Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Erőszakos macskával mit lehet...

Erőszakos macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nos van 3 cicám, kinti-bentiek. Mindhárom ivartalanított nőstény. Igaz a harmadikat sem szereti a két régi sajátom (ő is befogadott cica, akar csak a negyedik, akiről írni fogok), folyton verik a kicsit (3 éves kettő saját, maximum 1 éves befogadott). Ide szegődött egy fekete kandúr cica negyedikként. Próbáltam elzavarni, de annyira szelid az emberekhez, hogy semmilyen elzavarás, zaj nem riasztotta el, meg éhes volt, nyavogott, így hát itt maradt. Egészséges, tehát szervi bajt nem állapított meg az orvos, 2 év körüli ivaros kandúr. De már most egyre erőszakosabb. Ez a cica nincs beengedve a házba, kazánházban alszik, valószínűleg kint szokta meg, mert ha tárva nyitva van az ajtó sem jön be. de ha kint van az udvaron minden cica, többek közt a két sajatom rettegnek tőle. Félnek, alig mernek bejönni a bejárati ajtóhoz. A másik befogadott cicával eddig elvoltak, de mar vele is kezd erőszakos lenni. Folyton lapos kúszásban figyeli, mikor közeledik valamelyik macska és lebírkózza, nekiugrik. Meg mar most velem is erőszakos. Nem birja kivárni a kaja időt, amíg ő is megkapja, nem lehet mellette a többi macskával játszani, mert egyből odajön, és erőszakos csak ő akar mindig… kezd unalmas lenni ez a műsor napi szinten. Emberekkel egyébként barátságos, bújós, játékos, tehát pl egyszer sem kísérelt meg meg harapni vagy karmolni. Az ivartalanítás megoldhatja a problémát? Mert jovoheten viszem, időpont megvan.

2022. ápr. 20. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen, valószínűleg kevésbé lesz harcias, tökösködő. Mondjuk függ a macska alapszemélyiségétől is, de bízzunk benne, hogy ő lenyugszik :)
2022. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Alapból nem jó ötlet ennyi macskát együtt tartani, magányos, territoriális állatok, szinte biztos, hogy balhé lesz. Az ivartalanítás meg nem fog segíteni ilyen szempontból, mert ő ilyen személyiség.
2022. ápr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
2 éves macskának már kialakult személyisége van. Az ivartalanítás nem minden esetben okoz változást, ha okoz, az pozitív és negatív irányba is mehet. Akaratos, ő akar a középpontban lenni, ez nem az ivarosság miatt van, tehát nyilván nem is fog megszűnni.
2022. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyszerűen féltékeny. Az én egyik cicám is ilyen. Külön kell őket szeretgetni, ennyi.
2022. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként szerintem tuti nincs még a cica 2 éves. Az orvos is úgy mondta, hogy a foga alapján annyi körüli, de lehet a foga más miatt is kevésbe fejlett szerinte, hogy csak folyékony, konzerv vagy alutasakos eledelt evett, tehát nem rágott, így a foga "nem fejlődött". Onnan veszem, mert a viselkedése is olyan mint egy fiatalabb korú cicának (hasonlóan játékos természetű, mint az egy éves cica, akit befogadtam, igaz ő már vemhes volt... úgy került ide szegény, vemhesen lett ivartalanitva), egyáltalán nem látom, hogy "hajtaná" ivaros lévén a környékbeli ivaros nőstényeket, pedig van néhány (persze ivartalanitva egy sincs, de ez már más téma...), de ez a cica nem érdeklődik még a téma felől. Csak birkozik, játszik, ugrál, futkározik, ha meg ezt befejezte, elfáradt, lefekszik.. és itt van egész nap, vagy az udvar közepén, vagy bárhol, ahol kényelmesen érzi magát. a 3 éves "eredeti" cicáim pedig már abszolút nem játékosat, nagyon ritkán és keveset játszanak... tehát látszik, hogy már felnőttek. ÉS éjjel biztos itt van, mert be van zárva a kazánházba, hogy ne üsse el semmi, mert láttam már itt pár fekete cicát elütve este, nyilván sötét szine révén nem veszik észre az autósok, ha éppen kiszalad. Nem is jelöl semmit a vizeletével, azzal az erős kandúr vizelet szaggal..


Tudom, hogy nem jó ennyi macskát együtt tartani, erre már én is rájöttem. Többet biztosan nem fogok befogadni. Szerencsére a többi cica, ha elzavarom őket, elmennek, tartanak az idegen emberektől, vagy félnek a zajoktól. Ez a kettő volt, akik semmire nem mentek el. Próbáltam elzavarni azt is, akit legelőször fogadtam be, de nem ment el... Annyi, hogy lefeküdt a fűbe oldalra, mint mikor meghátrál egy másik, nagy cica elől, és bámult rám ártatlanul. Túl kicsi volt, pár hónapos, nem volt szivem az utcán, magára hagyni. Ez az új cica szintúgy, kétségbe esve kereste a kaját az árokban, bárhol, nyávogott, annyira éhes volt, hogy egyszerre megevett 3-4 zacskó macskakaját, egy ültő helyében. Megpróbáltam visszaszerezni a gazdit...hátha csak elkóborolt, betettem a településünk Facebook csoportjába, de senki sem jelentkezett, hogy hiányozna neki..


Én azért reménykedem, hogy az ivartalanitás valamit segíteni fog. Mert oké, az én saját régi cicáim is féltékenyek egymásra, nem szeretik egymást, pedig tesók, de elvannak, tudnak együtt élni... nem barátok, néha adnak egymásnak a mancsukkal egy pofont, megszagolják egymást, és megy mindenki a maga útjára. Egyedül az új macska tartja terrorban a régieket. Ha ezt fogja csinálni, lehet megpróbálkozom örökbe adni a cicát. Nem tudok jobb megoldást, a békesség érdekében.

2022. ápr. 20. 23:42
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Egyszer azt hallottam, hogy kortól és nemtől független egyik (világosabb) macska féli a sötétebb bundájú társait. Nem tudom, igaz lehet e.
2022. ápr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!