Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha továbbra sem eszik, akkor...

Ha továbbra sem eszik, akkor el kell altatni?

Figyelt kérdés
Szeretném megelőzni a lincselést, ezért röviden a sztori: macskám kiszökött, igen az én hibám, tisztában vagyok vele és elhihetitek, átkozom is magam miatta eleget. Hazajött 3 nap után, borzasztóan nyálzott, gennyezett a szája. Orvos, kitisztította neki, infúzió, gyógyszerek, vélhetően belenyalt valami háztartási szerbe/méregbe, ami megmarta a nyelvét, ínyét. Orvossal azóta kétszer beszéltem még, de holnap, azaz a 10. napon kell konzultálnunk a továbbiakról. Sajnos elképesztően keveset evett ezekben a napokban, minimális főtt csirkét és májkrémet, egyetlen pozitívum, hogy sokat iszik. Igazából az érdekelne, volt e valaki hasonló helyzetben, illetve mi lenne a legjobb megoldás szerintetek? Borzasztó tanácstalan vagyok, nyilván nagyon nem szeretném elveszíteni, de az ő érdekeit szeretném szem elott tartani, ezert próbálok felkészülni legrosszabbra is. Előre is köszönöm!
2022. márc. 25. 14:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Vért vett az orvos? Lehet veseelégtelensége van a mérgezéstől, akkor infúziózni kellene. Ez egy lehetséges forgatókönyv, nem diagnózis, akkora ász nem vagyok.

Ha nem vett labort azonnal menjetek el egy állatorvoshoz.

2022. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Orvosnak látnia kellene, hogy a szája gyógyul-e belülről. Vegyél neki Calo-Pet pasztát, azzal etesd,amíg nem gyógyult a szája addig nem kell erőltetni a szilárd ételt. Ebben pedig minden tápanyag benne van és nem kell belőle sok.
2022. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Volt hasonló nálunk is, szájsérülés miatt nem tudott enni. Nem volt semmi extra, kapott infúziót meg gyógyszert, gyógyulni kezdett a sérülése, onnantól elkezdett enni és rendbejött.

De az orvos látja hogy pontosan milyen állapotban van, konkrétumot majd ő tud mondani.

2022. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Mivel a szája sérült, így érthető, hogy nehezen és alig eszik. Lehet étvágya lenne de nagyon fájdalmas lehet neki az evés. Csak azért mert keveset eszik, nem kell elaltatni. Holnap a konzultáció után többet tudsz majd. Én remélem a legjobbakat, illetve azt, hogy ahogy gyógyul, csökken a fájdalma úgy többet fog enni.


Az érdeke most leginkább, hogy tarts be minden orvosi utasítást, kérdezz rá mindenre. (ezt tudom meg is teszed)


Lehetséges, hogy kell majd neki ismét infúzió mivel nem tud enni.


Szerintem van még esély!

2022. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
A sok víz ivása vesebaj felé viszi a gondolatot. A szájsérülés miatt (sem) eszik az orvosnak arra a nagyon is várható eshetőségre is kellett volna mondania valamit, felkészíteni, nem 10 nap után vidd vissza elbocsájtó szép üzenet. Kényszeretetés adott esetben, de ezt is ő látja, vagy látnia kellett volna. Konzultáción erről semmi nem hangzott el? A fogyással méginkább károsodik a vese, ezért is fontos, hogy egyen.
2022. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
10%
Tejet adj neki apró, puha kenyérbéllel . Ha csak a tejet issza ki, akkor is kedvezőbb a helyzet, mintha csak vizet inna.
2022. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

A legyengült macska a tejtől had fosson, az tényleg hiányzik az állapotához. A folyadék is kimegy belőle, nem beszélve a kenyérbélről aminek a tápértéke nulla, cserébe a legtöbb macska kedvence.

Hatos, ezt nettó rosszindulatból írtad (van ilyen ember sajnos) ugye?

2022. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Azért ha eszik-iszik valamennyit nagy baj nem lehet. Jobbulást neki!
2022. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy kell elaltatni! Ösztönösen érzi mi a jó neki, és a koplalással kúrálja magát. Az a legerősebb természetes detoxikáló módszer. Ne erőltesd neki az ételt, ő jobban érzi mi kell neki. Ha tejet adsz neki, lehetőleg csak nyerset, soha ne boltit, és azt is lehetőleg felesre vízzel felhígítva.
2022. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Ezen a sok helyen mind rendelhetsz Calo-pet pasztát, amit csak el kell nyalnia, és teljes értékű tápértékű: [link]
2022. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!