Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog az ivartalanított...

Miért nyávog az ivartalanított kandúrom?

Figyelt kérdés

Nem régiben fogadtam örökbe egy 11 hónapos, ivartalanított kandúrt. A menhelyen egy hangja sem volt, de amióta itt van, folyamatosan nyávog. Főleg akkor kezd rá, amikor nem vagyunk egy helyiségben. De egyébként akár simogatás közben is rákezd. Akkor is nyávog, ha csak sétálgat vagy épp álmában is előfordul. Nem igazán értem, miért lehet. Azt tudom, hogy a kandúrok nyávogósak, de azt hittem az ivartalanítás ezt megszünteti. Az új hely miatt vagy valami baja lenne? Szerintetek?

(A kötekedők miatt: nem zavar, hogy nyávog, nem akarom emiatt kirakni meg hasonlók. Csak érdekelne az oka)



2022. ápr. 6. 11:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Oh, jó tudni, hogy a csak válaszok 20%-a értékelhető. :(

Rendben, Köszönöm a tanácsot!

2022. ápr. 6. 11:36
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
10. Egy beteg macska szerintem inkább gubbaszt, mintsem hogy az ember közelében legyen.
2022. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a természete... nekünk is van ivartalanított kandúr és rengeteget nyávog :D


El kéne mennem vele nyávogóversenyre, simán megnyerném!

2022. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12-es! Nem feltétlen.

Nekünk volt olyan cicánk aki - mikor beteg volt - folyamatosan jött oda hozzánk és ott nyávogott / gubbasztott.

2022. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy "kis" nőstény macskám. Több éves,kistestű, maradék XĐ,

de tiszta gyagya, olyan tipikus Nermal életérzéssel. Na, az folyamatosan nyávog. Van, hogy hangtalanul, de van amikor komolyan tud dumálni.

A kandúr hozzá képest hetente talán kettő vagy három alkalommal szólal meg.

2022. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!