelé, súlyos egészségkárosodást okozhatsz vele a macskádnak.

2010. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ne hidd el amit írtam, mert lehet, hogy a csirkemelles ötlet a jó, és amit én írtam az a hülyeség.


Olvass utána hiteles helyen. A gyakorikerdesek.hu nem az.

2010. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, és az, hogy mekkora a hústartalom, csak annyiban számít, hogy a hús fehérjéit képes a macska szervezete jó arányban értékesíteni, a növényi fehérjék jórészt csak áthaladnak rajta. Ezért az alacsony hústartalmú tápokból sokkal többet kénytelen enni, és folyamatosan csúcsrajáratod az emésztőrendszerét.

Persze a tápokon húsként feltüntetett vágóhídi nyesedék arányaiban még kevesebb emészthető fehérjét tartalmaz, ezért az eredmény ugyanaz.

A biohulladékból készült "hús" elvileg jobb lenne, de az meg a sterilizáláskor elpusztult baktériumok toxinjait tartalmazza, meg a biohulladékban található egyéb vegyianyagokat (pl. házikedvencek halálba altatására szolgáló mérget).

Ezért nem mindegy, milyen húsból készül a táp.

De ezt se hidd el: olvass utána.

2010. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!