Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások, ez titeket nem zavar?

Cicások, ez titeket nem zavar?

Figyelt kérdés
Egy pici lakásban lakunk, ahol a barátnőm cicáját nem lehet kizárni a konyhából, és imádjuk, de sokszor belenyal a mosogatóban a koszos tányérba, evőeszközbe, edényekbe. Tudom, hogy utána elmossuk, de mégsem túl jó a gondolat, hogy azt nyalogatja, abból eszeget, amiből utána mi is. Vagy titeket ez nem zavar? Persze megoldás lenne, ha mindent azonnal elmosnánk, de mindketten nagyon sokat dolgozunk, így nem mindig van erre idő.
2022. ápr. 16. 09:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
A macskának semmi keresnivalója a konyhában, veszélyes neki. Ha mondjuk amerikai konyha van, akkor is rá lehet nevelni, hogy ne ugorjon fel ott sehova. Persze, ha már rászokott, nehezebb. A mi macskáink a nappaliban sem ugranak fel sehová, kivéve a kanapét és a fotelokat (tehát asztalokra, szekrényekre, kisbútorokra nem). A konyha meg tabu.
2022. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
58%
Engem nem zavar. 7 eves a macskam, soha nem kaptam el tole szerencsere semmifele fertozest. Egyebkent a mosogatoban levo cuccokat el szoktuk obliteni, hogy ne szaradjon bele semmi, mire elmosogatunk. Igy inkabb a vizet nyalogatta regebben belole, mert a talkabol nem szeretett inni, de miota vettunk egy ivokutat, ugy vettem eszre, leszokott a mosogatobol torteno ivasrol, es a kutat hasznalja.
2022. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%

Hat ha nem lehet kizarni es nem tudtok mindent rogton elmosni, akkor tegyetek be a mosatlant a sutobe...:D

Amugy engem nem zavarna, ha mosogatas elott belenyal a tanyeromba, azert van a vegyszer, hogy minden tiszta legyen. Inkabb a macskaert aggodnek, nehogy rosszul legyen valamitol.

Engem a szor jobban zavar a konyhaban, de en onnan ki tudom zarni a macskat, igy azzal sincs gond.

2022. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
46%

Meg kéne nevelni a macskát, hogy ne pofátlankodjon. Baja is lehet, ha egyszer pl vegyszeres edények maradnak ott.

Egyébként meg ne haragudj, de az rendben van, hogy ott rohad a kajamaradékos edény, az nem gusztustalan, de a macska az pfejjjjj? Ha zavar, el kell mosogatni és pakolni, munka ide vagy oda.

2022. ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk se lehet kizárni a konyhából, de asztalra, pultra nem mehet, ezt megtanítottuk neki, és nincs ilyen probléma. Szeretem, de az nekem már sok, ha ott sétálgat ahol az ételt készítem vagy ahol eszünk.
2022. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk a konyha meg a nappali össze van kötve, de mégsem eszi az ételeket és ugrálgat össze-vissza, hanem ha éhes akkor nyávog párat és adunk neki kaját.
2022. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%
gusztustalan, ilyen helyre nem mennék vendégségbe
2022. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

Otthagyni mosogatnivalót hosszabb időre?

Magatok ellensége vagytok, a maradékot levakarni kész horror, ha nem azonnal csináljátok.

Macska nélkül is tiszta fertőtanya lesz a lakás, megjelennek a muslicák, legyek.

2022. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
34%

Mi ki szoktuk dobni a kaja maradékot, nem a mosogatóban áll a tányérokon.

Az azért zavarna ha belemásznának a mosogatóba. Veszélyes, vannak ott kések is, vagy eltörhet alattuk a tányér stb.. Meg van nekik tiltva. Tudják, hogy tilos, nem is mennek oda.

Az asztalra felmehetnek, a konyhaszekrény, mosogató tabu.


Nem szoktunk osztozni a tányéron se. Ha eszek valamit és szeretne belőle akkor türelmesen megvárja amíg a külön kis tányérkájára adok neki.

Ha kint hagyom hülni a kaját, akkor se eszik bele.


Tanítani kell őket.

2022. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
29%
Hát, ha ezt csinálná, zavarna, de nem csinálja. Amúgy is a mosógépgépbe pakolom a cuccot, de amíg nem volt (csak pár hete van), addig se ment sose a mosogatóba a cica. Az asztalra, pultra se, pedig nem is tanítottam neki.
2022. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!