Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy fekete kiscicát...

Befogadtam egy fekete kiscicát, lány cicus, már 8 hónapja, kb ennyi idős is. Mi lehet vele a gond?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdés lényegi része, hogy teljesen szép fekete volt a cica. A fejénél két oldalt van ilyen szőr mentes rész, de mindenhol azon kívül szép fekete volt eddig.

Egy ideje azt tapasztalom, hogy a seggénél, és a farka induló részénél olyan mint ha eltűnt volt a szőr, vagy csak alig van és ilyen szürkés. Mi baja lehet? Amúgy állandóan bújik, nem nyávog soha, eszik ha kap kaját. Az a baj, nincs melóm, se pénzem, nem is gyerek vagyok mielőtt bárki azt írná, hogy szüleimtől kérjek, nem tudnám elvinni orvoshoz. :( Csak még ilyenre nem volt példa.

Van egy 4 éves macskám is, de nála sose volt ilyen.

Amúgy eleinte kinti cica volt, de már hónapok óta bent van.


2022. márc. 27. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Addig nem volt gond vele, míg kinti cica volt?

A benti macskáknál rendszeresek a különböző egészségügyi problémák, mivel a macska alapjáraton kint érzi jól magát, kinti állat!

Tudom, ezért le leszek pontozva, hogy milyen kegyetlen vagyok... Márpedig ez az igazság!

Sok kinti macskánk volt, de mind hosszú életet élt és sosem volt semmi betegségük!!

2022. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

"Általánosságban elmondható, hogy ha egy macskának hullik a szőrzete a farka és a far körül, az a túlápolás miatt van. Ezt a túlzott ápolást (túl sok nyalással és harapással a területen) leggyakrabban bőrirritáció okozza. A macska megpróbálja megvakarni a viszketését, de nem mindig tud lenyúlni a szőrén keresztül. Így megy, amíg a szőr el nem tűnik.

Bolhák

A bőrirritáció egyik oka, amely miatt a macskák ilyen módon ápolják magukat, a bolhák. Ha egy macskának bolhája van, megharapják a bőrt, és megiszik a macska vérét. Ezek a bolhacsípések bőrirritációt okoznak, amit a macska megpróbál megvakarni, amellett, hogy megpróbálja megvakarni és kiharapni a bolhákat a bundájából.

Paraziták

A macska bőrirritációjának másik lehetséges oka, ami miatt le kell ápolni a szőrét, a paraziták, különösen az ótvar. Ha megnézi a macskája bőrét, és körben megemelkedett dudorokat lát, jó eséllyel ótvar van. Annak érdekében, hogy megszabaduljon a ótvartól, megfelelő gyógyszert kell adnia macskájának. Miután a parazita elpusztult, a macska bőre meggyógyul, és a szőrnek vissza kell nőnie.

Atkák

A macska neurotikus ápolásának és az azt követő szőrvesztésnek egy másik lehetséges felelőse a közvetlenül a bőr alatt található atkák lehetnek."

2022. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A 4 éves macskám is benti macska volt 3 évig durván. Semmi baja nem volt. Ezért is írtam, hogy nem tudom, hogy tényleg baja van e, vagy csak beképzelem. De szerintem van valami gondja.

Kintre nem fogom tenni, mert egyrészről magányos lennék nélküle, kettő, kani a macskám és nincs kiheréltetve. Nem akarom hogy felcsinálja a kicsikémet. Meg hogy rá másszon -.-.

2022. márc. 27. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Lehet nem jo neki az a kaja, amit epp most kap. Ha szerencsed van, csak ennyi a baj, valts jobb minosegure es talan megoldodik. Ezen kivul ugye lehetne lazacolajat adni neki, de nyilvan ez is penzbe kerul, illetve lehet, hogy allergia, de ezt igy nem lehet tudni.

Sajnos mindenhez is penz kell. Esetleg nem gondolkoztal rajta, hogy elajandekozd?

Egyszeruen nem fer bele neked most szerintem egy allat sem, de mar igy is ketto van.

Es mivel ivartalanitasra sincs penzed, csak ido kerdese es meg tobben lesztek, ha veletlenul kiszokik. Es marpedig ki akar majd menni, ha tuzel, eleg egy ovatlan pillanat.

2022. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ki menni sehogy se tud. Be van csukva a szobámba. Ettől nem kell tartanom. És mint mondtam, nem opció hogy kiengedem, mert magányos lennék nélküle. Folyton mászik, bújik hozzám, és ez tökre jól esik.
2022. márc. 27. 11:50
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Ne is engedd ki ivarosan, en arra probaltam celozni, hogy veletlenul kiszokik. Eleg tenyleg egy masodperc, amikor nem vagy eleg gyors, nem csukod be gyorsan az ajtot/ablakot es kesz a baj.
2022. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem tudod ellátni a cicát keress neki mást, aki el tudja.
2022. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem adom másnak... azt az értetlen eget már. Nincs senkim, se barátaim, se barátnőm, a családom is szarik rám. Ez az egyetlen kis cica az örömöm, mert tudom, hogy szeret. Biztos nem adom másnak!!!
2022. márc. 27. 17:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeretetbol nem tudod allatorvoshoz elvinni, nem tudod normalisan ellatni.

De a te dolgod, csak nem ertem minek irtal ki kerdest. A semmibol nem lehet kezelni, ha valami baja van.

2022. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy el kell vinned állatorvoshoz.

Vagy tippelgethetsz, kipróbálhatsz ezt-azt, hátha beválik:

-féreghajtó(Cestal Cat, 400Ft)

-külső élősködők elleni szer(Fipromax, 1800Ft)

-vitamin(Gimcat multi extra, 3300Ft)

-bőrápoló(Petbalance lazacolaj 2400Ft és/vagy Premiere 5féle növényi olaj 4200Ft)


Ha egyik sem jön be, akkor valami orvosi oka van, muszáj lesz elvinned álladokihoz.

2022. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!