Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sovány,nagy hasú cica?

Sovány,nagy hasú cica?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kb 8-10 hónapos nőstény cica. Kb ennyire tudom saccolni a korát. Nem a mienk,csak úgy van a környéken.

Észrevettem,hogy egyre soványabb,miközben a hasa meg egyre nagyobb vagy a soványsága miatt látom nagynak,nem tudom.

A szeme beesettnek látszik.Már nem játszik,csak sokat pihen.

Szoktuk mi is etetni,de már alig vagy szinte semmit nem eszik. A nedves tápot csak nyalogatja. Inni sosem ivott nálunk,így nem tudom hogy iszik-e eleget.

Olyan fura lett. Nem tudom,hogy vemhes-e és azért fogy vagy van-e valami betegsége.

Nekem nincs pénzem orvosra,anyáék meg tuti nem fogják elvinni,mert nem érdekli őket,hisz nem a mienk. Féreghajtót tudtam neki venni,azt kapott október-november környékén valamint bolha és kullancsírtót is.

Amolyan vad cica,tehát ha van kedve odajön hozzánk,ha nincs,akkor semmivel sem tudom magamhoz csalogatni. Most is az utóbbi a helyzet.

Szerintetek mi lehet a gond?


2022. ápr. 27. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nagy valószínűséggel férges vagy Fip/fertőző hashártyagyulladás/. Sajnos a Fipre egy drága többszázezres kezelés van, anélkül 100%-os a halálozás. Ha férges akkor féreghajtó. Mindenképp orvos kellene neki. Ha ti nem viszitek dokihoz, próbáld bejelenteni állatvédőknek, ha menthetetlen legalább kapjon kegyes halált, mert a fip egy kegyetlen halál. Ha meg menthető legyen esèlye, de doki nélkül nem megy.
2022. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ferges lesz
2022. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezd meg azért anyádékat, hátha nem olyan lelketlenek, mint hiszed. Esetleg felajánlhatod, hogy vállaljátok felesben az állatorvos árát, és te spórolsz pénzt szeptemberig (tehát hitelt vennél fel tőlük:). Lehet, hogy alacsony költségvetésből megoldható lenne a macska gyógyítása, vagy megszabadítanátok a szenvedéstől, hogy hetek alatt éhen hal és fájdalmai vannak folyamatosan, tehát az altatás amit tudnál tenni a cicáért. Én semmilyen szín alatt nem utasítanám el a gyerekem ilyen kérését és elképesztően büszke lennék magamra, hogy sikerült ilyen emberségesre nevelnem.
2022. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

3 -as válaszoló, ez mind szép ás jó amit írtál és nekem is a szívem szakad meg egy kóbor, ráadásul beteg állat miatt.

De azért azt is számításba kell venni, hogy ha " csak " elaltatnák, mert menthetelen a cicus, az is 20 ezer Ft körül van.

Vizsgálat, gyógyítás meg ennek a többszöröse is lehet. ( nekem két macskám van, volt mikor egy kisebb vagyon hagytam ott az

Nem biztos, hogy mindenki megengedheti magának, hogy egy idegen állatért ennyi pénzt kiadjon. És ez nem azért van, mert mindneki lelketlen.

Talán az állatmentők lennének a legjobb megoldás, de tapasztalat alapján mondhatom, sokszor nem is foglalkoznak a bejelentéssel.

2022. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
na van 1-2 elírásom, de telefonról írok és néga félremegy :))
2022. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Esélyes, hogy férges. Persze sajnos más baja is lehet amihez kéne orvos. Írtad, hogy erre nincs lehetőség. Féreghajtót vehetnél neki az is több, mint a semmi és nem is annyira költséges.


Közben kérdezd meg a szüleidet, ha nem tudnak anyagilag segíteni akkor kérj segítséget állatvédőktől. Ahol laksz annak a településnek, városnak biztos van valami állatos facebook csoportja oda is érdemes írni.

2022. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

4# "Nem biztos, hogy mindenki megengedheti magának, hogy egy idegen állatért ennyi pénzt kiadjon."

Ezzel egyetértek, de azt nem értem ez hogy jön ide? Az infó amiből építkezni lehet az egyáltalán nem utal ilyesmire mint amit írsz. Kérdező ugyanis azt írja az anyjáékat nem érdekli, ezért nem költenének rá. Nem azt írja, hogy nagyon nehéz anyagi körülmények között élnek. A nem érdekli őket, de a gyereküket meg igen, nos ez kb. mindenre igaz lehet:), a szülő mégis áldoz rá, mert a gyereknek fontos. Ezért irányítottam a szülőhöz a kérdezőt, mert borítékolható a siker(ami most annak a szerencsétlen macskának valamilyen ellátása). Emellett az állatorvost se felejtsük el, aki nagy eséllyel anyagköltségen (vagy még azt se kéri el) megcsinálja a beavatkozást probonoba. Odavisznek neki egy lerobbant, szenvedő kóbor állatot ha mást nem elaltatja saját költségén. S most légyszi ne gyere azzal, hogy nem biztos, hogy megcsinálja, mert ahogy a szülőket az orvoshoz vitelben, úgy az állatorvost a kezelési költség tekintetében az ő cselekvéseiket vehetjük számításba. Mindent meg lehet érvelni előre nemmel, csak az egy posvány élet. Ha van valamire egy % esély, ráadásul ilyen nemes cél esetén, akkor azt normális ember megteszi és legfeljebb nem sikerül. Ilyen te féle kudarckerülő, gátló hozzáállással még barlangba se lakna az emberiség.

2022. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Sajnos valószìnűleg csak orvos tud biztos választ adni. Hacsak nem vemhes, mert az meg úgyis kiderül egy idő után.

A 4#-esnek igaza van, horror árak vannak az állatorvosoknál. Legalábbis Budapesten, vidéken nem tudom mi a helyzet.

Írtad, az orvos nem megoldható és ez érthető is.

Állatmentők vannak a környékeden ?

Ők talán foglalkoznának vele.

2022. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok,de sajnos késő...elhunyt a cicus!:(

Túl későn esett le,hogy valószínűleg nem vemhes, ahogy sejtettem és mára fel is adta. Nem volt még cicám,így nem gondoltam,hogy ekkora a baj.

2022. ápr. 28. 15:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg fip-es volt. Vagy más, belső szervi károsodást szenvedett. Bár nem a tiéd volt, részvétem. Egy állat elvesztése mindig szomorú. Főleg, ha csak egy kicsit is a szíveden viselted a gondját.
2022. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!