Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszaka pörgős cicát le lehet...

Éjszaka pörgős cicát le lehet nyugtatni?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves cicám, aki kb egy hónapja van nálam. Éjszakánként meg tud őrjíteni a rombolással, szaladgálással. Nappal rengeteget alszik, reggel 7-től, délután 5-ig folyamatosan. Próbáltam ébren tartani nappal, hátha akkor éjszaka többet alszik, de ez lehetetlen. Azzal is próbálkoztam, hogy estefelé sokat játszom vele, hogy elfáradjon, de ez maximum fél óra pihenőt ad. Találtam az interneten a Gimcat márkának egy Relax paszta nevű termékét, nem tudom, mennyire lenne hatásos. Valakinek van róla tapasztalata? Vagy esetleg bármi tipp, hogy nyugadtabbak legyenek az éjszakák?

2022. máj. 5. 23:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Menhely által ideiglenes befogadónál volt. Arra már több dolog is utalt, hogy nem volt vele foglalkozva. Akkor ez is ide tartozik. Ez elég szomorú.

Egyébként házicica.

2022. máj. 6. 21:12
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Őszintén szólva mi kizártuk őket éjjelre a hálóból (ketten vannak) így mehet a dajdaj de nem ugrálnak ránk. Persze nem minden nap pörögnek, általában este pont nyugisak, meg van hogy mondjuk hajnali 2-kor gondolnak egyet és rave partyt csapnak, reggel is van hogy mindkettő odabújik aludni (ha egyikünk felkel kinyitjuk a szobaajtót) máskor meg arra kelek hogy engem használnak dobbantónak egymás hajkurászása közben.
2022. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 sylwol válasza:
Kedves kérdező ! Nekem volt 5-6 cicám nem egyszerre,, mind állatotthonból voltak, vagy piciként találtuk, sosem volt velük ilyen probléma, most befogadtam egy 4 éves körüli cicát, ö egy ház padlásán volt társaival, szült is párszor, egy kis hölgy etette ivartalanitotta őket,, vele vagyok ugyanigy,éjjel 3-4 ig kb rohangál,,ugyan nem bánt semmit de labdájával játszik van egy plüss kacsája , azt cipeli és hangosan beszélget vele,maúzik csak remélni tudom hogy felettem nem hallják,, és könyörög éjjel kajáért, adok pici szárazat utána csend van és alszik -- próbáltam ezekkel a nyugtató spray-el... semmi hatása, várom mikor nyugszik meg, én jobban fáradok.. nappal ha tudok pár órát lefekszem, teljesen felborult az életem, de 1 éve van nálam,megszerettem, nem tudnám visszaadni/és még csak nem is bújós cica/ ---csak megváltozik -- reménykedjünk....
2022. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Le kell fárasztani, játékkal, kajával.. Esetleg nappal sok figlalkozással.. máris alszik éjjel.. az enyém ilyen, igaz kijárós, de ha volt kint és játszott más macskákkal, nyugodtan alszik..
2022. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Ki kell tenni a házból. Macska éjszakai állat, ilyenkor aktív.
2023. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15-ös téged kell kitenni a házból ! Én vissza sem engednélek többet... Szibériába ott talán, ha követ törtél talán..
2023. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Olyan hely kell neki ahol nem tud sokat rombolni, nekem is ilyen volt a ma már 16 éves cica, idősebb korára nagyon szelid lett..
2023. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!