Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tehetek ez ellen valamit?

Tehetek ez ellen valamit?

Figyelt kérdés

Anyukám macskát akar tartani. Mikor vele laktam voltak macskáink mindig, akikre rendszerint én ügyeltem. Tisztítottam az almot, vettem nekik ennivalót. Az én szobámban éltek. Anyám max 5-5 percekig volt hajlandó simogatni őket. Semmi több.

X idő múlva mindig kidobta őket az udvarra, mondván "megszoktak itt" és mehetnek ki lakni. Gondolhatjátok, az összes macskánknak nyoma veszett.


Azóta külön él. Új párja van, és albérletben lakik. Mesélte, hogy akar megint macskát. Most egy ötvenezer körüli fajmacskára fáj a foga. Csak bent tudná tartani, ez biztos. Viszont én azt gondolom, szemernyi felelősség sincs benne. Csak azért skarja, mert nagynéném is vett ilyen macskákat. Próbáltam lebeszélni, emlékeztetve rá, milyen felelőtlen, de nem használ.

Én azóta civil macskamentő vagyok. Nem egy ilyen esetet ismerek,mikor a kedves gazdi megúnta és kibaxta a cicát, vagy elajándékozta borzalmasabbnál borzslmasabb helyekre.



2022. márc. 22. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz mit tenni. Ígyis úgyis szerez majd macskát ha akar. Max ha mondogatja hogy ki fogja baxni akkor ideiglenesen befogadod, keresel meki normális gazdit.
2022. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

50 ezres macska az nem “fajmacska”, hanem szaporítós. És nincs olyan sajnos, hogy “csak bent tarthatná”, max aláír egy ilyen szerződést, de a szaporító szrni fog rá, nem fog ő ilyen ügyletekbe belemenni, elvégre ő is megüthetné a bokáját.


A párja egyébként mit szól ehhez? És az albérlet tulaja?

2022. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A párja már beleegyezett. Az albérlet tulaja meggyőzhető.
2022. márc. 22. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy fajmacska. A macska az a faj. Fajtatiszta van, de 50 ezerért az sem, ahogy előttem említették, az szaporítós cica lesz sajnos... fajtatiszta macsek minimum ott kezdődik, hogy édesanyád ehhez még egy 100-ast hozzácsap. Meséld el anyukádnak, milyen körülmények között élnek ezek a szaporítótól származó állatok, milyen állatorvosi költségekkel jár majd hosszú távon a szaporítótól származó cica kezelése. Szép az, hogy csak bent tartaná, de akkor napi pár órát törődni, játszani kell vele, különben unalmában szétkapja az albérletet, ezt tapasztalatból mondom. Ezt a tulaj sem díjazná, meg anyud párja sem gondolom.
2022. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezeket már mind végigzongoráztam vele. Az orvosi költségeken át a játékon és minőségi eledelen túl mindent. Felhívtam a szaporítós dolgok veszelyeire a figyelmét, de szerintetek ez érdekel egy olyan embert, aki csak azért akar drága macskát, mert másnak is van?
2022. márc. 22. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk fajtatiszta macskája se legyen, ha nem törődik vele.

De nálad meg fura, hogy állatmentőként az 50 ezresről úgy írtál, mintha az valóban fajtatiszta lenne.

2022. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyrészt, direkt nem fajtatisztát írtam, mert nem az. Nem elírás vagy rossz szóhasználat volt, csak nem korcsot vagy keveréket akartam írni.

És ja, szerintem az is egyértelmű, hogy nem 50 ezer egy fajtatiszta macska. A pénz összege azért volt feltűntetve, mert NEM ennyibe kerülne, de anyám kiad érte ennyit. Így érthető, vagy még hozzá kell fűznöm valamit?


Amúgy tegnap minden érvem ellenére elhozta a macskát...

2022. márc. 22. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!