Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy macskát utálni,...

Lehet egy macskát utálni, amiért erőszakos?

Figyelt kérdés

Nem hittem volna soha, hogy képes vagyok egy állatot utálni. Ennél a cicánál is érzem, hogy ha belegondolok, hogy baja esne nagyon elszomorodom, sajnálom őt. De máskor folyton azt érzem, hogy el akarom ajándékozni, nem bírom a jelenlétét sem, mert frusztrál. Azért érzem ezt, mert iszonyat erőszakos, az erőszakot gyűlölöm. Remélem, hogy a macskának is csak ezt a tulajdonságát gyűlölöm annyira és nem magát a cicát, mert amikor cuki, akkor imádom ölelgetni stb és féltem, amikor olyat csinál.

Kaja terén erőszakos. Adok neki falatot, adnék a másiknak is, ez meg feszülten ugrik oda, morogva kapja el a másiktól, kb megfejeli, hogy kitúrhassa. Nem zavarna, ha együtt ennének, de ő kitúrja a másikat, morog, odacsap és úgy habzsol, hogy véletlenül se juthasson egyetlen falat sem a társának. Ilyenkor legszívesebben kicsapnám az utcára. Ahol amúgy sosem járt, nyilván nem teszem meg, de annyira dühös leszek, mikor ezt a viselkedést látom tőle, hogy forr az agyam, remegek. Nem tudom mit tehetnék. Persze, igyekszem mindent kizárni, hogy ne is legyen még lehetősége sem ilyet csinálni, de mindig becsúszik valami és akkor dühöngök, utálatot érzek. Már külön helységben esznek, mindig azzal kezdem, mielőtt bármilyen kaját is elővennék, hogy kizárom a szobából. És ha már mindegyik evett, elpakoltam, aztán előkészítettem az ő részét, akkor nyitom csak ki az ajtót, akkor kapja meg ő. Máskülönben bezsong és visít, futkosik, hogy honnan tudna lopni még. Nem tudom miért ilyen kajás, több, mint fél éve van nálunk, 1 hós volt, mikor találtam és nálunk sosem éhezett.

Köszönöm, ha végolvastad.



2020. nov. 11. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Simán. De elvileg nevelhetők. A rangsor meg normális köztük, kutyáknál is.
2020. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De hát 1 éves sincs, a társa meg 2 éves. Mindkettő ivartalan. Kicsi korától ilyen. Szerintem itt más lehet a gond

Viszont próbáltam nevelni, az ég egy adta földön mindennel, de semmi nem használ nála, ha kajáról van szó.

Kutyáknál még csakcsak van ilyen, azok mindig kajásak, de láttál már ilyet macskába? Aki a mosogatólevet kiöntve, a szűrőn fennakadt maradékot bányássza ki ? Meg ilyenek ..

2020. nov. 11. 13:43
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Mit adsz neki enni?
2020. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Egy hónapos volt mikor találtad, tehát mégiscsak járt az utcán és volt már rossz sora mielőtt befogadtad. Plusz túl korán elvesztette az anyját, azok amúgy is ideggyengék akik hamar leváltak, nem volt idejük megtanulni az alomban a helyes viselkedést és a szabályokat.

El kell fogadni hogy ő ilyen. Nem lehet olyan égetnivaló ha írod hogy bújni is szokott. Ezt el kell nézni neki, nem tudhatjuk hogy mik történtek vele élete első hónapjában ami nagyon meghatározó időszak.

Nekem is utcáról összeszedett macskáim vannak, és az egyik ilyen kajás, elveszi a másiktól ha hagyom, odamegy és verekszik, addig üti míg a másik elmegy onnan, ezért nálam is külön esznek, de ez semmiség. Kitapasztaltam hogy hogy érdemes levezényelni az etetést, és kialakult a saját rutinunk két külön helyiségben.

Az állatok semmit nem gonoszságból tesznek, az ő agressziójuk nem hasonlítható össze az emberi agresszióval.

2020. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Kajamán...:)
2020. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Etesd őket külön.
2020. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6/6...azt teszi. "Már külön helységben esznek"
2020. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól lakatod etetéskor? Vagy mindig marad még egy kis üres hely a pocakjában és esetleg azért olyan izgatott a kajától, mert soha nem tud úgy igazából jól lakni? Próbáld meg naponta többször degeszre etetni, maradjon előtte kaja a végén is, hogy megszokja, hogy van bőven, nem kell érte ennyire reszketnie!
2020. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8, vannak ilyen macskák, nálunk az egyik képes hányásig zabálni, és akkor is lopna.


Ha belefér anyagilag, a chipes etető is lehet megoldás, de sajna az tényleg egy vagyon. De szerintem jó rutint alakítottál ki, egyáltalán nem csinálod rosszul.

Talán annyi, hogy én nem a végén etetném, hanem a különzárás közben, a külön helyiségben kapna enni.

2020. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért a végén kap, hogy hátha megérti a rangsort, hogy az idősebb kap előbb. Nem vált be.

Kicsi korában, úgy 3 hós koráig etettem úgy, mint a nagyot, hogy mindig volt előtte kaja, naponta 3x kapott annyi konzervet/húst, amivel egyszer jóllakik, plusz száraz kaja mindig volt bőven előtte. Azt értem el vele, hogy a nagy cica lefogyott, ez meg egy gombóc lett. Nem csak a hasa volt nagy, mint a jóllakott kismacskáknak, hanem rendesen hájas volt a hasa, háta, oldala, nyaka, horpasza is ki volt domborodva. Elsőnek sajnáltam, mondom hadd egyen szegény, milyen éhes, de 2 hónap alatt sem múlt el, azóta kimérem neki a kajaadagját. Ja kölyökkorában az a bizonyos egyszeri adag konzerv 15-20 deka volt ... 3x egy nap, plusz rengeteg szárazkaja, amit rágás nélkül tolt be.

Én próbáltam elfogadni, próbáltam nevelni is. Ugye írtam, hogy nem lehet megnevelni, igazából lehet, hogy megtörtént, csak direkt vagy ösztönből csakazértis csinálja. Mert amikor felugrál a mosogatóba edényeket takarítani, megyek ki, már hallja a folyosón a lépéseket, ugrik le, bújik el. Szóval tudja, hogy rosszat tesz, tudja, hogy nem szabad, de ha épp egy percre nem vagyok jelen, valami elől marad, már lop.

2020. nov. 11. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!