Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel pucoljam a macskám...

Mivel pucoljam a macskám atkás fülét?

Figyelt kérdés
Eddig állatorvoshoz vittem, kétszer, de akkor kellett is az ivartalanítás miatt, meg általános vizsgálatok miatt, és ott kipucolták a fülét. Mindig valamilyen trükkel kaptuk el, mert vad volt, ivartalanítás után megnyugodott, bízik bennünk, és engedi magát simogatni, sőt, követeli, viszont megfogni nem engedi magát, és nem akarjuk megint elkapni, mert mindig drasztikus volt ez az elkapás, de nem akarjuk ezzel elveszíteni a bizalmát, és szeretném én pucolni a fülét itthon. Nem tudom, mitől alakul ki mindig a fülatkája, de van neki. Kinek mi vált be? Egy "viszonylag" olcsóbb szer érdekelne, amit rendelés nélkül be tudok szerezni, aki szintén otthon pucolja a cica fülét, tudna valamit ajánlani? Illetve hogy mitől alakul ki neki mindig? Lakásban van, nem kinti cica.

2022. ápr. 20. 18:43
 1/8 A kérdező kommentje:

Közben találtam másik kérdést is erről, a mi macskánk nem kaparja el a fülét, az orvos mondta, hogy atkás volt először és másodszor is, de másodszor nagyon, és hogy a járásán észre lehet venni, mert zavarja, ahogy "nyüzsögnek" a fülébe, ezért járkál elfordított fejjel.

Néha úgy járkál, és vakaródzás közben nyávog is, de nem kaparja el olyan nagyon a fülét, illetve ha belenézek, koszos a füle, de nem fekete. Múltkor az orvos azt mondta, hogy ha tiszta fekete a füle, akkor atkás, de az első pucolás után néztem a fülét, sosem volt belül fekete piszkos, viszont mikor visszavittem, azt mondta, nagyon durván atkás volt :/

2022. ápr. 20. 18:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Kénpor hatásos, de bele kell dörzsölni a fertőzött felületbe. Próbálkozhatsz alkoholos bedörzsöléssel is.
2022. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem hetente kellett belecsepegtetni valamit - a nevét ne kérdezd, nem tudom - a fülébe kb 3-4 alkalommal, és elmúlt tőle. Frissen befogadott 3 hónapos cica volt, utána elmúlt neki. Aki mellette volt egészséges cica, neki 1 alkalommal elég volt csepegtetni, azt is megelőzés céljából. Szóval nálunk nem volt abszolút makacs az atka, nem tudom másnál mi a helyzet. Szerintem moss ki minden macska felszerelést, helyet ahol alszanak, illetve egyszerre kezeld az összes állatot, hátha az végleg kiűzi, mert szerintem ez nem normális.
2022. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hypo
2022. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igenigen, ezt a kérdést olvastam el utólag, viszont nálam nem jár ki a macska és egyedül van, ezért nem is értem
2022. ápr. 20. 20:53
 7/8 anonim válasza:
Kaphatóak erre való szerek, javaslom kérdezd meg egy állatorvosnál
2022. ápr. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vidd el állatklinikára, ott megvizsgálják rendesen. Nekünk hónapokig kezelte a helyi doki a macskánkat fülatkára, aztán kiderült, hogy polip volt a hallójáratban, alvadt vérrel volt tele mindig a füle. Megműtötték, azóta semmi baja.
2022. ápr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!