Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a macska?

Miért viselkedik így a macska?

Figyelt kérdés

Nem az én macskám


Van egy macska,aki kb.minden 2-3.nap odajön hozzám és nyávog és elkezd dörgölőzni,nagyon hízeleg,mert kaját akar(és kap is általában,de csak egyszer egy nap és kis adagot,nem akarom,hogy ide költözzön).De amikor megakarom simogatni,amikor nekem dörgölőzik,hirtelen megtámad,illetve sokszor előfordul,hogy amikor háttal vagyok neki megtámadja a lábamat.Nem hiszem,hogy ez csak játék lenne,mert nagyon agresszív,de más macskákkal is így bánik,nagyon agresszív más macskákkal,sokszor láttam,hogy a környékbeli macskákat megtámadja(igen,ő kezdi a támadást),sokszor nála nagyobbakat is megtámad.Miért lehet ennyire agresszív?



2022. ápr. 10. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg bánthatták, és a felé nyúlást, a lábad mozdulását ütésnek, rúgásnak értelmezi ösztönösen.


Türelemmel erről leszoktatható, de ahogy írtad, nem akarod, hogy odaszokjon, így nem fog változni a dolog. Figyelj rá, hogy ne tegyél hirtelen mozdulatokat.

2022. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Ismeretlen macska, azt se tudod be van-e oltva veszettség ellen.
2022. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
1-es akkor csak emberrel csinálná, de a macskáknak is így neki támad. Lehet betegségtől is. Egyéb?
2022. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!