Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cicámnak a hátán...

Perzsa cicámnak a hátán összeragadt a szőre több helyen is! Egy idős nénitől hoztam el kinti cica volt. Nem tudok mit kezdeni vele, kifésülésni nem tudom. Vágjam ki minden egyes csomót? Mennyi idő amíg kinő neki?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Érdemes lenne kozmetikushoz vinni.
2022. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Persze te is levághatod. A kozmetikus is levágná. Mostantól fésüld minden nap. Rendbe fog jönni a szőre.
2022. ápr. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Először vidd el kozmetikushoz, aki rendbe teszi, és ott kérj tanácsot a további ápolásához.
2022. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha nagyon gáz, akkor kozmetikus. Ha pár helyen van csak, akkor akár Te is kavaghatod, persze h. visszanő, min. télen már olyan bunda lesz, h. kétszeresére nő a cicus. :)

Valahol meg természetes is egy téli időszak után az összefilcesedő bundázat.

2022. ápr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk pl a kozmetikus csak kutyákat vállal. Mi úgy oldottuk meg hogy állatorvos elkábította és otthon kivagdostuk neki a csomókat, kifésültük.
2022. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Valaki fogja le, a másik nyírja meg ollóval vagy hajnyíróval. Arra figyeljetek, hogy nagyon nyúlik a bőrük, nehogy kihúzva a vágandó szőrt alul a tövénél vágva belevágjatok!

A bunda vissza fog nőni, szép lesz és egyenletes mindenhol, nem marad foltos!


Bajszok maradnak! A fejen kívül a lábakon is van 2db bajusz hátul a térd alatt kicsivel! V alakban szokott kinőni, ált. fehér.

2022. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vágd le, vagy vidd el kozmetikába, hátha van spéci oldószer, ami kihozza.
2022. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Vágd ki a csomós tincseket. A kozmetikus pénzbe kerül, ha te vágod, ingyen van.
2022. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
6. Azért nem kellene így stresszelni a cicát mindjárt a gazdaváltás, otthonváltás után. Inkább ne legyen egyenletes a bunda, de lehetőleg minél kisebb kellemetlenséggel szabadítsa meg az új gazdi a csomóktól a cicát, én amondó vagyok. Vagy akkor tényleg kozmetikus, mert azt talán nem köti úgy az új gazda személyéhez.
2022. ápr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd békén, ha amúgy jól érzi magát.
2022. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!