Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Történhet valami baja a...

Feketeruhasember kérdése:

Történhet valami baja a macskámnak a háztetőn ha nem tud lejönni?

Figyelt kérdés

Egy éves ivartalanított kandúr macskám ma délután felmászott a háztetőre de le már nem mer jönni mert nagyon magas és amikor nekiindulna a házetető oldalán akkor inkább visszahátrál. Teljesen tanácstalan meg mi is. Amennyire tudtunk próbáltunk utána mászni de nem lehet elérni mert ez egy emeletes ház. Fizikailag nem tudunk oda felmászni érte. Próbáltunk létrát feldugni neki de elindul felé aztán megijed és inkább visszamegy. Aztán leült a kémény tövébe mert és onnan nyávog.


Ma már nem igen tudunk érte mit tenni, holnap reggel állunk neki újra a dolognak. Az lenne a kérdésem hogy járt e már valaki így? Esetleg tanácsok.


2022. márc. 30. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lefog jönni, le is tud jönni. Nem kell nektek utána mászni mert még leestek. A macskáknak nincs szükségük segítségre, ahogy felment le is tud jönni. Figyeltétek, beszéltetek ő meg válaszolt azért nyávogott. A létrát raktunk nekire meg nem is válaszolok mert nem akarlak megsérteni.

Nyugodj meg, reggelre lent lesz magától és sértetlenül.

2022. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

"Próbáltunk létrát feldugni neki"


Ezt legközelebb fogalmazd át, mert így enyhén félreérthető. 😂

2022. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"A létrát raktunk nekire meg nem is válaszolok mert nem akarlak megsérteni."



Nyugodtan megsérthetsz, nem vagyok kislány. Gondolom úgy képzelzted el a létrát hogy az eresznek neki támasztottuk és majd azon lemászik a mácska.

Nem, hanem magára a tetőre tettük fel közvetlenül elé a napkollektorok mellé.

2022. márc. 30. 21:52
 4/16 anonim ***** válasza:

Enyém a fenyőfára mászott fel, és ott nyávogott. A feléig felmásztam létrával, a létra tetejéről folyamatosan beszéltem hozzá, szóltam neki, biztattam.

Egy idő után elindult.

2022. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2022. márc. 30. 21:57
 6/16 A kérdező kommentje:
A kép nem méretarányos. Sokkal kisebb hozzá képest a macska és a tető is nagyobb, meg a létra is hosszabb, de fél és nem mer lejönni.
2022. márc. 30. 21:59
 7/16 A kérdező kommentje:
Még mindig fennt van, nem jött le.
2022. márc. 31. 09:12
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer a szomszédom fél év körüli macskája ragadt fent a tetőmön nyáron. Nincs létrám és nem is tudtam volna felmenni mert akkoriban műtöttek. A szomszédot nem érdekelte, volt neki több is. Senki nem akart segíteni. A menhelyesek is elküldtek durván a fszba. Egyszer csak abba maradt a nyávogás és később érezhető volt a bűz... Nagy nehezen meg tudtam kérni valakit hogy szedje le a hullát.
2022. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
#8, uhh, b*sszus, ez nagyon durva. Nekem a 3 hónapos cicám mászkált a tetőnkön, onnan kukkolt be a fiam tetőtéri ablakán, de valahogy mindig lekevergett. Szegény cica...:-(
2022. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
A tűzoltóság ki tud szállni kosaras emelővel de szerintem csak pénzért vállalják! Ill. még a sintér jut eszembe, van nekik az a hurok boton, azzal fel lehetne nyúlni érte! Azért nyávog, mert tanácstalan.
2022. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!