Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit cica hogyan legyen...

Brit cica hogyan legyen kinti-benti?

Figyelt kérdés
Aránylag nagy a lakásunk 68nm, de a macskám pici kora óta imád kijárni/kocsikázni, igaz eddig csak hámmal vittük bárhova is mentünk. Most viszont kertes házba költözünk és szeretném, hogy önmagától is ki tudjon járni, csak nem tudom hogyan. Létezik olyan, hogy macska biztos kerítés? Milyen az pontosan? Csak úgy kiengedni sose fogom, mert nagyon féltem, de szeretném, hogy azért lásson valamit a világból meg már amúgy is ehhez van szokva. Egy ismerős szerint a brit cicák csak benti tartásra valóak, nem is lett volna szabad hozzászoktatni. Szerintetek is hiba volt? Más sosem engedi ki a brit cicáját?
2022. máj. 14. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha kiengeded, akkor a szokásos kockázatokon kívül (autó, kutya, másik macska, méreg, satöbbi) még annak is kiteszed hogy ellopja valaki. Mivel nem sima házimacska, sajnos nagy az esély hogy valakinek megtetszik és elviszi.

Van macskabiztos kerítés, állítólag nem olcsó, de házilag meg lehet oldani olcsón is, olyat is hallottam. Ilyen görgők vannak végig a tetején, ha megpróbál ráugrani, a görgő elfordul, a macska pedig visszaesik a kertbe.

2022. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Cicakifuto esetleg? Ablakbol indulna egy elkeritett resz, kint van a szabadban, de nem tud elkoborolni, illetve veszely sem erne
2022. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik macskabiztos kerítés. Nézz utána. Hozzászokott, mostmár mindegy, hogy hiba volt-e. Nyilván vágyik kifelé és ez nem fog változni, bárhova is költöztök.
2022. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#1 Igen, én is félnék nagyon attól is, hogy ellopják, bár idegenekkel egyáltalán nem barátságos, de sose lehet tudni. #2 Ez nagyon jó ötlet, mindenképp utána nézek hogyan lehetne megvalósítani.

#3 Nekem ezzel nincs is bajom, hogy vágyik ki, mert nem is szerettem volna, hogy szegény ne lásson semmit a világból. Mikor haza hoztuk a tenyésztőtől szinte azonnal odakapott a parkányra és mindig nézett kifelé, már akkor eldöntöttem, hogy azt szeretném, ha látná a világot és nem csak ez a 68nm lenne neki.

2022. máj. 14. 23:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Nem azt írtam, hogy ezt meg kellett volna előzni, hanem azt, hogy jelen helyzetben, már ezt nem tudod vissza csinálni. Mindenképp kell macskabiztos kerítés, mert az ajtón ki fog szökni.
2022. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem rakd kalikába, és úgy tedd ki az udvarra, biztos élvezni fogja a felfedezést, de biztonságban is van.

Macskabiztos kerítés: legalább 4 m magas, és beton, de még jobb a fémlemez, mert azon még annyira sem tud felkapaszkodni.


A macska kinti állat, ha nem engeded ki, az kínzás.

2022. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Ha rendesen ki van mozgatva, hámmal sétáltatva, játékokkal elfogalva, az tízszer jobb mint csak kicsapni a búzamezőkre hogy oldja meg.


Miért is jó ha ki van engedve?

A kertben amit extrát kap, az pl a fű, esetleg a vadászat élnénye, illetve hogy nem kell almozni...


Na most füvet vetni lehet bennt is, a vadászatot játékkal kellene kiélnie (nem, a védett énekesmadarak meg a mérgezett egerek nem kellene részének lennie egy amúgy is etetett állat életének), a kakát meg tessék takarítani, ne a szomszéd virágait sz@rja már tele.


Igen, a felelős macskatartás munka, és vannak itt akik vetítenek mindenféle hülyeséget, hogy megindolkolják, hogy ők miért nem vállalnak felelősséget az állataikért.


Ha nagyon akarsz, építs neki kifutót, de nem, nem veszít semmit az által, hogy nem jár ki random helyeken belefutva a helyi kóbor kutyákba meg rókákba.

2022. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!