Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy a macskatartás...

Igaz az, hogy a macskatartás jót tesz a lelki egészségnek?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodom azon, hogy vennék egy sziámi cicát, mert jókat olvastam erről a fajtáról, pl. hogy nagyon okos.

Igaz, hogy a depresszión és a szomorúságon tudna segíteni, hogy ha lenne itthon egy kis barátnőm (mondjuk lány cica), aki elfogadja a szeretetemet és a gondoskodásomat.

Olvastam különböző cikkeket erről a témáról, de érdekelne engem tapasztalt cica-tulajdonosok véleménye, hogy kinek hogyan-mennyit segített a lelki bajain az, hogy cicát tart otthon.



2022. ápr. 16. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Sziámi pont, hogy erre a célra alkalmatlan, mert nagyon rossz macska. Bordelt csinál 0-24.Inkább egy brit rövidszőrűt ajánlok.
2022. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincsenek a cicáink, szerintem mi rég elváltunk volna a férjemmel. Annyit bújnak, annyi szeretetet adnak, annyira jót tesz a gyerekek személyiségének is… 🥰 A legjobb pszichiáterek.
2022. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon jót fog tenni neked a cica, bátran vágj bele a kalandban. Ha szomorú vagy, az öledbe kucorodik, morzsolgathatod a selymes füleit, dorombol neked, és te simogathatod közben. Muszáj leszel naponta gondoskodni róla; rendszeresen etetni/itatni, az almot takarítani, megfésülni. Ez is kimozdít a depresszióból.

Nem feltétlenül kell sziámi macska, egy menhelyi cica is hálás lesz neked, ha magad mellé veszed.

2022. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen, jot tesz, ha sikerul kifognod egy kedves macskat.

Ha viszont maganak valobb, nem nagyon szereti a bujast, simogatast, akkor az csak ronthat a helyzeten, hiszen egy depresszios ember ebben is csak a csalodast, sikertelenseget lathatja es nehezen vagy egyaltalan nem tudja elfogadni, hogy o ilyen.

Macskaknal lutri, ha kolyokkent veszed, fajtatol fuggetlenul. Erre azert gondolni kell, hogy mi van ha nem lesz olyan, amilyennek szeretned.

2022. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lelki egészségemnek biztosan jót tett. Sajnos a legutolsó cicám 3 éve meghalt, 15 évig volt velünk.
2022. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Én inkább örökbefogadnék. Menhelyről, civil mentőktől, utcáról.

Talán buta felfogás, de ha már a cicus úgymond "megmenti" a mindennapi hangulatom, én is megmentem őt a saját rossz körülményeitől. Sokkal jobb érzés egy ilyen módon befogadott cicust tartani. Több mentett macskám is van. Végtelenül hálásak. El sem tudom mondani mennyire kötődnek és ragaszkodnak hozzám.

2022. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Aki szereti a macskákat, annak mindenképpen :)
2022. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg a kutya is, minden kisállat, akit lehet szeretgetni, gondoskodni róla.

Nekem törpenyuszim, cicám, kutyám van.

2022. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A macska az szerintem sokat segít,mert amikor szomorú vagyok akkor oda megy hozzám fölvidít...

A kutya is egyébként ugyanez...

2022. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!