Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaajtó: miért csak az...

Macskaajtó: miért csak az egyik irányban tudja használni?

Figyelt kérdés

Ősszel felszereltünk egy macskaajtót a bejárathoz. Jópár hétbe telt, de a kedves cicánk végül megtanult rajta bejönni, gondolom megunta, hogy éhes, mert enni mindig bent kap, kifelé azonban még nem tudja használni. Képes órákon keresztül hangosan nyávogni, amíg valaki ki nem engedi.


Miért csinálja ezt velünk? Kifelé nem ugyanúgy működik, mint befelé? Mit csináljak, hogy megtanulja használni?


(Amúgy a cica ivartalan, oltott, féreghajtót és bolha/kullancs ellenes cseppet is kap, és az udvar egy része macskahálóval biztosítva van, csak oda tud kimenni.)



2022. máj. 6. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kiengedni ha nyávog.

Valószínű azért csinálja mert nem kényszerül rá a használatára és azt se bánja, hogy foglalkoznak vele egy kicsit.

Nálunk ha nyitva az ajtó résnyire, inkább a körmével piszkálja ki az ajtót, de nem megy át a macskaajtón.

Ha zárva a "nagy" ajtó, rögtön tudja, hogy kell használni a macskaajtót.

2022. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél egy tányér ételt az ajtó túloldalára.

Ő érezni fogja az illatát és hussss.... at is fog menni az ajtón 👍😃

2022. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Mi jutalomfalattal tanítottuk meg a cicánknak, neki csak 2-3napba telt
2022. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, állj a túloldalra, emeld meg az ajtót és legyen nálad kaja vagy jutifalat.
2022. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Jól van beállítva az ajtó, nyílik kifelé is? Vannak többállású ajtók, ahol alapvetően csak befelé tud jönni a macska, és külön át kell biccencetni a zárat a "lengőajtós" módhoz.
2022. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
6 os, így kapj te is enni.
2022. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az ajtó valóban több állásos, de jól van beállítva. Mostanában nem nyitjuk ki a nagy ajtót, a sajátján szoktam áttolni, hátha az nem kényelmesebb, mintha magától menne ki.


Tényleg olyan, mintha nem tudná használni. Bent nem hajlandó nagydologra használni az almot, és órákig képes várni, hogy kiengedjük (vagy kisurranjon, amikor valaki használja a rendes ajtót), akkor is, ha már alig bírja tartani. Sokszor csak én vagyok itthon, nem szoktam kiengedni, és szó szerint órákig nyávog. Nem tudom elhinni, hogy ez jobb neki, mint magától kimenni. :/


Eleinte jutalomfalattal próbálkoztunk, de nem nagyon érdekelte. Ha egy picit nyitva volt a macskaajtó, akkor kiment rajta, de ha teljesen le volt hajtva, akkor nem.


Azon gondolkodtam, hogy kintről befelé van egy kb. 15 centis alagút, megpróbálok bentre is odatenni valamit, hátha.

2022. máj. 6. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!