Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel adjam be a gyógyszert a...

Mivel adjam be a gyógyszert a macskámnak?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült kolbásszal/sajttal, de már ezeket sem eszi meg ha beleteszem a gyógyszert... Nem működik továbbá a joghurt, tejföl, májkrém, alutasakos kaja sem.

Most mit csináljak???



2022. márc. 21. 06:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Lehet venni kis műanyag csipeszfélét, amit az állatorvosok is használnak. Lehet, hogy egyedül nem fog menni, mert tiltakozni fog. Ki kell nyitni a pofácskáját és belepottyantani a torkába. Sajnos még így is előfordul, hogy utána kiöklendezi, de ennél jobb módszer nincs. Tudom, milyen ez, én is megkínlódtam a cicáimmal. Egyikük még az orvost is megharapta.

N

2022. márc. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom mekkora a pirula. Én a grabancánál fogom meg egyik kézzel, ettől rendszerint elernyednek. Másikban a gyógyszer, amit oldalt tömök be a szájába, mivel a fogai közt simán átfér. Onnantól pedig tartom a grabancánál + simogatom a torkát, ami nyelőteflexet okoz. Ha lenyelte, eleresztem.
2022. márc. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ami nálunk legtovább működött, az a puha jutalomfalat közepébe nyomás volt. Aztán amikor már úgy is kiköpte a cica, akkor egyszerűen elkaptam őt és oldalról benyomtam a szájába a tablettát.
2022. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
19%
Mivel szüksége van ra 😁.
2022. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk ajánlották, hogy törjük porrá az adagot higitsuk kis vizzel es gyogyszertarban kaphato fecskendovel adjuk a szajaba. Nekünk bejött:)
2022. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi annak idején viszonylag erőszakos módszerhez folyamodtunk. Lefogtuk, szétnyitottuk a cica száját (kétoldalt az arcát kicsit meg kell nyomni, úgy szétnyílik) és úgy adtuk be. Kis mennyiségű kajával keverve. Nem rajongott érte, de sajnos muszáj volt, mert sehogy máshogy nem ment.
2022. márc. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Cicánál nem igazán működik a falatba rejtős megoldás, az inkább csak kutyánál.

Cicának bele kell dobni a torkába.

2022. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Royal Canin Pill Assist az én macskámnál bevált. Volt olyan, hogy kiesett belőle a gyógyszer és éppcsak annyi maradt rajta, hogy egy picit barna lett a tabletta, de utána még azt is megette. Annyi a gond vele, hogy drága.
2022. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
eroszakkal
2022. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
49%

Nem kell erőszak

Osszetorod porrá kiskanallal es belekevered konzerv kajaba.. Igy adom kutyamnak mert meg a gyomrabol 🤣is kepes volt visszaoklendezni egészbe

2022. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!